Porodnice Krnov, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: I. P. Pavlova 9
Www stránky: www.szzkrnov.cz
E-mail: sekretariat@szzkrnov.cz
Primář: MUDr. Lumír Studený
Předporodní příprava: p. Olga Bartáková
Telefon: bartakova.olga@szzkrnov.cz
E-mail: 554 690 448

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurz v naší nemocnici je tzv. Škola rodičů, která se skládá z 5 lekcí.

 • 1. lekce: Těhotenství, vývoj plodu, komunikace mezi matkou a plodem, komplikace v těhotenství
 • 2. lekce: Porod, porodní plán, I. – IV. doba porodní, Intisan.
 • 3. lekce: Film o porodu, nácvik a ukázka plevových poloh, úloha otce u porodu.
 • 4. lekce: Film porod do vody, prohlídka porodního sálu, oddělení, novorozeneckého úseku.
 • 5. lekce: Film o kojení, komentář k filmu.

Možnost zúčastnit se celého kurzu nebo pouze vybraných lekcí. V kurzu Škola rodičů lze vynechat pouze 5.lekci - porod do vody. 
Cena celého kurzu je 250,-Kč, jedna lekce 50,-Kč.
Dále provádíme jednorázová setkání s porodní asistentkou, která poskytuje budoucím rodičkám a jejímu doprovodu veškeré informace o službách porodnice, odpovídá na dotazy, konzultuje s rodičkou porodní plán a možnosti splnění přání budoucích rodičů. Tato setkání jsou doplněna exkurzí na porodním sále, novorozeneckém traktu a porodním oddělení.
Tato služba je zdarma.
Každé pondělí zajišťujeme plavání od 12,30-13,30/maminky si hradí pouze vstupenku do bazénu/.

2. Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Na pokojích šestinedělí je plný rooming-in. Denně probíhají vizity u šestinedělek, vizity novorozenců zajišťuje novorozenecké oddělení, této vizity se účastní vždy i maminka.
Jedna novorozenecká sestra je určena pro stálý kontakt s šestinedělkou a jejím novorozencem, zajišťuje přikládání novorozence, správnou techniku kojení, odstříkávání, koupání novorozence s matkou. Porodní asistentka a lékař je 24 hodin k dispozici šestinedělce a jejímu dítěti.

3. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Přítomnost otce nebo doprovodu u porodu: 300,- Kč
 • Přítomnost otce u SC: 200,- Kč
 • Přítomnost otce u plánovaného SC na operačním sále: 600,- Kč
 • Screening v I. trimestru: 1000,- Kč
 • Zhotovení UZ snímku: 100,- Kč
 • Relaxace ve sprše: 300,- Kč
 • Relaxace ve vaně: 500,- Kč
 • Porod do vody: 1000,- Kč
 • Jednolůžkový pokoj s nadstandardním vybavením/noc: 300,- Kč
 • Pokoj pro rodičku a její doprovod s nadstandardním vybavením/noc: 600,- Kč

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p.o. a rozhovor se zástupcem primáře Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Martinem Havlíkem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.
 

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.93)
Porod:
(4.90)
Poporodní gynekologická péče:
(4.95)
Poporodní péče o miminko:
(4.95)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Krnov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Velká pochvala
  Letos v únoru se nám v Krnově narodil syn Gabriel. Jsem z Opavy a porodnici mám přes cestu, ale pro přirozený porod jsem si vybrala porodnici v Krnově a udělala jsem správně. Především bych chtěla poděkovat mé porodní asistentce, která mě podpořila v mém plánu, porodnit s co nejmenšími lékařskými zásahy.
  Také na poporodním oddělení jsem se cítila přijemně a děkuji tak celému zdravotnickému personálu.
  Elen123   | 04.12.2015 16:57:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • UŽ NIKDY JINAM
    Než začnu chválit, ráda bych opravila chybu, která je uvedena v informacích - primář již 5let není MUDr.Vančo, ale
  Prim.MUDr.Lumír Studený. 
  Asi jako každá prvorodička jsem si svůj porod naplánovala co možná nejrůžověji  
  Jsem povoláním porodní asistentka, takže teoreticky jsem věděla, co porod obnáší, ale na vlastní kůži mi zážitek chyběl. Věděla jsem, že psychická pohoda je pro rodičku velice důležitá, proto jsem i já pěčlivě vybírala místo.
  Strávila jsem spoustu času pátráním po nejlepších recenzích porodnic a krnovská nemocnice jedoznačně vévodila pomyslnému žebříčku porodnic "okolí" cca.70ti km od bydliště.
  Můj gynekolog mě na moje přání předal do péče Prim.MUDr.Studeného ve 34.týdnu těhotenství. Jako správný zdravotník jsem nemohla mít všechno v naprostém pořádku... 2týdny před termínem porodu mi v krvi začala stoupat k.močová, otoky nohou se horšily a já se taky necítila už moc dobře. Domluvili jsme se tedy, že následující pondělí ráno nastoupím k přijetí a vyvolání porodu. Tak se i stalo. Vřelé přijetí mně i manželovi odlehčilo už při přivítání. Velice slušné jednání, ochota a samý úsměv na nás zapůsobilo. Po nezbytných administrativních úkonech nám sestra ukázala oddělení šestinedělí a novorozenecké a odvedla nás na pokoj.
  Měli jsem absolutní soukromí. V pravidelných intervalech jsem chodila na tokografické záznamy. Všechno probíhalo naprosto dokonale-kontrakce jsem necítila skoro vůbec a přitom se skvěle otevírala, analgetika jsem odmítala, nebyl důvod je vyžadovat, i když byly nabízeny. Po přesunutí z pokoje na porodní sál panovalo opět naprosté soukromí, byla mi nabídnuta sprcha, balony i vana, žebřiny i stolička, no prostě všechno. Jediné, co mi nepadlo do noty byla "moje" porodní asistentka. Jelikož do porodnictví vidím, jsem zastánce aktivního vedení porodu a asistentka byla docela alternativního rázu. Brza jsme si to vysvětlily a "byl klid" 
  Ale jak říkám, jako správný zdravotník jsme nemohla mít vše OK, takže se mi malinká položila na rameno pánevní kosti a v ten moment jsem začala "lozit po zdi" bolestmi. Asistentka se mnou ještě zkusila rozmlouvat, ale zbytečně. Primář mě vyštřil a dostala jsem na výběr anestezii celkovou nebo spinální a šlo se na sál.
  Maminky, to vám povím, spinální nestezie, to je něco  Maličkou jsem hned slyšela plakat a manželovi ji dali na nahou hruď ještě neošetřenou. Ta byla tak spokojená a manžel neskutečně šťastný. Nabídli mu, aby šel se mnou na sál, ale po půlhodinovém zážitku s mými bolestmi raději zůstal v předsálí. Malinkou mi během chvilinky přišla novor.sestra přiložit k prsu.
  I když můj porod zrovna nedopadl podle mých představ a přání, jsem ráda, že proběhla zrovna v krnovské porodnici. Máme krásnou zdravou holčičku a brzy plánujeme pořídit Bellince sourozence, kterého bychom chtěli přivést na svět opět tam a nikde jinde.
  Za nás absolutní spokojenost a vřele doporučujeme!!!!                         
  Všem těhulkám mnoho štěstí a ať vám vše dopadne jak jen to nejlíp půjde!!!
  Lucie.86   | 03.05.2014 20:49:28
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce