Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Katka testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue

Hodnocení po 1 měsíci testování

Dobrý den,

zasílám výsledek a celý průběh našeho testování nosítka Ergobaby Omni Adapt Cool Air Mesh.

Ergobaby – láska na první vyzkoušení

Byla to tak zvaná láska na první vyzkoušení, přesto jsem se po celou dobu snažila, abych našla každou vadu, třeba že skrytou a na první pohled přehlédnutelnou.

Inzerce

Místo dvojkočárku jsem začala používat nosítko

V oblasti nošení nejsem nováčkem. Nosím již své druhé miminko. Děti se mi narodily s rozdílem čtrnácti měsíců, proto jsem se rozhodla mladší především nosit. Dvojkočárek jsme sice pořídili, přesto jsme se jej rychle po prvních týdnech zase zbavili. Dvojkočár byl těžký, špatně manipulovatelný a do většiny míst jsem se s ním ani nedostala.

Inzerce

Po prvních minutách nošení jsem věděla, že už jiné nosítko než Ergobaby prostě nechci

Hned první den, kdy Ergobaby dorazilo, tak jsem jej za pomoci manžela nastavila, tak ať je pohodlné pro mne i dcerku. Seřízení bylo velmi snadné a přehledné. Co nebylo vyznačeno přímo na nosítku, tak bylo velmi snadno dohledatelné v manuálu. Samotné balení Ergobaby, ve kterém jej lze zakoupit, je praktické a rozhodně jej schovám, až s Ergobaby pocestujeme na dovolenou. Po prvních minutách nošení jsem věděla, že už jiné nosítko prostě nechci. Zní to jako klišé, ale opravdu lituji, že jsem jej nezkusila již dříve.

Barva Oxford blue je decentní, vhodná i na společenské akce

Designově mi připadá nosítko Ergobaby průměrné, ale já jsem spíše praktičtější člověk a až tak na designu nelpím. Přesto jsem se podívala do nabídky Ergobaby a zjistila jsem, že mají nosítka i pro kreativní maminky. Tato nosítka jsou více barevná, doplněná spousty motivy. Nicméně naše barva (Oxford blue) je decentní a lze díky tomu nosítko vzít i na společenské akce.

Inzerce

Nosítko samotné je nejpraktičtější věc jakou znám a neumím si představit, že bych bez něj fungovala

Praktické použití nosítka neumím příliš rozvést, neboť nosítko samotné je nejpraktičtější věc jakou znám a neumím si představit, že bych bez něj fungovala. Musím říct, že nosítko Ergobaby ušetřilo mě i dětem spoustu sil, jak psychických, tak fyzických a rozhodně ušetřilo spoustu slziček, ať z bolesti zoubků, bolesti nožiček (na procházce), tak slziček z rozčilování.

Inzerce

Pohodlnost nosítka je pro mne největší klad Ergobaby

Co se týká pohodlnosti, tak v této věci bych se ráda rozepsala. Pohodlnost nosítka je pro mne největší klad Ergobaby. Hned po prvním nastavení nosítka jsme se s manželem svorně shodli, že zádová podpora na páse je top a že bez ní už bychom nosítko nikdy nepořídili. Neskutečně hodně zádům uleví a celkově se dítě zdá lehčí a člověk lépe drží tělo v rovině. Při předchozích nosíkách i šátcích se mi stávalo, že po delším nošení dětí, jsem večer padla a neskutečně mně bolela záda nyní je to naprostý rozdíl.

Dostatek polstrování pod nožičkami zase přineslo pohodlí dětem, nyní nemusím mít strach dát děti do nosítka pouze v kraťáskách, předtím je vždy v oblasti pod kolínky nosítka řezaly, tak to je také velkým kladem.

Pohodlná je rovněž manipulace s clonou na hlavičku, která jde prakticky schovat do kapsičky a zapnout v případě, když ji zrovna nepotřebujete.

Na bezpečnost dávám velký důraz, Ergobaby mě přesvědčilo

O bezpečnosti mě muselo nosítko samo přesvědčit, protože na bezpečnost dávám velký důraz. Mám zkušenost se slabšími sponami, a proto jsem byla překvapená, že nemá hlavní spona v pase pojistku. Nicméně ani jednou spona nezaváhala, takže mne o své funkci přesvědčila a musím bezpečnost ohodnotit také na výbornou. 

Co se týká bezpečí z pohledu vývoje kyčlí a nožiček, tak myslím si, že jako ergo splňuje veškeré nároky potřebné ke správnému vývoj. Překvapila mě možnost variabilně si nosítko rozšířit a zúžit podle velikosti miminka. Tím pádem není nutná žádná novorozenecká vložka a hlavičku má Ergobaby také skvěle podchycenou. Ergobaby je tak „vytuněné“ i pro novorozence, že snad začnu uvažovat nad pořízením třeťačka! :-D

Nechala jsem vyzkoušet nosítko i ostatním maminkám a byly nadšené

Co se týká doporučení jiným rodičům, mohu s klidným svědomím všem vřele doporučit. Zpětně lituji, že jsem Ergobaby nevyzkoušela již dříve a nenosila v něm již syna. Určitě není od věci před koupí nosítka vyzkoušet jej, zda-li padne a cítí se v něm maminka pohodlně. Každopádně mám ve svém okolí spoustu nosících maminek a každá, které jsem nosítko nechala, zkusit byla nadšená.

S nosítkem Ergobaby jsme se sžili již po prvních minutách

Můj celkový dojem z používání ergonomického nosítka Ergobaby je více jak výborný. Celé testování jsme si všichni užili a dokonale jsme se s nosítkem sžili a to již po prvních minutách.

Hlavní benefity Ergobaby bych sepsala do bodů:

  • Jednoznačně na prvním místě se pro mne umístila podpěrka zad nosící maminky.
  • Jako druhý benefit hned za opěrkou je možnost rostoucího nosítka. To, že zainvestujete do pořízení a potom máte nosítko na celé nosící období, je prostě ekonomické a úžasné zároveň.
  • Perfektně vyřešená clony na hlavičku, která lze kdykoli schovat
  • Přezky, které si sám nosící zvládne povolit i přitáhnout, přesto nehrozí samovolné povolení a tím špatné seřízení.
  • Funkce cool air mesh, kdy je látka v oblasti zad miminka z jemné síťoviny, tím může jeho pokožka dýchat a nepotí se tak jako v jiných materiálech. To se těším, že ocením především v létě a v těch pařácích, které v posledních letech jsou

Ve všech bodech mi nosítko Ergobaby přijde naprosto vyhovující a bezpečné

Nevýhody jsem doposud žádné neshledala. Ve všech bodech mi nosítko Ergobaby přijde naprosto vyhovující a bezpečné.

Moc děkuji za možnost vyzkoušet si toto úžasné nosítko. Máme z něj obrovskou radost, která ještě dlouho potrvá až do mého tzv. nosícího důchodu :-D. 

Nadšená maminka Katka, děti Honzík a Emmička

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Katka testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue - diskuze

Poradna

Dobrý den,
V Srpnu 2019 jsem nastoupila na materskou a od března 2020 pobírá rodičovský příspěvek, který jsem si rozlozila na 2 roky. Můj zaměstnavatel mi nabízí zkrácený úvazek. Jelikož s manželem chceme ještě druhé dítě, mám dotaz ohledně výpočtu ppm. Pokud budu pracovat na zkrácený úvazek při rodičovské dovolené a na jaře 2022 by se nám narodilo druhé dítě, z čeho se bude vypočítávat ppm? Žezdy, kterou jsem pobirala před prvnim dítětem a nebo z toho zkraceneho úvazku? Děkuji!

Dobrý den,
pokud na další peněžitou pomoc v mateřství (PPM) nastoupíte do 4 let předchozího dítěte a za trvání stejného zaměstnání, použije se pro výpočet PPM denní vyměřovací základ pro předchozí PPM, pokud je vyšší než aktuální denní vyměřovací základ. Pokud chcete vykonávat stejný druh práce, je potřeba ukončit rodičovskou dovolenou (na rodičovský příspěvek to však nemá vliv).

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.01.2021, 10:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce