Bára testuje v porodnici produkty Bella Happy

Zdravím čtenářky a čtenáře,

možná mě znáte ze seriálu Rodíme online, kde jsem popisovala průběh celého svého těhotenství. Dne 18.6.2017 se mi narodil chlapeček Bohoušek s váhou 3710 g a délkou 51 cm. Od jednoho ze sponzorů Rodíme online, Bella Bohemia, jsem dostala spoustu produktů k vyzkoušení. S tím, že následně napíši, jak se mi s produkty pracovalo, co mi vyhovovalo a co ne. Jako první jsem produkty Bella Bohemia testovala už v porodnici. 

Do porodnice jsem si sebou vzala: plenkové kalhotky BELLA HAPPY vel. 1, vlhčené ubrousky HAPPY, jednorázovou podložku HAPPY, poporodní kalhotky BELLA MAMMA, porodnické vložky BELLA MAMMA Comfort prsní vložky do podprsenky.

Inzerce

Jednorázová přebalovací podložka HAPPY

Podložku jsem využila k úplně jinému účelu, než byla stvořena. Hloupě jsem si sebou vzala jen jednu a tu jsem byla nucena vytáhnout už v autě cestou do porodnice a dát si ji pod sebe. Během cesty do 60 km vzdálené porodnice totiž ze mě vytékalo celkem nepřehlédnutelné množství plodové vody a nechtěla jsem znečistit auto. Takže jsem sice neměla možnost na podložce přebalovat, ale účel, ke kterému jsem ji využila, splnila perfektně. Je taková hodně tuhá, z kvalitního materiálu. Spodek podložky je z nepropustného materiálu. Takže vše, co se mělo vsáknout, se vsáklo a neteklo to nikde okolo a spodní stranou se to nepropustilo na sedačku. Řekla bych, že ,,zátěžovým testováním“, podložka prošla. Doma jsem jí měla strčenou pod prostěradlem, kdyby mi praskla voda v posteli, taky jedna z možností jejího využití. Příště už napíši, jak se na ní přebaluje dítě, nebojte. :-)

Inzerce

Poporodní kalhotky BELLA MAMMA

U mě TOP výrobek. Ještě než jsem dostala od sponzorů tyto kalhotky, měla jsem doma nakoupené jiné. Jedny z drogerie a jedny ze zdravotnických potřeb. Oboje byly spíše papírové, a jak se při použití ukázalo naprosto nepružící. Když mě sestřičky po porodu císařským řezem poprvé pomohly postavit se a dojít do sprchy, bylo mi řečeno, ať si vezmu poporodní kalhotky a dám si do nich vložku. Chtěla jsem si vzít nejdříve ty z drogerie a jaké bylo moje překvapení, když mi téměř nebyly. Nepružily a měly škrtící otvory na nohy. Řekla bych, že jsem hodně silné postavy, a přestože byly velikosti XL, tak mi prostě byly jen tak tak a byly šíleně nepohodlné. Další pokus na kalhotkách ze zdravotnických potřeb a ta samá zkušenost. Byly volnější, šlo by to, ale šíleně se mi jejich gumička zařezávala do jizvy po císařském řezu. Takže taky letěly do koše. Sestřička byla už nerudná, dost jsem ji touto peripetií s kalhotkami zdržovala. Poslední pokus byly kalhotky BELLA MAMMA. A paráda. Jsou síťované, velice elastické, prodyšné a vložku pěkně podrží. V balíčku jsou jen dvoje a já se necítila na to je přepírat, i když jsem někde četla, že vydrží i 20 vyprání. Takže jsem volala manželovi, ať je koupí. Tady ovšem nastal zádrhel. Obešel několik zdravotnických potřeb, lékáren a drogerii a nikde je neměli. Nakonec je tedy sehnal, bál se mé zloby :-), ale dalo mu to zabrat. Používala jsem je po celou dobu hospitalizace a i v prvním týdnu doma, potom jsem přešla na klasické látkové kalhotky. Každopádně i pro obézní rodičku po císařském řezu doporučuji.

Porodnické vložky BELLA MAMMA

K porodnickým vložkám nemám moc co napsat. Myslím si, že takový klasický standart v poporodních vložkách. Velké jsou tak akorát. Pojmou vše, co pojmout mají. Nikde neprotékají, diskomfortní jsou standardně. Vyrážku nebo jiné podráždění kůže jsem při jejich používání neměla, takže předpokládám, že jsou správně prodyšné.

Inzerce

Vložky do podprsenky BELLA MAMMA Comfort

Vložky jsem používala od druhého dne po porodu. Opravdu jsem je začala potřebovat, myslím, tak týden po porodu, kdy se mi opravdu spustila laktace a zmatená prsa ještě nevěděla, kolik mléka vytvořit a v jaké chvíli ho uvolnit. Vložky do podprsenky mají pro mě ideální velikost, sají dobře, ještě ani jednou jsem neměla na oblečení mokrý flek od mléka. Bradavky mám v pořádku bez bolesti, bez vyrážky, bez zapaření. Jednak o ně dobře pečuji a jednak jim tyto vložky neublížily. Pro mě zbytečnost je lepítko na zadní straně vložek. Vždy si vložku jen vložím do podprsenky a drží na svém místě sama. 

Plenky BELLA HAPPY

Jelikož v porodnici byly k dispozici 3 plenky na den a byly to zrovna plenky Bella Happy Newborn, tak jsem je používala už od prvního Bohouškova dne na světě. S sebou jsem měla ještě plínky jiné značky prémiové kvality. V porovnání s těmito plínkami jsem ráda, že pleny Happy nesmrdí žádným chemickým zápachem. Po rozbalení těch druhých plen mě totiž ihned udeřil do nosu silný chemický zápach, jakoby benzínu či čeho. Hodně jsem uvažovala, jestli vůbec ten balík plen vypoužívám nebo ho vyhodím. Nakonec to vyčichlo, ale další balík této značky už kupovat nebudu. Proto jsem byla ráda, že po otevření balíku plen Happy se na mě smrad nevyvalil. Řekla bych, že jsou pleny zcela bez vůně či zápachu. 

Inzerce

Bohouškovy pupíček snesli už v porodnici, nezůstal mu tam tedy pahýl. Takže jsem také u novorozeneckých plen ocenila vykrojení, protože se pupík nezapařoval pod plínou a mohla jsem ho zkontrolovat, aniž bych rozlepovala plenu.

V porodnici už ke mně přistupovali jako k ženě, co má druhé dítě, takže jsem si po zkouknutí edukačního videa na přebalování, mohla dítě už začít v pohodě přebalovat sama a nikdo se nám do toho nepletl. Bála jsem se, že pečovat o miminko jsem už zapomněla a nebudu to umět. Moc mě potěšilo, že tyto dovednosti mám asi v hlavě někde uložené a zvládnu přebalit úplně v pohodě. S plenou Happy mi to šlo taky v pohodě. Ocenila jsem středovou značku na pásečku. Přeci jen ze začátku ta nejistota trochu byla, takže díky této značce jsem si byla jistá, že jsem plenu nedala nějak nakřivo nebo že bych ji málo utáhla apod. Celkově mi plenka přišla trochu tužší. U jiných značek plen jsem byla zvyklá na větší elasticitu pleny, ale ukázalo se, že je to možná i dobře, určitě to nevadí. Ani první den po mém nejistém přebalování plenka neprotekla ani kolem nožiček ani na zádečkách. 

Manžel si hned, jak to bylo možné, zkusil také přebalování. Jemu na plence vadila horší odlepitelnost pásků na zalepení pleny. Ze začátku si myslel, že je plenka vadná a pásky nejdou odlepit vůbec. Potom sice zjistil, že jsou jen víc fest přidělané a chce to víc zabrat, ale jak byl, vzteklý pásky vztekem úplně urval. Je pravda, že i já si myslím, že by mohly jít odlepit lehčeji (myšleno v pozici před použitím, před prvním rozděláním a zalepením).

Detekční proužek na zjištění, jestli je nebo není potřeba plenu vyměnit, je také jistě dobrá vychytávka. Ale to by člověk nesměl mít miminko, které si myslí, že škoda nepokaděné plenky. Takže já přebaluji pokaděné plínky tak často, že jsem proužek ještě ani neviděla změnit barvu, protože jí dříve pokaká, než pročůrá. 

Prdýlka Bohouška při použití plen Happy a namazáním krémem na prdýlky byla a je bez opruzenin, podráždění nebo alergické reakce.

Vlhčené ubrousky HAPPY

Tady bych řekla, standartní vlhčené ubrousky. Ale jelikož od nich očekávám jen to, že s nimi setřu hovínko a potom je vyhodím, tak dobré. :-) Hlavní je, že nezpůsobují opruzení nebo alergickou reakci. A to je přesně to, co od ubrousků očekávám. Sestřičky mě sice stále nutily omývat Bohouškovi zadeček pod vodou. Ale jelikož ublinkává a má myslím reflux, nevyhovovalo mě chytnout ho nad bříškem a obrátit obličejem dolů (takový ten prdelkový umývací chvat), protože jsem nechtěla, aby se poblinkal. Takže jsem i v porodnici ubrousky normálně používala.

To by bylo k testování produktů Bella Bohemia zatím vše. Přidávám i pár fotografii, ale předem se omlouvám za kvalitu. Novorozenec a pooperační stav po císařském řezu není dobrá kombinace. A i něco vyfotit byl pro mě dost problém. 

Zdraví Bára a Bohoušek

Podle deníčku Barbory zpracovala Andrea Blažková.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Bára testuje v porodnici produkty Bella Happy - diskuze

Poradna

Nárok na porodné

| Janice78 | 19.02.2020, 13:46

Dobrý den,
ráda bych se na Vás obrátila s dotazem či pomocí ve věci zamítnutého nároku na porodné.
Jsem samoživitelka, OSVČ.
Dotaz, proč nedosáhnu na porodné jsem zaslala úředníkovi, který mou žádost vyřizoval na jeho email i do datové schránky. Níže zasílám svůj dotaz a jeho odpověď. Nechápu ale, proč po mě chtěl úředník dokládat i zálohy z pssz a ze zdravotní pojišťovny pro účely zjištění nároku na porodné, když se ve finále odkazuje na odstavec ze zákona, kde vycházejí z průměru a ne z mých skutečných příjmů.
Z jakého důvodu se neřídili odstavcem 4?
(4) Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost, započítává se jí jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu za každý měsíc

a) jedna dvanáctina příjmů uvedených v daňovém přiznání za kalendářní rok, který bezprostředně předchází kalendářnímu roku, do něhož spadá počátek období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku, a to bez ohledu na to, kolik měsíců osoba ve zdaňovacím období samostatnou výdělečnou činnost vykonávala a zda tato činnost byla ve zdaňovacím období vykonávána jako činnost hlavní či vedlejší, nebo
b) jedna dvanáctina příjmů, jde-li o příjmy podléhající dani z příjmů stanovenou paušální částkou, ze kterých byla stanovena daň paušální částkou, není-li dále stanoveno jinak.

Zde zasílám emailovou komunikaci
Dobrý den,

odkazuji Vás na ustanovení § 5 odst. 5 písm. a) zákona č. 117/1995 Sb. o státní sociální podpoře:

„Vykonává-li osoba podle svého prohlášení v rozhodném období samostatnou výdělečnou činnost jako hlavní činnost, započítává se jí však jako příjem z této činnosti do rozhodného příjmu vždy nejméně částka 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství.“

a odst. 7)

„Částka průměrné měsíční mzdy se zjišťuje za kalendářní rok předcházející období od 1. července do 30. června následujícího kalendářního roku a vyhlašuje ji Ministerstvo práce a sociálních věcí ve Sbírce zákonů a mezinárodních smluv sdělením podle průměrné mzdy v národním hospodářství vyhlášené Českým statistickým úřadem, s tím, že tuto částku zaokrouhluje na celé stokoruny dolů.“

Více Vám již sdělit nemohu. Proti vyrozumění se neodvoláváte, odvolání je proti rozhodnutí. Vyrozumění je pro Vás možnost se písemně nebo osobně vyjádřit, vyjádření e-mailem není považováno za písemnou formu, protože e-mail není opatřený elektronickým podpisem, a vysvětlení Vám poskytuji pouze jako odpověď na dotaz. Vzhledem k tomu, že jste s dítětem sama, pak hranice příjmů, pod které se musíte dostat, je velmi nízká a díky tomu nárok pak podle platných ustanovení zákona nevzniká.

Považuji tuto odpověď za dostačující a dále na případné e-maily nemohu odpovídat, mám zde dalších 500 žádostí o dávky, které čekají na zpracování.

S přáním hezkého dne,

cid:image001.png@01D5B035.29F5AF60

Lukáš Marek
Odborný referent – pracovník SSP a dávek PP pro správní obvod Praha 15 a 22
E: lukas.marek@uradprace.cz

Úřad práce ČR – Kontaktní pracoviště Praha 10
Vršovická 1429/68
Vršovice
101 00 Praha 101

Datová schránka: w7aznwp
http://www.uradprace.cz

From: Jana Dlouhá <D.Jana@seznam.cz>
Sent: Tuesday, February 18, 2020 4:57 PM
To: Marek Lukáš (UPA-ABJ) <lukas.marek@uradprace.cz>
Subject: Porodné, spis.zn.2730-20-AB

Dobrý den, pane Marku,

na základě Vašeho vyrozumění ohledně možného nároku na porodné bych se chtěla touto cestou
odvolat a požádat o vysvětlení, jak jste k finální příjmové částce 14700Kč dospěl.
Dle DAP za rok 2017, z kterého se má nárok vypočítávat byl základ daně 153.070,-Kč,
což je po vydělení 12, měsíční příjmová částka 12755,80 Kč
Jiné příjmy jsem v tomto roce neměla. Není mi tedy známo, jak jste k výsledné částce dospěl
a žádám tedy o vysvětlení

Předem děkuji

S pozdravem

Dlouhá J.


Neobtěžovala bych Vás s tímto dotazem, ale podle pana Marka je jeho odpověď dostačující a už se k ní zřejmě nehodlá vyjadřovat. Proto zkouším Vás, zda by jste byli ochotni mi danou záležitost vysvětlit, případně pomohli s odvoláním a přezkumem jejich výsledku

Předem velice děkuji

S pozdravem

Jana Dlouhá

Dobrý den,

postup úřadu je v souladu se zákonem. Pokud jste v rozhodném období vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, zjišťují se příjmy podle § 5 odst. 4). Pokud se ale jedná o hlavní činnost a jsou takto zjištěné příjmy nízké, tedy nedosahují nejméně 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, započítává se místo Vašich skutečných příjmů právě těchto 50 % průměrné měsíční mzdy v národním hospodářství, tak jak to uvádí § 5 odst. 5) a související odst. 7). Pokud byste vykonávala samostatnou výdělečnou činnost v rozhodném období, ale v předchozím zdaňovacím období byste ji nevykonávala, postupovalo by se podle odst. 6).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 21.02.2020, 09:54
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce