Inzerce
Inzerce

Bára testuje na výletě produkty Bella Happy

Ahoj,

myslela jsem, že během šestinedělí na výlet nepojedeme, ale zvládli jsme ještě během šestinedělí výlety dokonce dva.

Náš první výlet s Bohouškem

Syn manžela Pepík se účastnil soustředění s takewondem a na závěr tohoto soustředění se konaly zkoušky na vyšší pásky. Jelikož jsem se doma s miminkem už hodně nudila, vyjela jsem spolu s manželem a pětitýdenním Bohouškem směr Písek.

Inzerce

Jakožto nezkušení rodiče jsme všechno kolem miminka zapomněli a s Bohouškem jsme takto na velkém výletě byli poprvé. Začali jsme mírným zmatkem. Když jsme dorazili na místo, kde se konalo soustředění, na kterém byl Pepík, navázala jsem si Bohouška prvně do šátku. Je to takové opičí mláďátko a moc rád se nosí, mnohem raději než ležet v kočárku. Mám ale šátek se vzorem podobným květinám a začaly po mě jít vosy. Chvilku jsem pobíhala, poskakovala a snažila se vosám utéct. Pohledy přítomných mě přesvědčily, že to není vhodný postup. Akce je brána se vší vážností a poskakující ženská s dítětem v šátku není ideál a děti konající zkoušky bych mohla rušit. Takže jsem Bohouše lupla do kočárku, který jsme s sebou pro jistotu také měli. A to zase začal s rušením Bohoušek. Řval a řval a řval. Zkoušela jsem ho uklidnit jízdou po areálu, ale nakonec jsem zajela do hlubokého lesa, kde nebyl slyšet a jízda přes kořeny ho uklidnila a uspala. 

Inzerce

Jaké potřeby s sebou Bára na výlet nosí?

Šátkování je specifické tím, že si člověk musí dobře promyslet, které věci s sebou vzít. Má totiž na sobě navázané dítě a musí obsah věcí dobře volit, protože není prostor a ani síla na bůhví jaké zavazadlo. 

Já s sebou běžně nosím jen takovou malou taštičku, kde mám:

Inzerce
  • jednorázovou přebalovací podložku Happy
  • několik plenek Happy
  • vlhčené ubrousky Happy
  • vložky do podprsenky Happy
  • bodýčko, tepláčky, mikinku, čepičku, ponožky
  • pouzdro s doklady, peníze a mobil. 

S tímto si vystačím klidně na celodenní výlet. Tím, že jsme jeli autem a nemusela jsem si hlídat velikost zavazadla a dále jsme s sebou měli i kočárek, jsem měla v autě ještě větší pohotovostní tašku s oblečením navíc deštník a dečku, kdyby se náhodou prudce změnilo počasí. Naštěstí nám počasí přálo a tyto věci mohly zůstat v autě.

Přebalovací podložka Happy už podruhé zachránila sedadlo auta

Vrátili jsme se z lesa až na konci závěrečného soustředění, takže jsem z něj nic neviděla. Poté přišel čas na přebalení. No a teď kde? Venku se nám nechtělo, protože vos tam byl nadpočet a byly skutečně agresivní. Žádný vhodný vnitřní prostor tam nebyl. Nejlepší místo nám tedy přišlo na sedačce v autě. K tomu se nám báječně hodila přebalovací podložka Happy. Už podruhé zachránila sedadlo auta. :-) Tentokrát přebaloval manžel a šlo mu to pěkně od ruky. 

Inzerce

Pokud plenu Bella Happy více natáhnu, vsákne více tekutiny

Jsme rádi, že nám pleny Bella Happy neprotékají. Tím, že vozíme v kočárku a i nosíme v šátku, potřebujeme, aby neprotekly na zádech, když Bohouš leží v kočárku a aby neprotekly v okolí nožiček, když je v šátku. Už jsme pár takových nehod měli a vždy jsme zjistili, že šlo o špatné utažení kolem nožiček, nebo moc povolené utažení kolem bříška. Zjistila jsem, že když se plenka Happy před nasazením jakoby natáhne, vsákne víc tekutiny a je ještě menší šance protečení. Už se to naučil i manžel. :-) Takže i v terénu bezvadně zvládl přebalit Bohouška. Jediné, co si musíme do budoucna pořídit, je nějaký koš do auta nebo aspoň s sebou nosit igelitovou tašku na odpad. Při přebalování všechen odpad házel na zem. Pochopitelně jsme to potom sebrali a vyhodili do koše, ale chvilku to kolem našeho auta vypadalo nevábně a pár lidí se na nás kriticky podívalo.

Po procházce městem Písek jsme zase nenašli vhodnější místo na přebalení než auto. Takže přebalování dopadlo obdobným způsobem.

 

Druhý výlet na Slapy

O dalším víkendu jsme se tentokrát s Toníčkem jeli vykoupat na Slapy. Jelikož byla tropická vedra a Bohoušek je maličký, celý den jsme strávili doma a na místo jsme dojeli až ve 4 hodiny odpoledne. Přesto bylo velké teplo a museli jsme si lehnout do stínu.  Toníček si s manželem báječně užil vodu a já se s Bohouškem vyvalovala na dece. Sice už mi tím dnem končilo šestinedělí, ale bála jsem se ještě lézt do vody. Takže jsem se párkrát osprchovala přítomnou sprchou.

Podložka Bella Happy je ideální i k vodě 

Dělalo mi trošku problém kam Bohouše položit. Nejdřív jsem ho umístila normálně na deku (v našem případě povlečení na peřiny), na kterém jsme tam bivakovali. Hodně brzy bylo ale povlečení úplně promočené, jak jsme na něj pořád sedali v mokrých plavkách od stále přibíhajícího a odbíhajícího Toníka. Podložila jsem tedy Bohouše ručníkem, ale i ten za chvilku nasákl. Naštěstí mě napadlo podložit ho jednorázovou podložkou Happy. A bylo po problému. :-) Také mi došlo, že nejen nepropustí nic vlhkého směrem ven a nic tak neznečistí, ale nepropustí nic ani směrem k miminku, takže se dá položit i na trávu a na ní přebalovat apod. K tomu je opravdu silná a myslím, že trošku vyrovnala nerovnosti přírodního terénu a Bohoušovi se na ní dobře leželo. Takže si tam na ní příjemně hověl.

Když už plenka Happy dosáhla své kapacity a proužek se změnil ze žlutého na modrý, došlo i na přebalení. Vše hravě zvládnuto. Jediné, co mi na té podložce vadí, je to, že se musí stále hlídat, aby při přebalování nedošlo k jejímu znečištění, hlavně stolicí. Ta už je pak i jen kvůli malé šmouze na vyhození a to mi přijde škoda. Škoda, že nejde vyrobit stejná, ale aspoň trochu otíratelná. Plenky naštěstí v pohodě zvládly nápor Bohoušova vyměšování ? jak je vedro, stále by se kojil a je to na jeho produkci dost znát ? takže vše v pohodě.

Oba dva výlety jsme si moc užili a produkty Bella Happy nám vše aspoň usnadnili. Protože cestování s tak malým miminkem je přeci jen náročné.

Barbora

Podle deníčku Barbory zpracovala Andrea Blažková.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související témata

Komerční sdělení

Související články

Bára testuje na výletě produkty Bella Happy - diskuze

Poradna

Dobrý den,

mám v tom trochu zmatek. V květnu (přesné datum ještě nevím) by mi měla končit mateřská dovolená. Jestli jsem správně pochopila, měla bych si zažádat u zaměstnavatele o čerpání dovolené (která mi zbyla před mateřskou) a následně nástup na rodičovskou dovolenou. A na ÚP vyplnit formulář na žádost o rodičovský příspěvek. Mám dotaz, co se týče nástupu na rodičovskou. V tom formuláři pro ÚP mám dát datum nástupu takový, kdy mi skončí čerpání dovolené u zaměstnavatele nebo den, kdy mi končí mateřská? Na mateřskou jsem nastupovala 3.11.2020, snad mi někdo poradí datum konce mateřské, abych ho špatně nevypočítala.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud se Vám narodilo jedno dítě a nenastupovala jste na mateřskou dovolenou později než počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu, máte nárok na mateřskou dovolenou v délce 28 týdnů, tedy končí Vám 17. května. Zaměstnavatele můžete požádat o čerpání dovolené od 18. května a po skončení dovolené o čerpání rodičovské dovolené. Nárok na dovolenou Vám vzniká i za dobu mateřské dovolené a maximálně do výše dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby se jako výkon práce pro účely dovolené započítává také rodičovská dovolená.
Rodičovský příspěvek můžete začít čerpat ihned po skončení peněžité pomoci v mateřství (PPM) nebo později, například od června, záleží na Vašem uvážení a není podstatné nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání. Pokud je však souběh PPM a rodičovského příspěvku v jednom měsíci, náleží rodičovský příspěvek, jen je-li vyšší než PPM, a to ve výši rozdílu mezi rodičovským příspěvkem a PPM v daném měsíci.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.04.2021, 23:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce