Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nosítko je výborná alternativa pro maminky, které se bojí uvazovat miminko do šátku 

Ahoj,

před pár týdny jsem úplnou náhodou narazila na možnost testování nosítka, kde mělo být vybraných pět maminek na testování ergonomického nosítka Ergobaby Adapt. 

O nosítku jsem uvažovala již v těhotenství, proto pro mě bylo testování velkým překvapením

Jakmile jsem odeslala email, tak jsem hned zapomněla, že jsem se do případného testování zapojila. O to větší překvapení a radost byla, když mi o pár dní později přišel email, že jsem byla vybrána! S pořízením nosítka jsem uvažovala již v těhotenství, ale potom ke konci těhotenství bylo plno věcí na zařízení a pořízení, že pořízení nosítka šlo stranou.

Inzerce

Velká radost z rozbalování a začátku testování 

Když kurýr dovezl balík, tak jsme se synem Kryštofem měli velkou radost a hned jsme se pustili do rozbalování. Je pravda, že tou dobou měl syn 10 týdnů, takže jsem z nosítka měla radost spíš já, než syn.

Velké plus má u mě obrázkový návod s postupem krok za krokem

Než jsme se pustili do zkoušení nosítka, tak jsem si nastudovala návod. Ten je obrázkový, což je za mě velké plus. Jedinou nevýhodu pro některé maminky vidím, že návod je pouze s anglickými popisky, ale vše se dá pochopit z obrázku.

Nosítko Ergobaby lze užívat už od narození a roste s dítětem

Nosítko má obrovskou výhodu, že má barevně vyznačené nastavení podle věku a výšky dítěte. V návodu jsem nalezla, že Kryštof spadá do žlutého označení (3 měsíce a nad 61 centimetrů). Nosítko lze dle návodu užívat od narození  - přibližně od 3,2 kilogramu a 50,8 centimetru až do 20 kilogramu bez použití novorozenecké vložky. Takže nadšení z nosítka se ještě zvětšilo, protože ho s Kryštofem budeme moci užívat ještě dlouho. Jakmile jsme nosítko nastavili, tak jsme ho hned šli vyzkoušet v praxi. 

Inzerce

První otestování v praxi

Při nastavování posloužil obrázkový návod velmi dobře. Zapnout bederní přezku, jeden popruh přes levé rameno, druhý přes pravé rameno a zapnout zadní přezku mezi mými lopatkami. Poslední krok jde obtížně, pokud nejste maminky artistky, ale nakonec se to i mě podařilo bez pomoci tatínka. Kryštof byl už bezpečně v nosítku, tak jsem na zapnutí přezky měla obě ruce.

Inzerce

Popruhy se nikde nezařezávají a netlačí

Popruhy jsou tlusté, takže pocit, že by vám mělo miminko vypadnout, není a taky při delším nošení se mi nezařezávají a nikde netlačí.

Nosítko využíváme i doma

Nosítko s Kryštofem nejvíce využíváme doma, když je Kryštof neklidný a já potřebuju něco udělat - třeba poslat výsledky testování nosítka. :)

Nosítko je výborná alternativa pro maminky, které se bojí uvazovat miminko do šátku jako já

Uvažovala jsem i o koupi šátku, ale měla jsem strach, zda zvládnu správně doma sama uvázat Kryštofa. Byla jsem i na kurzu, kde se nás snažili vše naučit, ale i tak byly moje obavy větší. Proto vidím nosítko, kdy je možnost nosit miminko v podstatě od narození, jako výbornou alternativu pro maminky, které se bojí uvazování miminka do šátku jako já.

Těším se, až s nosítkem razíme na delší výlet

Toto nosítko mohu doporučit, těším se, až s Kryštofem vyrazíme na nějaký delší výlet. Během měsíčního testování jsme celodenní výlet ještě nestihli, ale za měsíc jedeme do Českého ráje, kde bude skvělá příležitost. Zatím jsme chodili na kratší vycházky a Kryštof byl vždy v nosítku spokojený! Tak teď už jen ten celodenní výlet, už se s Kryštofem moc těšíme.

Máma Jana

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Nosítko je výborná alternativa pro maminky, které se bojí uvazovat miminko do šátku - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Nespavost

| Vendyska | 25.10.2020, 12:21

Dobrý den, mám doma 5tydenniho chlapecka. Od 4 týdne nechce přes den skoro vůbec spát. Když už usne vydrží spát max 20 minut jinak skoro pořád brečí. A to hledám co mu může vadit. Večer už má kruhy pod očima a v noci spí pak třeba 6 hodin v kuse. Teď se nám i stává že se ze spaní pozvraci protože nám dělá problém si pořádně odrihnout. Musím dávat UM. O MM jsem přišla v 3 týdnu. Prosím o radu co dělat aby i přes den usl a nezvracel.

Dobrý den, u takto malého miminka řešte situaci s ošetřujícím pediatrem. U vašeho chlapečka se může jednat o potíže s tolerancí podávaného mléka a je možné, že v této oblasti budou potřeba úpravy. Zvracení po jídle ve spaní by těmto potížím nasvědčovalo a je potřeba jej řešit. Ne vždy si miminko po kojení odříhne, není to však primární důvod ke zvracení. Situaci řešte co nejdříve, zvracení ve spánku je rizikové z hlediska zdraví dítěte (může hrozit vdechnutí zvratků). Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 08:22
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce