Inzerce
Inzerce
Inzerce

Testování elektrické 2-fázové odsávačky Swing

  1. Seznámení s odsávačkou Medela Swing
  2. První týden používání odsávačky Medela Swing
  3. Druhý měsíc používání odsávačky Medela Swing

Seznámení s odsávačkou Medela Swing

Zdravím všechny čtenáře Babyonline,

můj příběh s odsáváním začal rychleji a intenzivněji, než jsem původně plánovala. Elektrickou odsávačku Medela Swing jsem dostala od kamarádky asi v půlce těhotenství, která si ji koupila, ale nakonec ji nevyužila. Po obdržení jsem ji otevřela, v rychlosti prolétla, jak funguje a uložila ji do skříně. To jsem ještě netušila, že jednou budeme velké kamarádky.

Jak jsem využila odsávačku Medela ihned po porodu

Podruhé jsem odsávačku Medela Swing otevřela několik dní po porodu. Naše holčička Lea se narodila císařským řezem o dva měsíce dříve a v tuto chvíli byla v inkubátoru. Já za ní docházela na JIPku a pravidelně odsávala mléko na odsávačce jiné značky. Moc mléka jsem neměla a v den mého propuštění z porodnice se mě jedna sestřička zeptala: „Maminko, nemohlo by toho mlíčka být víc? Přestává to stačit na její dávku. “ Co si budeme povídat, na mojí psychice to nepřidalo. Nevzdala jsem to a doma vytáhla svoji Medelu a podle návodu ji ve sterilizačním sáčku vyvařila. Nevím, jestli to bylo odsávačkou, domácím prostředím nebo kombinací obojího, ale najednou jsem měla mléka na rozdávání.

Inzerce

Co balení s odsávačkou Medela Swing obsahuje 

Balení s odsávačkou Medela Swing obsahuje:

  • 4 knížečky/ návody – mezinárodní záruku, instrukce k používání odsávačky Medela Swing, Inovace: Calma a návod k jejímu použití
  • Části odsávačky – motor, dvoudílná hlava ventilu, prsní nástavec, hadička, ventil a membrána, taška na uskladnění odsávačky, síťový adaptér, stojánek na láhev
  • Náhradní části – bílá membrána
  • Lahvičku Medela Calma – láhev o objemu 250 ml, unikátní savičku systém calma a víceúčelové víčko

 

Inzerce

Jak odsávačku Medela  Swing sestavit

Sestavení je opravdu jednoduché. Doporučuji postupovat podle návodu a odsávačku nejprve vyčistit. Já použila sáček QuickClean, do kterého jsem dala všechny části odsávačky (kromě motoru a adaptéru), nalila do něj vodu a vložila na několik minut do mikrovlnné trouby.

Před použitím jsem nejprve zapojila motor do elektrické zásuvky. Lze použít i 4 klasické AA baterie, které se vkládají k motoru. Poté jsem dle návodu sestavila ostatní části – nasadila prsní nástavec na hlavu ventilu a do něj nasadila ventil s membránou. Vše jsem namontovala na láhev a připojila k motoru pomocí hadičky.

Inzerce

Po zapnutí se nejprve spustí fáze stimulace, která jemně masíruje bradavku, následně se automaticky spustí fáze odsávání. Pomocí tlačítka s kapkou můžete první fázi přeskočit a rovnou začít odsávat. Pomocí tlačítek plus a mínus si určujete intenzitu odsávání. Po odsátí mléka jsem mléko uzavřela a uložila do lednice. Mléko můžete ihned použít, záleží, z jakého důvodu odsáváte. Po použití je však nutné všechny části, které jsou v kontaktu s mlékem umýt a jednou denně sterilizovat.

Vše je z návodu podrobně popsané a srozumitelné.

Inzerce

Lenka

První týden používání odsávačky Medela Swing

Ahoj,

od prvního použití jsem svoji odsávačku Medela nedala z ruky. Nejprve jsem pravidelně odsávala doma nebo na novorozenecké JIP, kam jsem si ji poctivě nosila. Následně nás s holčičkou dali na společný pokoj, na kterém se postupně přemístila z inkubátoru do postýlky a já se o ni učila pečovat. Ze začátku byla maličká hodně unavená a spinkala, tudíž jsem ji nepřikládala k prsu a pouze odsávala. Poctivě jsem odsávala obě prsa, abych měla dostatek mléka, dohromady to trvalo cca 20 minut. Mléko dostávala holčička sondičkou.

V porodnici jsem byla jediná s vlastní odsávačkou

V porodnici na intermediálním oddělení jsem byla jediná s vlastní odsávačkou. Ostatní maminky měly k dispozici buď nemocniční Medely nebo nemocniční odsávačky jiných značek. Mně moje malá stačila a odsávání mi trvalo stejně dlouho, jako ostatním maminkám na pokoji. V porodnici byly k dispozici jednorázové lahvičky a také sterilizační roztok, do kterého se dával prsní nástavec s ventilem po každém použití. Mléko se nalévalo do sondičky ihned po odsátí, poté, co sestřička zkontrolovala, zda nemá holčička v bříšku podtlak. Množství mléka se dává podle váhy dítěte, 150-170 ml se vynásobí váhou dítěte a vydělí počtem kojení za den. Když Leuška vážila 1700 g, měla by dostat za den  255-289 ml, při 8 dávkách je to na každou dávku 32-36 ml.

Odsávání s Medelou je příjemné

Používání odsávačky je nebolestivé, první tzv. stimulační fáze je příjemná, nic vás nekouše ani netahá. ;) Druhou fázi samotného odsávání už si regulujete dle potřeby a příjemnosti. Časem si zvyknete a intenzitu zvyšujete.

Lenka

Druhý měsíc používání odsávačky Medela Swing

Ahoj,

nyní už jsme s holčičkou měsíc doma. Holčička byla nejprve plně kojená, kdy se nám dařilo kojit vždy jen z jednoho prsa, která jsem střídala. Vzhledem k nízké váze bylo nutné před každým kojením holčičku vážit a po kojení ji zvážit znovu, abychom věděli, kolik mléka vypila. První dva dny po příchodu domů byly slabší, ale jakmile si zvykla na nové prostředí, začalo se nám zase dařit. 

Množství mléka se mi díky Medele zase vrátilo

Jenže velmi brzy přišly koliky, holčička pila méně a méně a já ztrácela mléko. Navíc byla její váha velmi nízká. V tuto chvíli mě zachránila opět odsávačka Medela, s jejíž pomocí se množství mléka zase vrátilo. Odsáté mléko jsem podávala pomocí Medela calmy. Je navržena tak, že imituje sání z prsa a pokud dítě nesaje, žádné mléko z láhve neteče.

Kojící kloboučky Medela nás zachránily při kojení

Možná vás zajímá, jak dále probíhal náš příběh v porodnici. Několik dní poté, co už holčička nebyla v inkubátoru, jsem ji začala přikládat k prsu. Vůbec se nám nedařilo, Leuška nesála a já musela neustále odsávat. Nakonec nás zachránily kojící kloboučky Medela, díky kterým začala sát a postupně začínala pít víc a víc. Musela však vypít plnou dávku a tak jsem se odsávání stejně nevyhnula. Zkušená maminka tří dětí, která se mnou byla na pokoji, mi doporučila, ať vyzkouším ruční odsávačku, že bude odsávání rychlejší. A skutečně bylo. I ruční odsávačka Medela má dvě fáze, stimulační a odsávací a používáte obě dle potřeby. Intenzitu sání si regulujete samy podle tahu a rychlosti ruky.

Pro dokrmování byla výborná ruční odsávačka Medela Harmony Light

Ruční odsávačky byla skutečně výborná pro potřeby dokrmování. Využila jsem si také v době, kdy jsem ztrácela mléko. Holčička pila z jednoho prsu a já zároveň druhé odsávala. Tento stav trval asi dva dny, než jsme se vrátily do původního režimu. Na elektrickou odsávačku Medela jsem však nezanevřela. Leuška doma dostala moučnivku a kojení začalo být velmi bolestivé. V této chvíli jsem opět odsávala pomocí elektrické odsávačky a Leu krmila Calmou. Moc nám tyto výrobky od Medely pomohly. 

Ani teď nejsou odsávačky v šuplíku

Nyní dvakrát denně dokrmujeme pomocí Nutrilonu Nenatal, protože holčička stále pomalu přibírá a tak ani teď nejsou odsávačky v šuplíku. Využívám teď spíše ruční odsávačku, neboť se s ní lépe pobíhá po bytě. Samozřejmě se dítě rozpláče zrovna v době, kdy potřebujete odsávat mléko.

Pístová odsávačka Medela

Na závěr bych ráda přidala ještě zajímavost. Na následujícím obrázku vidíte starší pístovou odsávačku Medela. Maminka, která se mnou byla na společném pokoji, měla zánět prsu a velmi si ji pochvalovala, že jí pomohla vyléčit zánět. Já ji samozřejmě musela vyzkoušet (už jen kvůli tomuhle deníčku). Připojila jsem k ní nástavce, které jsem běžně používala u své odsávačky. Připojila jsem hadičku s nástavcem, nasadila jednorázovou lahvičku a zapnula odsávačku. Takový tah, jaký měla, jsem skutečně nečekala a okamžitě jsem se vrátila ke své jemné a milované Medele Swing.

Lenka

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Testování elektrické 2-fázové odsávačky Swing - diskuze

Poradna

Vyvoj 14 ti mesicniho syna

| Cucollino | 29.03.2020, 11:38

Dobry den,memu mladšímu synovi za tyden bude 14 mesicu..Mam par obav zda je u nej vse v poradku co se tyka vyvoje.
Mam jeste starsiho syna,u toho resime otazku autismu ci VD,jeste nema stanovenou diagnozu a je mu 4,5 roku..
Co se tyka mladsiho,tak ten se narodil od 14 dni drive,co se tyka motorickeho vyvoje,je zrejmne vse tak jak ma byt,leze po čtyřech,sedi,obchází nabytek,za ruku jde ale nema odvahu se pustit a jit sam.Vsude tedy vyleze na gauc,postel,schody uplne bez problemu uz od 11 ti mesicu..
Spis co me trapi je to zda je to ostatni v poradku..Kdyz mu treba ukazu 5 zvířátek v radě a zeptam se kde je krava,prase,kocka,pes atd tak bez váhání bud schodi nebo vezme do ruky.Kdyz se ho zeptam aniz by je videl tak je videt ze hleda,ale jakmile vidi neco jineho tak si jde proste po svem :-) Kdyz mu reknu dej,bud se zacne rozcilovat ze mi to neda,nebo to po me hodi a parkrat tedy mi to dal do ruky.Ale nejake prines,ukaz to zatim jinak ne..kostky kdyz postavim komín schazuje ale nepostavi.Za to kazde smitko na zemi sebere..Zacina tedy pouzivat na vse ukazovacek autickem jezdi i tim ukazovackem,ale ucelne k ukazovani ho jeste nepouziva,to taky nevim zda je v normlne nebo ne.Co se tyka ocniho kontaktu tak ten je v poradku,je mazlivej,kdyz delam blbinky smeje se,kdyz se mu nevo nelibi da tez najevo,kdyz znizim z dohledu ted jde ke dverim a place.Co se tyka reci,tak po ockovani 1 hexy mi prestal zvatlat,pak zacal po 2 mesicich opet zvatlat,takze jedeme bababa,dadada,dedede,tatata,bada,vaba atd a obcas kdyz teda me vidi tak rika mamama..paci paci umi,papa taky,varila myšička kasicku tez ale udela jen kdyz se mu chce.Co se tyka treba návštěv taky nema problem,je vcelku kontaktni,takze se smeje kdyz se na nej nekdo usmeje,necha se pochovat atd..Ale porad si me hlida.Na fotce ukaze kde je mama a kde je tata a kde je bracha taky uz se nam povedlo..Na jmeno reaguje tez z 90 ti procent,pokud neni nejak zaneprázdněn ..Na starsiho je spise jako lepidlo :-) porad by s nim chtel byt nejak v kontaktu ale kdyz ma starsi špatnou naladu tak se mu to nelibi,samozrejme tahanice o hracky jsou u nas bezna vec.Co ma starsi musi mit i mladsi.Kdyz neni po jeho je tez problem a vyjádří svuj nesouhlas.Co s tyka zvirat,mame dva psi takze s tim problem taky neni..Porad jim zkoumá usi,zuby,oci :-)
Prijde mi jako zvídavé ditko.Posila auticka po zemi,vse musi zmacknou a vyzkouset co to dela a umi.Kdyz mu neco nejde tak se vzteka.A dalsi vec co mne trapi,je to,ze sve jidlo musi mit rozmixovane,kousky nesnese,ale pecivo a mnamky co se mu da do ruky sni bez problemu.
Nevim zda jsem vse popsala srozumitelné ale zajimal by mne Vas nazor zda mam popripade vyhledat i nejakeho odborníka a nebo zda pockat.Vim ze se dela screening ale jen by mne zajimal Vas nazor na dane veci.
Dekuji moc za odpoved.S pozdravem Monika

Dobrý den, pouze podle popisu chování vašeho synka a bez možnosti chlapce vidět, vám nemohu zodpovědně odpovědět na dotaz ohledně jeho vývoje. Vývoj syna by podle některých popisovaných projevů mohl být nerovnoměrný. Píšete ale, že se starším synem chodíte na nějaká odborná vyšetření, je v řešení možnost poruchy autistického spektra. Pokud vám jde o vyloučení obdobných potíží u mladšího chlapce, pak bych vám doporučila dohodnut si konzultace u odborníků, kam chodíte se starším synem, což bych považovala za nejrychlejší řešení. Potom samozřejmě probíhá screening, který pravdivě vyplňte. Zdravím Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 31.03.2020, 07:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce