Inzerce
Inzerce

Maminka Vlaďka: Ohřívač LOVI se pro nás stal opravdu velkým pomocníkem při přípravě kojeneckého mléka i příkrmů

Seznámení s testovanými produkty LOVI

Milí čtenáři a čtenářky Babyonline, 

ráda bych se s vámi podělila o své zkušenosti z testování ohřívače lahví LOVI a antikolikové lahve LOVI. 

Inzerce

Návod je přehledný a intuitivní

Po obdržení balíčku jsme se s manželem rozhodli ohřívač ihned testovat. Nejprve jsme si přečetli návod, který je velmi přehledný a obsahuje užitečné informace, ale použití ohřívače jsou samo o sobě dosti intuitivní. 

Rychlé ohřátí pomocí vodní páry

Zpočátku jsme nejčastěji používali režim „hot“, který umožňuje rychlé ohřátí vody/kojeneckého mléka/příkrmu pomocí vodní páry. Do ohřívače stačí pouze nalít určitý počet ml vody (který je uveden v přehledné tabulce v návodu, ale je vhodné ho empiricky stanovit podle aktuálních potřeb, např. podle množství ohřívané tekutiny, materiálu ohřívané nádoby atd…) a vložit ohřívanou nádobu s tekutinou. Voda se postupně vypaří a tím ohřeje pokrm. Množstvím vody lze tedy jednoduše regulovat výslednou teplotu pokrmu. 

Inzerce

Díky signalizaci není nutné ohřívač hlídat

Tento systém je velmi příjemný na používání a jeho nespornou výhodou je, že se ohřívač po vypaření veškeré vody sám vypne a ohřátí pokrmu signalizuje pípnutím - člověk ho tedy nemusí vůbec hlídat. 

Inzerce

Praktická a rychlá sterilizace nádob

Tento režim je vhodný též na sterilizaci nádob, což je velmi praktické – stačí pouze vlít cca 80 ml vody do ohřívače a vodní pára důkladně vysterilizuje vložené nádoby (lahvičky na mléko, savičky, dudlíky…) a systém se opět samostatně vypne, nehrozí tedy např. popraskání lahviček atd. jako pří klasické sterilizaci ve vroucí vodě. Celý proces ohřevu je opravdu velmi rychlý, a to i pokud se použije mléko/voda/příkrm rovnou z lednice – trvá řádově několik minut. Bezprostředně po ohřevu je povrch ohřívače i ohřívané nádoby horký vlivem vodní páry, ale během krátké chvilky vše vychladne tak, že se dá nádoba pohodlně z ohřívače vyndat a použít pro krmení.

Ohřívač LOVI se pro nás stal opravdu velkým pomocníkem při přípravě kojeneckého mléka i příkrmů

Ohřívač LOVI se pro nás stal opravdu velkým pomocníkem při přípravě kojeneckého mléka nebo ohřívání příkrmů pro našeho 5,5 měsíčního Matyáška. Bez ohřívače jsme kojeneckou vodu ohřívali ve varné konvici a zdlouhavě nechávali zchladnout, a příkrmy z lednice jsme ohřívali ve vodní lázni, která zase blokovala sporák a rendlíky, navíc vše se muselo hlídat a musela se průběžně kontrolovat aktuální teplota. Toto vše s ohřívačem LOVI odpadá a celý proces je mnohem rychlejší. 

Inzerce

Krásný jednoduchý a nadčasový design

Ohřívač má navíc opravdu krásný jednoduchý a nadčasový design, přehledný displej a je vyroben z příjemného a kvalitního materiálu. Dobře se s ním pracuje a velmi se na kuchyňské lince vyjímá (máme šedou barvu ohřívače), a tak zde určitě bude mít své pevné místo. Režim „hot“ používáme každý den několikrát a v příštích dnech určitě vyzkoušíme ještě další funkce ohřívače, a to udržovaní teploty mléka/pokrmu nebo režim rozmrazování. Také vyzkoušíme LOVI lahvičku. 

Ohřívač LOVI bych už nyní určitě doporučila všem maminkám, s ním je příprava kojenecké stravy mnohem jednodušší, a tento ohřívač LOVI je navíc ještě krásný na pohled. 

Maminka Vlaďka

 

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé maminky a redakce Babyonline!

Přináším vám druhou část dojmů z testování ohřívače LOVI a lahvičky LOVI Trends Indian Summer. 

Ohřívač LOVI se stal naším každodenním pomocníkem

Na ohřívač už jsme si velmi zvykli a stal naším každodenním pomocníkem. Bez něj už si ani nedovedeme přípravu ňaminek pro Matyho představit :-). Denně ho používáme na rychlý ohřev vody na umělé mlíčko, je to hotové raz dva a Maty pohodlně těch pár minut čekání vydrží, i když už má hlad a je nevrlý. 

