banner
https://www.babyonline.cz/files/media/zkkbpijqnjacncz7zkgfmelw4phuv1kn.jpg

Dnes si fyzioterapeutkou Mgr. Radkou Krajsovou necháme objasnit, proč je nutné řešit stav, kdy mimino i po 3 měsících výrazně preferuje rotaci hlavičky na jednu stranu.

https://www.babyonline.cz/files/media/82yl76nofeivj1hmemmlz8y8wgp2m49q.jpg

Přetrvávající predilekce hlavičky vede nejen ke slehnutí hlavičky na jedné straně, asymetrii obličeje a v některých případech i k asymetrickému uložení uší. Ale na preferované držení hlavičky reaguje i držení horních končetin, trupu a pánve. Neřešení asymetrie může v pozdějším věku dítěte vést ke skoliotickému držení či ke skolióze nebo jiné formě vadného držení těla.

Která z vás měla v dospívání nebo má do teď problémy se skoliózou?

Sdílejte stránku

Následující článek:

W sed

Poradna

Dobrý den, už jsem s Vámi řešila stolici svého syna. Chci se zeptat, jak poznám, že stolice už je v pořádku? Občas tam je hlen ale krevp už není. Syn kaká klidne 3x denně a nebo 2x. Nestěžuje si na bříško a chuť k jídlu má pořád ať kakání vypadá všelijak. Vypadá to jako kozí bobky ale tedka uz nejsou tak tuhý. Jak by měla vypadat jeho stolice, aby jsme věděli, že to je v pořádku a nejedná se o zácpu? Ani když měl tvrdší bobky tak nevypadá, že ho to trápilo. Děkuji Hepnarová ( foto dnešní odpolední kakání)

Zácpa je stav, kdy stolice několik dní není, dítě má i bolesti bříška. Pokud má stolice tužší charakter, neznamená to zácpu. V tužší stolici se může ukázat i hlen, ale to není na závadu. Pokud je stolice denně, byť tužší, tak je to v pořádku.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 759 Kč
Set 5 dětských knížek 0–8 let