Inzerce
Inzerce
Inzerce

Bára testuje v porodnici produkty Bella Happy

Zdravím čtenářky a čtenáře,

možná mě znáte ze seriálu Rodíme online, kde jsem popisovala průběh celého svého těhotenství. Dne 18.6.2017 se mi narodil chlapeček Bohoušek s váhou 3710 g a délkou 51 cm. Od jednoho ze sponzorů Rodíme online, Bella Bohemia, jsem dostala spoustu produktů k vyzkoušení. S tím, že následně napíši, jak se mi s produkty pracovalo, co mi vyhovovalo a co ne. Jako první jsem produkty Bella Bohemia testovala už v porodnici. 

Do porodnice jsem si sebou vzala: plenkové kalhotky BELLA HAPPY vel. 1, vlhčené ubrousky HAPPY, jednorázovou podložku HAPPY, poporodní kalhotky BELLA MAMMA, porodnické vložky BELLA MAMMA Comfort prsní vložky do podprsenky.

Inzerce

Jednorázová přebalovací podložka HAPPY

Podložku jsem využila k úplně jinému účelu, než byla stvořena. Hloupě jsem si sebou vzala jen jednu a tu jsem byla nucena vytáhnout už v autě cestou do porodnice a dát si ji pod sebe. Během cesty do 60 km vzdálené porodnice totiž ze mě vytékalo celkem nepřehlédnutelné množství plodové vody a nechtěla jsem znečistit auto. Takže jsem sice neměla možnost na podložce přebalovat, ale účel, ke kterému jsem ji využila, splnila perfektně. Je taková hodně tuhá, z kvalitního materiálu. Spodek podložky je z nepropustného materiálu. Takže vše, co se mělo vsáknout, se vsáklo a neteklo to nikde okolo a spodní stranou se to nepropustilo na sedačku. Řekla bych, že ,,zátěžovým testováním“, podložka prošla. Doma jsem jí měla strčenou pod prostěradlem, kdyby mi praskla voda v posteli, taky jedna z možností jejího využití. Příště už napíši, jak se na ní přebaluje dítě, nebojte. :-)

Poporodní kalhotky BELLA MAMMA

U mě TOP výrobek. Ještě než jsem dostala od sponzorů tyto kalhotky, měla jsem doma nakoupené jiné. Jedny z drogerie a jedny ze zdravotnických potřeb. Oboje byly spíše papírové, a jak se při použití ukázalo naprosto nepružící. Když mě sestřičky po porodu císařským řezem poprvé pomohly postavit se a dojít do sprchy, bylo mi řečeno, ať si vezmu poporodní kalhotky a dám si do nich vložku. Chtěla jsem si vzít nejdříve ty z drogerie a jaké bylo moje překvapení, když mi téměř nebyly. Nepružily a měly škrtící otvory na nohy. Řekla bych, že jsem hodně silné postavy, a přestože byly velikosti XL, tak mi prostě byly jen tak tak a byly šíleně nepohodlné. Další pokus na kalhotkách ze zdravotnických potřeb a ta samá zkušenost. Byly volnější, šlo by to, ale šíleně se mi jejich gumička zařezávala do jizvy po císařském řezu. Takže taky letěly do koše. Sestřička byla už nerudná, dost jsem ji touto peripetií s kalhotkami zdržovala. Poslední pokus byly kalhotky BELLA MAMMA. A paráda. Jsou síťované, velice elastické, prodyšné a vložku pěkně podrží. V balíčku jsou jen dvoje a já se necítila na to je přepírat, i když jsem někde četla, že vydrží i 20 vyprání. Takže jsem volala manželovi, ať je koupí. Tady ovšem nastal zádrhel. Obešel několik zdravotnických potřeb, lékáren a drogerii a nikde je neměli. Nakonec je tedy sehnal, bál se mé zloby :-), ale dalo mu to zabrat. Používala jsem je po celou dobu hospitalizace a i v prvním týdnu doma, potom jsem přešla na klasické látkové kalhotky. Každopádně i pro obézní rodičku po císařském řezu doporučuji.

Porodnické vložky BELLA MAMMA

K porodnickým vložkám nemám moc co napsat. Myslím si, že takový klasický standart v poporodních vložkách. Velké jsou tak akorát. Pojmou vše, co pojmout mají. Nikde neprotékají, diskomfortní jsou standardně. Vyrážku nebo jiné podráždění kůže jsem při jejich používání neměla, takže předpokládám, že jsou správně prodyšné.

Vložky do podprsenky BELLA MAMMA Comfort

Vložky jsem používala od druhého dne po porodu. Opravdu jsem je začala potřebovat, myslím, tak týden po porodu, kdy se mi opravdu spustila laktace a zmatená prsa ještě nevěděla, kolik mléka vytvořit a v jaké chvíli ho uvolnit. Vložky do podprsenky mají pro mě ideální velikost, sají dobře, ještě ani jednou jsem neměla na oblečení mokrý flek od mléka. Bradavky mám v pořádku bez bolesti, bez vyrážky, bez zapaření. Jednak o ně dobře pečuji a jednak jim tyto vložky neublížily. Pro mě zbytečnost je lepítko na zadní straně vložek. Vždy si vložku jen vložím do podprsenky a drží na svém místě sama. 

Plenky BELLA HAPPY

Jelikož v porodnici byly k dispozici 3 plenky na den a byly to zrovna plenky Bella Happy Newborn, tak jsem je používala už od prvního Bohouškova dne na světě. S sebou jsem měla ještě plínky jiné značky prémiové kvality. V porovnání s těmito plínkami jsem ráda, že pleny Happy nesmrdí žádným chemickým zápachem. Po rozbalení těch druhých plen mě totiž ihned udeřil do nosu silný chemický zápach, jakoby benzínu či čeho. Hodně jsem uvažovala, jestli vůbec ten balík plen vypoužívám nebo ho vyhodím. Nakonec to vyčichlo, ale další balík této značky už kupovat nebudu. Proto jsem byla ráda, že po otevření balíku plen Happy se na mě smrad nevyvalil. Řekla bych, že jsou pleny zcela bez vůně či zápachu. 

Bohouškovy pupíček snesli už v porodnici, nezůstal mu tam tedy pahýl. Takže jsem také u novorozeneckých plen ocenila vykrojení, protože se pupík nezapařoval pod plínou a mohla jsem ho zkontrolovat, aniž bych rozlepovala plenu.

Inzerce

V porodnici už ke mně přistupovali jako k ženě, co má druhé dítě, takže jsem si po zkouknutí edukačního videa na přebalování, mohla dítě už začít v pohodě přebalovat sama a nikdo se nám do toho nepletl. Bála jsem se, že pečovat o miminko jsem už zapomněla a nebudu to umět. Moc mě potěšilo, že tyto dovednosti mám asi v hlavě někde uložené a zvládnu přebalit úplně v pohodě. S plenou Happy mi to šlo taky v pohodě. Ocenila jsem středovou značku na pásečku. Přeci jen ze začátku ta nejistota trochu byla, takže díky této značce jsem si byla jistá, že jsem plenu nedala nějak nakřivo nebo že bych ji málo utáhla apod. Celkově mi plenka přišla trochu tužší. U jiných značek plen jsem byla zvyklá na větší elasticitu pleny, ale ukázalo se, že je to možná i dobře, určitě to nevadí. Ani první den po mém nejistém přebalování plenka neprotekla ani kolem nožiček ani na zádečkách. 

Inzerce

Manžel si hned, jak to bylo možné, zkusil také přebalování. Jemu na plence vadila horší odlepitelnost pásků na zalepení pleny. Ze začátku si myslel, že je plenka vadná a pásky nejdou odlepit vůbec. Potom sice zjistil, že jsou jen víc fest přidělané a chce to víc zabrat, ale jak byl, vzteklý pásky vztekem úplně urval. Je pravda, že i já si myslím, že by mohly jít odlepit lehčeji (myšleno v pozici před použitím, před prvním rozděláním a zalepením).

Detekční proužek na zjištění, jestli je nebo není potřeba plenu vyměnit, je také jistě dobrá vychytávka. Ale to by člověk nesměl mít miminko, které si myslí, že škoda nepokaděné plenky. Takže já přebaluji pokaděné plínky tak často, že jsem proužek ještě ani neviděla změnit barvu, protože jí dříve pokaká, než pročůrá. 

Inzerce

Prdýlka Bohouška při použití plen Happy a namazáním krémem na prdýlky byla a je bez opruzenin, podráždění nebo alergické reakce.

Vlhčené ubrousky HAPPY

Tady bych řekla, standartní vlhčené ubrousky. Ale jelikož od nich očekávám jen to, že s nimi setřu hovínko a potom je vyhodím, tak dobré. :-) Hlavní je, že nezpůsobují opruzení nebo alergickou reakci. A to je přesně to, co od ubrousků očekávám. Sestřičky mě sice stále nutily omývat Bohouškovi zadeček pod vodou. Ale jelikož ublinkává a má myslím reflux, nevyhovovalo mě chytnout ho nad bříškem a obrátit obličejem dolů (takový ten prdelkový umývací chvat), protože jsem nechtěla, aby se poblinkal. Takže jsem i v porodnici ubrousky normálně používala.

To by bylo k testování produktů Bella Bohemia zatím vše. Přidávám i pár fotografii, ale předem se omlouvám za kvalitu. Novorozenec a pooperační stav po císařském řezu není dobrá kombinace. A i něco vyfotit byl pro mě dost problém. 

Zdraví Bára a Bohoušek

Podle deníčku Barbory zpracovala Andrea Blažková.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Bára testuje v porodnici produkty Bella Happy - diskuze

Poradna

Změny v menstruaci

| lupinkovap | 09.04.2021, 17:51

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o informace k mým zdravotním potížím. Je mi 43 let.
V poslední době (4 měs) mám problém s neskutečně bolestivou menstruací. Menstruaci nemám např. dva měsíce a potom přichází cca po 14 dnech za sebou a s ní neskutečné bolesti hlavy, dělohy a SI skloubení, které jsou nepřetržité po celou dobu menstruace (5-6 dní). Bez léků na bolest jsem stále v křečích, bolestech a nevyspím se. Dříve jsem tak silné bolesti při menstruaci neměla. Na gynekologii jsem objednaná až koncem měsíce. Jsou tyto stavy v začínající menopauze normální? Mockrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, období menopauzy může probíhat u každé ženy různě, záleží také, zda se konkrétně u Vás jedná o menopauzu, je případně možné doplnit odběr z krve. Další důležité informace nám poskytne gynekologické vyšetření a ultrazvuk. Návštěva u Vašeho gynekologa je určitě na místě, se stanovením vhodné léčby, aby se tyto stavy neopakovaly. Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 11.04.2021, 13:29
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce