Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Eva: Používání láhve Dr. Brown´s  nemělo na kojení žádný vliv!

Hodnocení po měsíci testování

Milí čtenáři,

v první řadě děkujeme za příležitost vyzkoušet výrobky firmy Dr. Brown´s. Testovací balíček přišel před Vánoci jako předčasný Ježíšek a s radostí jsme se vrhli na testování. 

Bryndáček a kousátko Dr. Brown´s jsme využili při růstu prvních zoubků

Náš syn Ctirad zrovna prochází obdobím růstu prvních zoubků, tak jsme jako první vyzkoušeli slintáček se silikonovým kousátkem. Kroužek je z příjemného materiálu, hezky pasuje do malé dětské ruky a jako jedno z mála kousátek syna zaujalo. Jinak u nás slouží jako kousátko cokoliv, jen ne předměty k tomu určené.

Inzerce

Námořnický design a využití i jako ochrana nosítka

Slintáček má hezký námořnický design a je příjemný na dotek. Kromě ochrany oblečení před slinami jsme pro něj našli i další využití. Hodí se i jako ochrana nosítka před okusováním popruhů. 

Slintáček lze sušit v sušičce

Slintáček jsme zkoušeli i s dudlíkem, ale syn není moc dudlíkový. 

Inzerce

Materiál je poměrně savý, nestalo se, že bychom měli mokré oblečení nebo popruhy nosítka. Je o něco větší než slintáčky, které máme doma, takže stačí jeden. Také oceňuji možnost sušit v sušičce. 

Na lahvičce Dr. Brown´s jako máma oceňuji především snadnou údržbu a čištění

Jako další přišla na řadu láhev Options. Vzali jsme to jako výzvu a v 5 a půl měsících jsme synovi dali poprvé odstříkané mateřské mléko z láhve. Do té doby znal jen kojení a příkrmy ze lžičky. Na lahvičce jako máma oceňuji především snadnou údržbu a čištění. Sklo je prostě nejlepší. Mléko v něm vydrží déle teplé než v plastové lahvičce. Systém anticolic funguje skvěle, během krmení jsme si nevšimli ani jedné bublinky. 

Inzerce

Syn přijal láhev hned a vypil celou dávku, takže třikrát hurá, můžu ho beze strachu "strčit" někomu na hlídání. 

Toto je zároveň i vzkaz pro kojící mámy - nebojte se, připravte mléko a klidně vyrazte někam bez miminka. 

Inzerce

Používání láhve nemělo na kojení žádný vliv!

Dudlíky PreVent se staly díky svítivosti pro syna super hračkou

U těch jsem byla obzvlášť zvědavá, protože Cirda není moc dudlíkové dítě. Vždycky je plival, a když už si nějaký vzal, tak kulatý. Ale dudlíky, které ve tmě svítí, jsou super hračka. Jeden jsme mu dali do kočárku na šňůrku a večer cestou z návštěvy se úžasně bavil lovem "světlušky". Od té doby dbáme na to, aby byly dudlíky nasvícené a připravené. Škoda, že se nám ve tmě nepovedlo udělat fotky. 

Jak už jsem zmínila, malému rostou zuby, tak se jakýkoliv předmět mění v kousátko. A u měkkého silikonu si můžeme být jistí, že si nepoškrábe dásně a dudlík si nestrčí hluboko do úst. Takže opět alternativní využití stejně jako u slintáčku. 

Vitamíny Jamieson by mohly obsahovat aplikační kapátko

Syn bere vitamín D téměř od narození. Já jsem ho na doporučení mé lékařky začala brát taky. Napřed jsme při výpadku Vigantolu sáhli po "déčku" od Terezie, potom jsme začali dávat Vigantol. U žádných jsme si nevšimli, že by způsobovaly obtíže. Stejně tak ani vitamíny Jamieson. Zvykla jsem si podávat synovi vitamíny při kojení kapátkem do koutku úst, uvítala bych tedy i u vitamínů Jamieson možnost dávkování pomocí kapátka (stále používám to původní od Terezie a sedí i na jiné lahvičky). 

Teploměr Microlife mě překvapil svou rychlostí

Zkušenosti s teploměry máme různé. Nejdříve jsme koupili úplně obyčejný, ale výsledky měření teploty v podpaží byly nepřesné. Máme i teploměr s infra snímáním, který se jen přiloží k tělu  (nebo k tekutině - to jsem oceňovala při přípravě koupele, než jsem se naučila teplotu odhadnout). 

Testovaný teploměr Microlife MT 808 mě překvapil především svou rychlostí. Neměřila jsem jej stopkami, ale rekord je kolem 5 vteřin. Dále oceňuji praktické pouzdro, ze kterého teploměr snadno vyndám jednou rukou. 

Teploměr je vhodný jak pro děti, tak i dospělé

Testovala jsem také na sobě, protože mě během vánočních svátků schvátila viróza. Měkká ohebná špička sedí do podpaží dospělého i dítěte. 

Slintáček se stal naším nejoblíbenějším pomocníkem 

Testování jsme si užili, všechny vyzkoušené produkty Dr. Brown´s bych bez váhání doporučila i kamarádům. Slintáček se stal naším nejoblíbenějším pomocníkem, protože syna hodně nosíme a chráníme jím nejen nosítko, ale i naše oblečení. 

Rádi se zúčastníme i dalšího testování, vždycky je fajn vyzkoušet něco nového. 

Máma Eva za asistence manžela Aleše a syna Ctirada

 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Maminka Eva: Používání láhve Dr. Brown´s nemělo na kojení žádný vliv! - diskuze

Poradna

PP v mateřství

| Lululai | 27.01.2021, 09:52

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu v následující situaci. Do dne 13.9.2020 jsem byla na tříleté rodičovské dovolené a byla jsem zaměstnaná na dobu neurčitou. Poté jsem na týden nastoupila do práce a následně jsem podala výpověď. Od té doby jsem vedena na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Nyní syna konečně přijali do školky, hledám si proto zaměstnání a zároveň jsem zjistila, že jsem podruhé těhotná. Nastup na mateřskou v ochranné lhůtě nestihnu, vychází na červenec 2021. Předpokládám, že jedinou možností, kdy bych mohla mít nárok na PPM, je nyní nastoupit do práce. Chtěla bych se zeptat za jakých podmínek bych měla nárok na PPM. Jak dlouho před nástupem na mateřskou musím mít pracovní smlouvu uzavřenou? Je určena nějaká lhůta, nebo teoreticky stačí i několik dní před nástupem na mateřskou? Pokud bych uzavřela DPP nebo DPČ, a odměna by byla stanovena například na 12tis. Kč měsíčně, měla bych nárok alespoň na mateřskou v takové výši, jaká je v případě minimální mzdy, nebo jak se v takovém případě mateřská vypočítává? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,
pokud jste otěhotněla až po skončení pracovního poměru, nejste nyní v ochranné lhůtě. Abyste měla nárok na PPM, musela byste nastoupit do zaměstnání s účastí na nemocenském pojištění a pracovat v něm do nástupu na PPM nebo alespoň tak dlouho, aby Vám následně vyšel nástup na PPM v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání. Není dána minimální doba, po kterou by muselo zaměstnání trvat před nástupem na PPM. Případná ochranná lhůta by byla tak dlouhá, jako toto nové zaměstnání, které by skončilo v těhotenství (maximum je 180 dní). Ochranná lhůta neplyne z DPP a ze zaměstnání malého rozsahu (DPČ často mívá charakter zaměstnání malého rozsahu). Pro nárok z DPP nebo ze zaměstnání malého rozsahu, musí toto zaměstnání stále trvat v době nástupu na PPM a musíte být účastna nemocenského pojištění z tohoto zaměstnání v měsíci nástupu na PPM nebo alespoň ve třech bezprostředně předcházejících měsících. U těchto zaměstnání jste nemocensky pojištěná pouze v měsíci, kdy dosáhnete hranice výdělku pro odvod pojistného (u DPP se odvádí od výdělku vyššího než 10 tis. Kč, u DPČ od 3500 Kč). Výše PPM se počítá z Vašeho skutečného výdělku, případně z pravděpodobného příjmu, pokud bylo zaměstnání krátké. Minimální mzda do toho nijak nevstupuje.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 27.01.2021, 18:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce