Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Eva: Používání láhve Dr. Brown´s  nemělo na kojení žádný vliv!

Hodnocení po měsíci testování

Milí čtenáři,

v první řadě děkujeme za příležitost vyzkoušet výrobky firmy Dr. Brown´s. Testovací balíček přišel před Vánoci jako předčasný Ježíšek a s radostí jsme se vrhli na testování. 

Bryndáček a kousátko Dr. Brown´s jsme využili při růstu prvních zoubků

Náš syn Ctirad zrovna prochází obdobím růstu prvních zoubků, tak jsme jako první vyzkoušeli slintáček se silikonovým kousátkem. Kroužek je z příjemného materiálu, hezky pasuje do malé dětské ruky a jako jedno z mála kousátek syna zaujalo. Jinak u nás slouží jako kousátko cokoliv, jen ne předměty k tomu určené.

Námořnický design a využití i jako ochrana nosítka

Slintáček má hezký námořnický design a je příjemný na dotek. Kromě ochrany oblečení před slinami jsme pro něj našli i další využití. Hodí se i jako ochrana nosítka před okusováním popruhů. 

Slintáček lze sušit v sušičce

Slintáček jsme zkoušeli i s dudlíkem, ale syn není moc dudlíkový. 

Materiál je poměrně savý, nestalo se, že bychom měli mokré oblečení nebo popruhy nosítka. Je o něco větší než slintáčky, které máme doma, takže stačí jeden. Také oceňuji možnost sušit v sušičce. 

Na lahvičce Dr. Brown´s jako máma oceňuji především snadnou údržbu a čištění

Jako další přišla na řadu láhev Options. Vzali jsme to jako výzvu a v 5 a půl měsících jsme synovi dali poprvé odstříkané mateřské mléko z láhve. Do té doby znal jen kojení a příkrmy ze lžičky. Na lahvičce jako máma oceňuji především snadnou údržbu a čištění. Sklo je prostě nejlepší. Mléko v něm vydrží déle teplé než v plastové lahvičce. Systém anticolic funguje skvěle, během krmení jsme si nevšimli ani jedné bublinky. 

Syn přijal láhev hned a vypil celou dávku, takže třikrát hurá, můžu ho beze strachu "strčit" někomu na hlídání. 

Toto je zároveň i vzkaz pro kojící mámy - nebojte se, připravte mléko a klidně vyrazte někam bez miminka. 

Používání láhve nemělo na kojení žádný vliv!

Dudlíky PreVent se staly díky svítivosti pro syna super hračkou

U těch jsem byla obzvlášť zvědavá, protože Cirda není moc dudlíkové dítě. Vždycky je plival, a když už si nějaký vzal, tak kulatý. Ale dudlíky, které ve tmě svítí, jsou super hračka. Jeden jsme mu dali do kočárku na šňůrku a večer cestou z návštěvy se úžasně bavil lovem "světlušky". Od té doby dbáme na to, aby byly dudlíky nasvícené a připravené. Škoda, že se nám ve tmě nepovedlo udělat fotky. 

Jak už jsem zmínila, malému rostou zuby, tak se jakýkoliv předmět mění v kousátko. A u měkkého silikonu si můžeme být jistí, že si nepoškrábe dásně a dudlík si nestrčí hluboko do úst. Takže opět alternativní využití stejně jako u slintáčku. 

Vitamíny Jamieson by mohly obsahovat aplikační kapátko

Syn bere vitamín D téměř od narození. Já jsem ho na doporučení mé lékařky začala brát taky. Napřed jsme při výpadku Vigantolu sáhli po "déčku" od Terezie, potom jsme začali dávat Vigantol. U žádných jsme si nevšimli, že by způsobovaly obtíže. Stejně tak ani vitamíny Jamieson. Zvykla jsem si podávat synovi vitamíny při kojení kapátkem do koutku úst, uvítala bych tedy i u vitamínů Jamieson možnost dávkování pomocí kapátka (stále používám to původní od Terezie a sedí i na jiné lahvičky). 

Teploměr Microlife mě překvapil svou rychlostí

Zkušenosti s teploměry máme různé. Nejdříve jsme koupili úplně obyčejný, ale výsledky měření teploty v podpaží byly nepřesné. Máme i teploměr s infra snímáním, který se jen přiloží k tělu  (nebo k tekutině - to jsem oceňovala při přípravě koupele, než jsem se naučila teplotu odhadnout). 

Testovaný teploměr Microlife MT 808 mě překvapil především svou rychlostí. Neměřila jsem jej stopkami, ale rekord je kolem 5 vteřin. Dále oceňuji praktické pouzdro, ze kterého teploměr snadno vyndám jednou rukou. 

Teploměr je vhodný jak pro děti, tak i dospělé

Testovala jsem také na sobě, protože mě během vánočních svátků schvátila viróza. Měkká ohebná špička sedí do podpaží dospělého i dítěte. 

Slintáček se stal naším nejoblíbenějším pomocníkem 

Testování jsme si užili, všechny vyzkoušené produkty Dr. Brown´s bych bez váhání doporučila i kamarádům. Slintáček se stal naším nejoblíbenějším pomocníkem, protože syna hodně nosíme a chráníme jím nejen nosítko, ale i naše oblečení. 

Rádi se zúčastníme i dalšího testování, vždycky je fajn vyzkoušet něco nového. 

Máma Eva za asistence manžela Aleše a syna Ctirada

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Eva: Používání láhve Dr. Brown´s nemělo na kojení žádný vliv! - diskuze

Poradna

Dát odklad?

| MMM2 | 27.01.2020, 22:41

Dobrý den, nevím, zda dát synovi odklad, nebo ne. Trochu se nástupu do školy obávám. Syn je narozený v půlce prázdnin. Je hodně bázlivý, nemá rád mnoho lidí pohromadě, hluk. Do školky moc rád nechodí, stěžuje si na mnoho dětí a na hluk, na to, že se některé děti k němu chovají nehezky. Ze školky nás poslali do PPP, protože ve školce skoro nemluví, nehraje si s dětmi, nechtěl kreslit, je pomalý v samoobsluze. Učitelka to viděla na jasný odklad, nebo dokonce i asistenta.
V PPP zjistili zkříženou lateralitu. Po cvičení se syn rozkreslil. Grafomotorika asi není úplně ideální, ale už nemá odpor ke kreslení. Dále zjistili mimořádné nadání ve skoro všech oblastech.
Obávám se, zda nástup do školy zvládne - slabá samoobsluha, bojácnost, logopedicky to také nemáme zvládnuté (r, ř) občasné zakoktání, když je rozrušený. Na druhou stranu se asi ve škole bude trochu nudit - začíná číst, umí malou násobilku (zvládá násobení i dělení), zajímá se o různé země světa, vesmír.

Dobrý den, ohledně nástupu syna do školy proběhlo vyšetření školní zralosti v poradně ze kterého vzešlo zcela jistě nějaké doporučení. Pokud vám byl doporučen odklad školní docházky, pak odborník v poradně zcela jistě uvážil klady a zápory v nejlepším zájmu vašeho syna a jeho zdárného školního startu.

Můžete se tedy doporučeními odborníka řídit a není důvod je zpochybňovat. Alernativou pro zajištění docházky přednostně v odkladovém roce je možnost docházky do přípravného ročníku. Jedná se stále o předškolní docházku, přípravné ročníky jsou při základních školách a probíhá v nich intenzivnější a cílenější stimulace vývoje předškolních dovedností a současně si zde děti přivykají na školní prostředí. K zařazení do přípravného ročníku je potřebné doporučení Pedagogicko psychologické poradny, kdy byste měli také zjistit, která škola v místě vašeho bydliště přípravné ročníky zřizuje. Zdravím Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 13:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace