Inzerce
Inzerce
Inzerce

Přesmíkačky

Hra pro více osob.

Potřeby:
tužka, papír, minutka (kuchyňské hodiny na vaření)

Pravidla hry

Všichni hráči se posadí ke stolu tak, aby si vzájemně neviděli do papíru. Vybere se začínající, nejlépe rozpočitadlem. Ten si vymyslí nějaké dlouhé slovo, které vysloví nahlas. Ostatní hráči si toto slovo zapíší na papír. Poté nastaví na minutce 5 minut a se spuštěným hodin začíná hra. Během této doby mají hráči za úkol pomocí písmen v daném slově sestavit co nejvíc nových slov, které mají smysl. Po odzvonění hodin si postupně hráči přečtou své další slova. V tomto kole vyhrává ten, který má největší počet nových slov. V dalším kole je začínajícím.

Příklad:

Hraje Toník, Maruška a Pepík.
Maruška začíná ve hře. Vymýšlí slovo „myšlenka“ a nastaví na minutce 5 minut. Po spuštění hodin začnou rychle psát.
Myšlenka: myš, Lenka, my, len, kam, šlem, šelma apod. Pod odzvonění časového limitu přestanou všichni psát. Postupně čtou svá nová slova. Nejvíce nových slov se podařilo sestavit Pepíkovi. V tomto kole vyhrává a začíná nové kolo.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Přesmýkačky - diskuze

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce