Inzerce
Inzerce
Inzerce

Takhle jedou páni

Pravidla hry

Maminka si posadí děťátko na klín čelem k sobě. Pak ho bude lehce pohupovat na klíně a odříkávat: „Takhle jedou páni, takhle zase dámy. Takhle jedou sedláci, co nemaj nic na práci.“. Během hry trošinku zvětšuje výšku pohupu miminka.

Upozornění: Při hře je třeba dávat pozor, zda dítě drží pevně hlavičku!

Za fotografii děkujeme uživatelka danka7.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Takhle jedou páni - diskuze

  • hrajeme jinak
    "takhle jedou páni," (dítě je obkročmo přes nohu rodiče)
    "a takhle zas dámy" (přehodíme dítě, že má obě nohy na jedné straně - jako jezdívali dámy v první republice)
    takhle jedou prťata, (dítě sbalíme do náruče jako malé miminko)
    "mají krátké kaťata" (variacím jak hru zakončit se meze nekladou, my pusinkujem bříško :-) )
    Dejmalka   | 19.09.2011 11:59:07
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám jako učitelka nárok čerpat dovolenou v plném rozsahu, tedy 40 dnů? Na mateřskou jsem nastoupila na začátku roku, skončila mi v půlce července. Zaměstnavatele jsem včas požádala o čerpání řádné dovolené v návaznosti na ukončenou mateřskou. Účetní mi již dříve říkala, že podle ní mi bude mateřská krácena, a opravdu mi přišla na účet dovolená pouze za půlku července a srpen. Předpokládala jsem však, že mi část vyjde i na září. Prosím Vás o názor. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Váš pracovní poměr nekončí v průběhu roku a požádala jste o čerpání řádné dovolené v návaznosti na skončení mateřské dovolené, máte nárok na celou dovolenou za kalendářní rok. Mateřská dovolená se považuje za výkon práce pro účely dovolené, díky tomu jste splnila podmínku alespoň 60 dnů konání práce v roce a máte tedy nárok na dovolenou za kalendářní rok. Pro krácení dovolené platí, že se krátí až při 100 a více zmeškaných směnách a zákoník práce přímo uvádí, že dovolenou vyčerpanou v návaznosti na mateřskou dovolenou před nástupem na rodičovskou dovolenou není možné krátit z důvodu následného čerpání rodičovské dovolené (§ 223).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 17.10.2019, 15:12
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce