Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Markéta testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue

Hodnocení po 1 měsíci testování

Milé maminky,

především bych chtěla poděkovat webu Babyonline.cz a Crystalbaby.cz za možnost testovaní nosítka Ergobaby.

Něco málo o naší rodině

Jmenuji se Markéta a je mi 26 let. Jsem maminkou nyní již 3 měsíčního syna Toníka, který je mým prvním miminkem. Nabídla se mi tedy možnost testovat nosítko Ergobaby od narození do té doby, dokud sahá látky od kolínka ke kolínku a já jsem nesmírně ráda, že jsem byla vybrána zrovna já. Toníček byl ze začátku celkem uplakané miminko, já tedy byla ráda, když jsem si mohla večer sednout a mít volné obě ruce. První měsíc jsem prakticky jen nosila, krmila, spala, když spal malý.

Inzerce

První a celkový dojem z nosítka Ergobaby

Můj první dojem po rozbalení krabice byl, že má nosítko velmi příjemný materiál. Také mě překvapilo, že je dosti vypolstrované a říkala jsem si, že asi nebude moc pohodlné. Opak byl však pravdou. Po prozkoumání návodu jsem zkoušela zapnutí prvně bez miminka. Byla jsem mile překvapena, že je velmi pružné a hezky se přizpůsobilo tělu. Nikde nic netlačilo, vše hezky přiléhalo. I barva mě potěšila, sice bych já, jakožto milovník barevných věcí, ocenila i veselejší barvy nebo více barevné, ale není to však podmínkou, hlavně když splňuje účel a je pohodlné, jak jsem se již zmínila. Možná bych malinko ocenila lepší návod, ale nakonec jsem to zvládla hlavně za pomoci manžela. 

Nosítko Ergobaby jsem doporučila kamarádce, která si ho také koupila

Mám kamarádku, která od začátku svou dcerku nosí v šátku. Nyní má 5 měsíců a cca 7 kg. Bavily jsme se o nosítku, že se mi naskytla možnost testování nosítka Ergobaby. Ona zrovna v té době sháněla nosítko, které by si pořídila. Nabídla jsem jí, že Ergobaby je pohodlné a myslím si, že by mohlo být vhodné i pro ni a může si ho zkusit i ona sama. Měla možnost vyzkoušet několik jiných nosítek.  Sešly jsme se, ona si Ergobaby vyzkoušela a hned ji sedlo a už ho má doma taky. Já bych ho určitě doporučila i dalším svým kamarádkám, které chtějí své děti nosit. Už jen proto, aby měly občas volné ruce, miminko se cítilo pohodlně. 

Inzerce

Praktické použití a pohodlnost nosítka Ergobaby hodnotím na 100 %

Použití praktické bych hodnotila téměř 100 %. Ono někdy není jednoduché jít s miminkem sama do obchodu nebo třeba cestovat MHD. Kdy v obchodě vezete jednou rukou kočárek a v druhé táhnete košík. Nemluvě o cestování v MHD, kde na místech vyhrazených pro kočárek sedí lidé a neobtěžují se vám uvolnit místo. V těchto a mnoho dalších věcech je nosítko velmi praktické. 

Inzerce

Syn je v nosítku velmi rád a během pár minut usne

Častěji ho používám i doma, kdy si můžu v klidu pojíst třeba i něco poklidit. Měla jsem obavy, že se malému nebude moc líbit. První posazení bylo tedy s křikem, to bylo také naposledy. Podle mě je pro něho pohodlné, nikde ho nic netlačí a teď je v něm už velmi rád a během pár minut usne. Má v něm i tu správnou polohu, kterou by měly nosítka splňovat, nohy do písmene M a kulatá zádička. 

Trpím na bolesti zad, ale s nosítkem Ergobaby žádné bolesti nepociťuji

Jak jsem se již zmiňovala, pohodlné je i pro mě. Celkem trpím na bolesti zad, když ho nosím na rukách. Tím, že mám záda zpevněny bederním pásem a pásy se dají zapnout i do kříže, žádné bolesti nepociťuji a nutí mě tělo držet správně. Také je z dobrého materiálu, který se zdá být prodyšný. Toník není ani zpocený, tak stejně je to i u mě. Dle mého názoru bude příjemné i v létě díky „dírkám" v oblasti zad miminka. Nosítko má i polstrovaní na hlavičku, když miminko usne, aby mu hlavička nepadala třeba dozadu.

Inzerce

Bezpečnost nosítka Ergobaby

Nosítko má popruhy, které miminka „zajištují". Myslím si, že je nemožné, aby miminko třeba vypadlo nebo se nějak jinak vyklopilo. Sama jsem si upravila popruhy tak, aby bylo bezpečně upevněné a zároveň aby se cítilo pohodlně. Při prvních nošeních mi musel pomáhat v zapínání manžel. Teď už zvládnu všechna zapínání sama a troufám si říct, že mi to trvá maximálně 2 minuty, abychom mohli vyrazit. Při vytahování Toníka není také žádný problém. Je dost místa mezi nosítkem a zádičkama, díky tomu že je materiál pružný. Jediné, co bych nosítku vytkla, že by akorát mohly být lépe zabezpečeny všechny přezky, které na nosítku jsou. V případě, že by třeba přezka praskla nebo se nějak jinak poškodila.

Hlavním benefitem je praktičnost a pohodlnost

Mezi benefity nosítka Ergobaby bych určitě zařadila: praktičnost a pohodlnost. Dále také že je vhodné již od narození a není potřeba novorozenecká vložka. A je až do 20 kg (váha je spíše orientační, aby nosítko neprasklo při větším zatížení) a také má možnost nastavení polohy nožiček, tak aby byly vždycky do písmena M.

Nevýhody nosítka Ergobaby nejsou skoro žádné

Jedinou nevýhodou je, že popruhy, které vedou na ramena, jsou ze stejného materiálu jako celé nosítko. Možná by mohly být nějak lépe omyvatelné. Stalo se mi, že Tonik si ublinknul a zůstal flíček. Není to však žádná hrozná věc, kvůli které bych si nosítko nepořídila (asi je dobré si pořídit chrániče ramenních popruhů pro takovou situaci, -). Zatím jsem žádnou další nevýhodu nezaregistrovala. 

Za mě tedy nosítko Ergobaby doporučuji. Budu nosit dokud bude potřeba a určitě ho využiju i u dalšího miminka!

Maminka Markéta

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Markéta testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue - diskuze

Poradna

Praskající předkožka

| Markett_tt | 20.01.2021, 11:23

Dobrý den, paní doktorko,
obracím se na Vás s dotazem ohledně praskající předložky u syna 1,5. Dle doporučení dětské lékařky jsme předkožku zkoušeli po koupání zcela nenásilně spíše jen "odtahovat" cca od 6 měsíců. Přestože jsme nepoužívali žádnou sílu a kužičku prakticky jen natáhli, přesto se začala na stejném místě objevovat prasklinka. Po 3 prasklince (po zahojení, vždy cca s mesíčním odstupem) jsme po konzultaci s lékařkou zcela přestali a 1x týdne již 2 měsíce pindíka namažeme Infadolanem. Avšak i tak se např. po erekci prasklinka čas od času znovu objeví.
Prosím o váš názor. Velice mě to trápí.
Mockrát děkuji.
Markéta

Dobrý den, předkožku zatím nepřetahujte - nestahujte, předkožka může být zúžená do 3 let věku dítěte, teprve potom se řeší, potírejte Infadolanem, zhojí se.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 20.01.2021, 16:18
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce