Inzerce
Inzerce
Inzerce

Testování 2-fázové manuální odsávačky Harmony Light

  1. Seznamení s odsávačkou Medela Harmony Light
  2. První týden používání odsávačky Medela Harmony Light
  3. Třetí měsíc používání odsávačky Medela Harmony Light

Seznámení s odsávačkou Medela Harmony Light

S manuální odsávačkou Medela jsem se seznámila, když mi byla darována v projektu Rodíme ONLINE 2017. Začala jsem ji používat druhý den po porodu, když se mi nalila prsa mlékem. Jednoduché sestavení odsávačky, které zvládne každý, je velkou výhodou. 

Rozdíl mezi mechanickou a elektrickou odsávačkou

Nemohu přesně popsat, jaký je rozdíl mezi mechanickou a elektrickou odsávačkou, protože elektrickou odsávačku jsem používala po prvním miminku v porodnici. Pamatuji si jen to, že jsem si nemohla přesně sama regulovat frekvenci odsávání mléka a připadala jsem si tak nějak divně, připojená na přístroj, který vše udělá za vás. U manuální odsávačky jsem se pohodlně usadila a mohla jsem začít pumpovat, přesně tak, jak jsem chtěla. Výhodou je, že kdykoliv můžu odsávání ukončit a jít se třeba napít nebo podobně.

Inzerce

Oceňuji jednoduchý a srozumitelný návod k sestavení odsávačky

Odsávačku jsem poprvé rozbalila v porodnici, a i když jsem absolutní antitalent na veškeré stavebnice a veškeré sestavování různých přístrojů, díky velmi srozumitelnému a jednoduchému návodu jsem ihned pochopila, jak se odsávačka skládá, a mohla jsem začít s odsáváním. 

 

Inzerce

 

 

Inzerce

 

 

Inzerce

Pochopitelně před prvním odsáváním doporučuji sterilizovat a důkladně umýt. 

Odsávačku Medela jsem používala v porodnici, protože jsem nemohla být s miminkem

Odsávačku jsem začala, jak jsem již psala, používat v porodnici, protože jsem nemohla ihned po porodu být se svým miminkem. I když prvních pár dní jsem s těžkým srdcem musela mléko vylévat, byla jsem ráda, když jsem díky odsávačce docílila toho, že jsem se krásně rozkojila. Když jsem pak měla možnost nosit svému miminku mateřské mléko, byla jsem moc ráda, že něco takového jako odsávačka existuje. 

Díky odsávačce Medela mohlo miminko dostat mateřské mléko

Využívala jsem stejnou frekvenci odsávání jako bych měla miminko u sebe, takže cca po dvou až třech hodinách. Střídala jsem prsa, abych docílila stejného nalévání obou prsů. Odsávačka pomohla mému miminku dostávat mateřské mléko, i když jsem nemohla být u něho a to si myslím, že je obrovskou výhodou. Nikdy totiž nemůžeme vědět, co se může stát a díky odsávačce můžeme nosit miminku vlastní mateřské mléko a nemusíme přecházet na umělou výživu.

Marcela

První týden používání odsávačky Harmony Light

S odsávačkou se pracuje velmi jednoduše a to díky rychlému sestavení. Byla jsem velmi ráda, že to tak jednoduše vše šlo sestavit a nemusela jsem se s ničím nervovat anebo někoho obtěžovat, aby mi se sestavením pomohl. Pak už se jen stačí pohodlně usadit a můžete začít. 

Jak dvoufázová odsávačka Medela funguje

Dvoufázová odsávačka Medela nám pomůže nejprve prs nasát, aby se bradavka dostala do správné stimulace a pak už stačí jen začít mačkat páčku, kde si sami můžete regulovat, jak intenzivně chcete prs pumpovat.

Co doporučuji si k odsávačce přikoupit

K odsávačce mléka bych určitě doporučila si pořídit další lahvičky, které můžete uložit do lednice a sáčky na zmražování mléka, pokud nemáte možnost být s miminkem. Výborným pomocníkem je taky kojící polštář, který vám umožní uvolnění a vy se tak cítíte pohodlně. Nezbytnou součástí by měl být také sterilizátor, aby se odsávačka udržovala v hygienické čistotě.

Jak často jsem mléko odsávala a jak dlouho mi to trvalo

Mléko jsem se snažila odsávat každé dvě až tři hodiny. Nejvíce jsem se snažila mléko odsávat v noci, protože to je tvorba mateřského mléka největší. Myslím si, že doba odsání mléka je individuální, mně to trvalo přibližně 10 až 15 minut z jednoho prsu, ale jakmile se mi prsa začala čím dál víc plnit mlékem, tak se interval zkracoval. 

Nesmí vás určitě odradit, že při prvním odsání mléka je ho malé množství. Mléko se tvoří a i malé množství je velmi důležité.

Odsávání mléka je jako kojení s výjimkou, že nemáte u sebe miminko

Odsávání mléka se dá přirovnat k samotnému kojení jen s tou výjimkou, že u sebe nemáte miminko. Doporučuji po každém odstříknutí mléka určitě pořádně ošetřit bradavky. 

Odstříkané mléko chutná stejně jako z prsu

Odstříkané mléko miminku chutná naprosto stejně, jako kdyby bylo kojeno přímo z prsu. Jen se miminko potom musí naučit z prsa sát, protože odsáté mléko se přelévá do láhve, kde je průtok mateřského mléka snazší než při samotném kojení.

Rada pro maminky – bradavky promazávejte

Rada pro ostatní maminky je určitě nezapomínat na promazávání bradavek nějakou vazelínou, aby nebyly bradavky rozpraskané a zkrvavělé. Já jsem na to často zapomínala a stalo se mi, že mi bradavky začaly praskat a odsávání pak bylo bolestivé, ale jakmile se mi bradavky uzdravily, mohla jsem pokračovat.

Marcela

Třetí měsíc používání odsávačky Medela Harmony Light

Odsávačku jsem používala jen po dobu, co byla Silvinka v nemocnici. Když ji pustili domů, snažila jsem se ji přikládat k prsu, ale nepřichytla se. 

Přes veškeré snahy i s odsáváním jsem přešla na umělou výživu.

Díky stresu jsem přišla o mléko, a i když jsem se snažila odsávačku používat přesně v těch intervalech 2 až 3 hodiny, neodstříkala jsem ani kapku.

Příběh Marcely se Silvinkou si můžete přečíst na: https://www.babyonline.cz/rodime-online-2017-dramaticky-porod-marcely. 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Testování 2-fázové manuální odsávačky Harmony Light - diskuze

Poradna

Dobrý den,je možné přerušit čerpání rodičovského příspěvku z důvodu nástupu roční dcery do dětské skupiny,kde by byla se mnou a po dovršení dvou let obnovit čerpání rodičovského příspěvku? Jelikož od dvou let je docházka do MŠ atd. již bez omezení a čerpat rodičovský příspěvek lze až do 4 let věku dítěte. Mockrát děkuji.

Dobrý den. Ano, je možné ve dvou letech opět začít čerpat nevyčerpanou část rodičovského příspěvku.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 27.11.2022, 21:11
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×