Ohřev nebo rozmražení příkrmů z lednice

V poledne ohřívač používáme na ohřev masozeleninových příkrmů z lednice, nebo na rozmražení zamrazených příkrmů z mrazáku. Osvědčilo se mi začít ohřívat skleničku cca hodinu před plánovaným časem oběda. Na cca 45 stupňů a 200 ml vody se tak příkrm během té hodiny pohodlně rozmrazí. Je to velmi pohodlné, bez hlídání a hlavně šetrné ke všem vitamínům a prospěšným látkám, na rozdíl od ohřevu v mikrovlnce nebo v horké vodě. 

Hojně využíváme i sterilizaci lahviček a saviček pomocí horké páry

To je také velmi pohodlné. Jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že nelze vložit do komory více věcí naráz jako třeba do hrnce, ale vzhledem k jednoduchosti použití ohřívače to není žádný problém. Už jsme využili i funkci uchování teploty pokrmu a ta taktéž splnila naše očekávání. 

Používáme tak všechny funkce ohřívače a jsme velmi spokojeni

Již jsme si vyzkoušeli i čistění ohřívače, neboť po čase se na varné desce začne usazovat vodní kámen. I čištění je velmi jednoduché, do komory stačí nalít směs vlažné vody a octa a nechat 20 minut působit. Vodu pak stačí vylít, ohřívač opláchnout a je hotovo. :-) Žádné další čištění není třeba. Další možností, kterou v budoucnu plánujeme vyzkoušet, je použití destilované vody, kdy by čištění odpadlo nejspíš úplně. 

Moc se nám líbí i design ohřívače

Náš šedý ohřívač se hodí barvou i stylem k ostatním spotřebičům, nezabere moc místa a má hezký vzhled, takže už si našel pevné místo na naší kuchyňské lince. Ohřívač je také velmi lehký, takže manipulace s ním je pohodlná. Přesto je ale stabilní a nehrozí tak riziko popálení horkou párou. Ohřívač je opravdu kvalitní výrobek.

Syn přijal lahvičku LOVI již při prvním nabídnutí

Jsme velmi spokojeni i s lahvičkou LOVI Trends, konkrétně s naším krásným modelem Indian Summer. Zpočátku jsem se trochu obávala, jak Maty novou savičku přijme, přece jen už byl cca měsíc zvyklý na úplně jiný tvar savičky, kulatý a zploštělý. Naproti tomu je savička LOVI lahvičky hranatější a také o dost větší. Přijal ji ale skvěle – již při prvním nabídnutí LOVI lahvičky začal sát a neměl s tím sebemenší problém. Po vypití poloviny mlíčka si vzal lahvičku do ručiček a začal si ji se zájmem prohlížet :-). Po dopití mlíčka si s ní ještě chvíli hrál a škrabkal na její povrch, evidentně ho tedy velmi zaujala. 

Indiánské motivy i citát jsou moc pěkné

Musím říci, že design lahvičky se velmi líbí i mně, indiánské motivy i citát jsou moc pěkné, a lahvička má i praktickou rysku na dávkování vody. Bonusem je i uvedení počtu odměrek UM na objem vody, což je velmi praktické pro příležitostné „krmiče“. Lahvička má i šikovný objem 240 ml. Budeme ji určitě používat i nadále a vzhledem k tomu, že máme nyní savičku 3m+, nejspíše v budoucnu zakoupíme i vetší. 

Kombinovat kojení a krmení z lahvičky LOVI opravdu lze

Maty nijak výrazně větry ani větším říháním netrpí, a tak si myslím, že antikolikové vlastnosti lahvičky fungují dobře. Co se týče kojení, s tím také zatím nemáme žádný problém, takže krmit z této lahvičky a zároveň kojit lze. 

Závěrečné hodnocení testování

S oběma výrobky LOVI jsme moc spokojeni - jsou opravdu kvalitní, užitečné a splňují vše, co deklarují. Můžeme je s klidným srdcem doporučit všem maminkám. 

S lahvičkou je radost krmit a ohřívač je skvělý pomocník do každé domácnosti s miminkem! 

Moc děkujeme za možnosti testování!

Maminka Vlaďka 

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Vlaďka: Ohřívač LOVI se pro nás stal opravdu velkým pomocníkem při přípravě kojeneckého mléka i příkrmů - diskuze

Poradna

Kalorie u 14m dítěte

| Vlavl | 01.08.2020, 13:56

Dobrý den, kolik zhruba kalorií ma 14m dite za den přijmout? Jsou nějaké tabulky? Syn některé dny jist moc nechce, jine zas vypada mlsne porad. Pricitam to zubum. Neni extra jedlik, tak to bohuzel musim hlidat. Je důležitější pocet kalorii nebo hlavne ziviny, vitamíny? Děkuji

Dobrý den,

tabulky existují, ale hlavním kritériem je prospívání syna - jeho růst a vývoj. To hodnotí váš pediatr při pravidelných problídkách. Rozhodně růst zoubků k určité nerovnováze při příjmu stravy může přispět. V tomto věku je zcela přirozené, že dítě mění své prefence a to nejenom v množství jídla, ale i ve výběru. Nenechte se svazovat jakoukoli tabulkou. Hlavní je, že dítě se správně vyvíjí a roste s přispěním kvalitní stravy, která obsahuje všechny živiny včetně vitamínů a minerálních látek.

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | dnes, 12:13
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce