Inzerce
Inzerce
Inzerce

Kolo mlýnský

Pravidla hry

Všichni se postaví do kruhu a vezmou se za ruce. Při odříkávání „Kolo, kolo mlýnský, za čtyři rýnský. Kolo se nám polámalo, mnoho škody udělalo a do vody udělalo bác.“chodí do kola. Při vyslovení: „Bác!“ si všichni rychle sednou na zem a můžou se i převalit na záda.

Za fotografii děkujeme Evulikovi25.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Kolo mlýnský - diskuze

  • my ještě ve hře pokračujeme, sedíme na zemi a říkáme:
    "vezmeme si hoblík pilku, zahrajem si ještě chvilku" (při tom rukama naznačujeme řezání pilou, jendou rukou přeřezáváme tu druhou)
    "až to kolo spravíme" (obě ruce v pěst, a jakoby zatloukáme jendou pěstí tu druhou)
    "tak se tákhle zatočíme" (vstaneme, a menší dítko vezmeme do ruky zatočíme se s ním, nebo u větších se každá sám otočí kolem své osy.)
    Dejmalka   | 19.09.2011 11:52:09
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce