Inzerce
Inzerce
Inzerce

Maminka Veronika: Člověk je jen tak zdravý, nakolik je zdravé jeho střevo

Hodnocení po měsíci testování

Milí čtenáři,

krátce předtím, než jsem nás přihlásila do testování, jsem se porozhlížela, jak synovi posílit imunitu, a mimo jiné jsem narazila právě na probiotika Biopron Kids+, takže jsem s přihlášením dlouho neváhala. S Matyáškem jsme byli vybráni, abychom vyzkoušeli tato probiotika (Biopron Kids+), která jsou vhodná pro děti od 1 roka (Maťa má v době testování 16 měsíců). 

Produkty Biopron používáme již o narození kvůli bolestem bříška

Biopron produkty znám poměrně dlouho, již od narození Matyáška jsme používali Biopron Laktobacily BabyBifi+ (kapsle). Když jsem se rozhodovala, která probiotika synovi koupím, abych mu ulevila od bolesti bříška, zdály se mi Biopron kapsle nejlepší především obsahem bifidobakterií. 

Nedám na Biopron dopustit, doporučila nám je i lékařka

Poté nám paní doktorka poradila Biopron Baby+ (kapky), a při průjmu, antibiotikách a moučnivce dokonce Biopron FORTE. Jednou jsem vyzkoušela jiná probiotika (levnější variantu), a bolesti bříška se vrátily, od té doby nedám na Biopron dopustit a byla jsem moc ráda, když jsme byli vybráni na testování Biopron Kids+.

Člověk je jen tak zdravý, nakolik je zdravé jeho střevo

Probiotika jsme testovali 3 týdny, a musím říct, že i když byla nasazena spíše preventivně, výsledky jsou viditelné. Věřím tomu, že člověk je jen tak zdravý, nakolik je zdravé jeho střevo, takže je pro mě doplňování probiotik prvotním způsobem podpory imunity. Vedle potřebného vitamínu D (Vigantol) dávám pouze probiotika, a Maťa stále zůstává jako rybička, zatímco venku řádila chřipková epidemie, a to jsme se nevyhýbali dětským kolektivům (cvičení pro rodiče s dětmi, dětské herny). Navíc se během testování Maťovi bez dalších zásahů spravil prasklý koutek.

Když ho nic netrápí, může klidně spát :)

Inzerce

Probiotika Biopron KIDS+ obsahují vitamín C

Vzhledem k tomu, že probiotika obsahují také vitamín C, je obsah poměrně kyselý, takže je Maťa nechtěl polykat rozmíchané pouze ve lžičce vody, nebo přesnídávky (jako doposud probiotika jedl). Musela jsem tedy obsah kapsle rozmíchat v polévce, a potom už problém nebyl. :)

Inzerce

Biopron je skvělá volba, doporučujeme!

Za nás je Biopron Kids+ skvělá volba a budeme pokračovat v podávání ještě alespoň do jara. A rozhodně je doporučíme všem známým! :)

Maminka Veronika

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Maminka Veronika: Člověk je jen tak zdravý, nakolik je zdravé jeho střevo - diskuze

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 19.10.2020, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce