Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Jana testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue

Hodnocení po 1 měsíci testování

Dobrý den, 

zdravím všechny do redakce Babyonline.cz a také její věrné čtenáře. Předem bych ráda sponzorovi Crystalbaby.cz poděkovala za možnost testování ergonomického nosítka Ergobaby. Měla (a stále) mám z něj velkou radost. Nosítko jsem testovala se svojí dcerou Bárou. V úvodu testování měla Baruška 6 týdnů a svou váhou a délkou splňovala požadovaná kritéria pro používání nosítka.

Seznámení s nosítkem Ergobaby a jeho nastavení

Nosítko je v barvě Oxford Blue, tedy poměrně standardní modrá barva, která ovšem neurazí ani něžné pohlaví a design obecně působí moc příjemným dojmem. Je zabaleno do kartonové krabice s poutkem, které se dá použít i pro přepravu během používání. Při seznamování s nosítkem mě nejdříve zarazil návod, ale obavy nebyly na místě. Psaného textu v něm moc není, za zmínku stojí pouze riziko udušení miminka, které může nastat při jakémkoliv nošení, když se nedodrží bezpečnostní pokyny. Jinak v podstatě psaný text není ani potřeba. 

Inzerce

Nosítko má žádaný ergonomický tvar připomínající písmeno M

Člověk se přehledně v nastavení nosítka zorientuje i rychleji než při psaném textu. Tím se dostávám k nastavení nosítka pro naše potřeby. Nastavení je jednoduché, jediné s čím jsem trošku bojovala je nastavení ramenních popruhů. Stále se mi zdály hodně volné a hůře tvarovatelné. Ale ta tvárnost se poddá i po určité době „zanošením“ nosítka. Jednoduše si to sedne. Lehce jsem také zaváhala při nastavování, když jsem viděla, že miminko drží v kapse nosítka suchý zip, protože vím, že obecně se časem „ochodí“, ale poté mi došlo, že tady to nastavíte maximálně 3x po čas celého nošení dítěte. Nehledě na to, že je suchý zip dostatečně široký. Kapsa na malé miminko je docela veliká, ale při správném podsazení, tam krásně zapadne zadeček a nohy miminka jsou podepřeny až do kolen a dostanou ten žádaný ergonomický tvar připomínající písmeno M. 

Benefity ergonomického nosítka Ergobaby – jednoduchost, rychlost a rostoucí

  • Velký benefit je zmíněn již v názvu, tedy je ergonomické (miminko je v něm nošeno v poloze, která je pro něj optimální a neubližuje mu z hlediska tělesného vývoje).
  • Za mě velkou pochvalu má mohutná bederní opěrka, kterou si můžete nastavit po obou stranách tak, abyste jí měli opravdu na bedrech a nebyla posunutá k jedné či druhé straně (je to zárukou toho, že nosit mohou muži i ženy různých tělesných konstrukcí a každý si bederní pás přizpůsobí své postavě a krásně mu to sedne přesně tam kde má).
  • Polstrované ramenní popruhy jsou velmi příjemné, což jistě oceníte, při nošení starších a těžších miminek (u čtyřkilové Barči nebyly ani cítit).
  • Síťované provedení bude plusem v létě či při vyšších teplotách, ale zda to tak opravdu je a miminko se bude méně potit, se otestovat v aktuálních teplotách nedalo. :)
  • Jednoduché a poměrně rychlé nastavení nosítka.
  • A nesmím opomenout fakt, že nosítko je rostoucí, nemusí to být krátkodobá záležitost a záleží jen na vás a vašem dítěti, jak dlouho vám bude nošení příjemné.

Jako drobnou nevýhodu ergonomického nosítka vidím v jeho neskladnosti

Respektive při porovnání s jiným typem nosítka je toto skladné hůře, nicméně musím dodat, že je to na úkor pohodlí při nošení pro dospělého (silně polstrované ramenní popruhy a mohutný bederní pás), takže je to spíš subjektivní dojem a rozhodně to ničemu nevadí. Ramenní popruhy jsou přes své silné polstrování méně tvarovatelné, ale jak jsem psala výše, tak si to sedne „zanošením“, tedy používáním nosítka. 

Partner byl s nosítkem Ergobaby spokojen stejně jako já

Baruška si na nošení v této poloze musela nejdříve zvyknout, takže jsme s nošením začínaly doma jen na pár minut a čas jsme postupně prodlužovali. Po cca deseti dnech jsme vyrazili na první procházku, která se líbila nám oběma. Málem bych zapomněla zmínit, že u nás nosí i partner a s nosítkem byl a je spokojen stejně jako já.

Závěrem bych chtěla napsat, že nosítko Ergobaby je velmi pěkné, kvalitní nosítko, které díky pohodlnosti pro dítě i dospělého a jednoduchému nastavení mohu jen a jen doporučit.

Inzerce

Jana a Bára

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Jana testuje nosítko Ergobaby Adapt Air Cool mesh Ofxord Blue - diskuze

Poradna

Pupík

| Zuzana96 | 28.10.2020, 11:49

Dobrý den, synovi po odpadnuti pupíku jsem objevila v pupíku takový vyrustek nejde to vidět jen kdyz ten pupík jakoby ohrnu byla jsem s tim u lékaře protože mu z toho tekl žlutý mazek moc tomu nevěnoval pozorností a napsal jen framykoin mast tyden jsem mazala a nic se nezlepšilo. A nechce se mi v tehle situaci jit do nemocnice na dětskou chirurgii tak se obracim na vás.

Dobrý den. Malý výrůstek je granulom, potírejte dále Framykoinem, trvá delší dobu, než se zahojí. Na chirurgii nemusíte chodit.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 29.10.2020, 08:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce