Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Krnov, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: I. P. Pavlova 9
Www stránky: www.szzkrnov.cz
E-mail: sekretariat@szzkrnov.cz
Primář: MUDr. Lumír Studený
Předporodní příprava: Bc. Lenka Petřeková, vrchní sestra
Telefon: 554 690 411
E-mail: petrekova.lenka@szzkrnov.cz

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurz v naší nemocnici je tzv. Škola rodičů, která se skládá z 5 lekcí.

 • 1. lekce: Těhotenství, vývoj plodu, komunikace mezi matkou a plodem, komplikace v těhotenství
 • 2. lekce: Porod, porodní plán, I. – IV. doba porodní, Intisan.
 • 3. lekce: Film o porodu, nácvik a ukázka plevových poloh, úloha otce u porodu.
 • 4. lekce: Film porod do vody, prohlídka porodního sálu, oddělení, novorozeneckého úseku.
 • 5. lekce: Film o kojení, komentář k filmu.

Možnost zúčastnit se celého kurzu nebo pouze vybraných lekcí. V kurzu Škola rodičů lze vynechat pouze 5.lekci - porod do vody. 
Cena celého kurzu je 250,-Kč, jedna lekce 50,-Kč.
Dále provádíme jednorázová setkání s porodní asistentkou, která poskytuje budoucím rodičkám a jejímu doprovodu veškeré informace o službách porodnice, odpovídá na dotazy, konzultuje s rodičkou porodní plán a možnosti splnění přání budoucích rodičů. Tato setkání jsou doplněna exkurzí na porodním sále, novorozeneckém traktu a porodním oddělení.
Tato služba je zdarma.
Každé pondělí zajišťujeme plavání od 12,30-13,30/maminky si hradí pouze vstupenku do bazénu/.

2. Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Na pokojích šestinedělí je plný rooming-in. Denně probíhají vizity u šestinedělek, vizity novorozenců zajišťuje novorozenecké oddělení, této vizity se účastní vždy i maminka.
Jedna novorozenecká sestra je určena pro stálý kontakt s šestinedělkou a jejím novorozencem, zajišťuje přikládání novorozence, správnou techniku kojení, odstříkávání, koupání novorozence s matkou. Porodní asistentka a lékař je 24 hodin k dispozici šestinedělce a jejímu dítěti.

3. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Přítomnost otce nebo doprovodu u porodu: 300,- Kč
 • Přítomnost otce u SC: 200,- Kč
 • Přítomnost otce u plánovaného SC na operačním sále: 600,- Kč
 • Screening v I. trimestru: 1000,- Kč
 • Zhotovení UZ snímku: 100,- Kč
 • Relaxace ve sprše: 300,- Kč
 • Relaxace ve vaně: 500,- Kč
 • Porod do vody: 1000,- Kč
 • Jednolůžkový pokoj s nadstandardním vybavením/noc: 300,- Kč
 • Pokoj pro rodičku a její doprovod s nadstandardním vybavením/noc: 600,- Kč

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p.o. a rozhovor se zástupcem primáře Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Martinem Havlíkem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.
 

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.87)
Porod:
(4.83)
Poporodní gynekologická péče:
(4.87)
Poporodní péče o miminko:
(4.96)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Krnov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Nemocnice Krnov
  Nejhorší zdravotnické zařízení s jakým jsem se setkal.
  Kojící maminka která má akutní bolesti kvůli ledvinovým kamenům jde na vyšetření na pohotovost. Tam ji s opovržením tedy vyšetří a když zjisťí, že si opravdu nevymýšlí a má celkem tři kameny, naplanují na další den hospitalizaci kvůli zákroku, který je neodkladný.
  Druhý den, když příjde v bolestech ji řeknou, že aby mohla své dítě dále kojit, musí si zaplatit nadstandart, jinak dítě odlifruji na dětské a vzhledem k tomu, že toto malé stvoření, které ještě nebylo bez mamky vystáví velkému stresu! Samozřejmě, že neexistuje jiná možnost jak by své dítě mohla po dobu hospitalizace kojit, ( jídlo je základní potřeba každého člověka ), proto musí zaplatit! Když si myslí, že je to jediná nepříjemná věc co se jí zde přihodí, brzy se dočká omylu. Musí totiž v těch bolestech skoro dvě hodiny lítat z oddělení na oddělení a zajišťovat, příjem jak svůj tak, malé.. protože to musí být papírově na dvou oddelení zvlášť. Samozřejmě nikdo o ničem neví, takže musí pracně zajišťovat i blbou postýlku pro malou aby nespala na zemi!!!!
  Pokaždé jen slyšíte, to není naše starost musíte si to zařídit na jinem oddělení!!
  Při propuštění vás bez zaplacení v hotovosti nepropustí, při nejmenším Vám nedají zprávu, takže v době internetového bankovnictví musíte běžet do bankomatu, protože u sebe nemáte hotovos.
  Toto je nejhorší přístup jakého jsem byl v životě svědkem! Tuto instituci bych nikomu nedoporučil a určitě jsem zde byl naposled!!
  Nastvanej   | 05.07.2017 10:20:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Dovolená s manželem a miminkem -děkujeme!!!!
  Anděl paní Petřeková, Úžasný pan primář MUDr. Studený, zlaté sestřičky a nádherné prostředí. Z obávaného pobytu v porodnici a druhého císaře se stala dovolená s manželem po boku. Moc jsme si ten týden u vás užili a děkujeme za Míšánka. Mrzí mě, že jsme to k vám nestihli i u prvního syna. Skvělá porodnice!!!!!!
  miri.mili   | 16.05.2017 19:35:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Primář mi zachránil syna
  Dobrý večer, ikdyž nejsem ta co by někam psala nebo přidávala články tenhle musím :-) chtěla bych se jen ve zkratce podělit o můj porod druhého syna, o prvním raději nebudu ani psát protože to jsem rodila u nás ve městě (raději nebudu psát ve kterém) a víceméně jsem se odrodila sama!!! Nic méně zpět k porodu druhého syna v krnovské nemocnici minulého roku - dlouho jsme přemýšleli s manželem zda opravdu znovu riskovat a rodit u nás ve městě a nebo jet někam jinam po všem pátrání zvítězil Krnov a musím říct, že jsem udělala dobře! když vše shrnu syn byl totálně zamotaný v pupeční šňůře jak kolem krku tak i nožičky. Tím pádem mi neklesal chudáček dolů a já se neotvírala po nasazení pilulky na vyvolání se o mě staralo snad 10 lidí a vše pilně sledovali pan primář zjistil podle ozev, že nebí něco v pořádku a rychle jednal když praskl vodu atd a viděl že se neotvírám byla jsem okamžitě převezena na porodní sál a šla jsem na akutní císař pod celkovou narkozou! Holky povím Vám, že takovej fofr jsem ještě nezažila a hlavně zachránily mi tam syna je to náš bojovník a je stále vysmátej od ucha k uchu :-) díky tomu všemu teď víme s manželem, že už budu rodit jen v nemocnici v Krnově!!! Pracují tam i velmi milý a ochotní lidé, kteří tuhle práci dělají srdcem. Postaráno je o vás pohádkově a vyhoví všem vaším potřebám :-)
  Renata Večerková   | 15.05.2017 22:30:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Velká pochvala
  Letos v únoru se nám v Krnově narodil syn Gabriel. Jsem z Opavy a porodnici mám přes cestu, ale pro přirozený porod jsem si vybrala porodnici v Krnově a udělala jsem správně. Především bych chtěla poděkovat mé porodní asistentce, která mě podpořila v mém plánu, porodnit s co nejmenšími lékařskými zásahy.
  Také na poporodním oddělení jsem se cítila přijemně a děkuji tak celému zdravotnickému personálu.
  Elen123   | 04.12.2015 16:57:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • UŽ NIKDY JINAM
    Než začnu chválit, ráda bych opravila chybu, která je uvedena v informacích - primář již 5let není MUDr.Vančo, ale
  Prim.MUDr.Lumír Studený. 
  Asi jako každá prvorodička jsem si svůj porod naplánovala co možná nejrůžověji  
  Jsem povoláním porodní asistentka, takže teoreticky jsem věděla, co porod obnáší, ale na vlastní kůži mi zážitek chyběl. Věděla jsem, že psychická pohoda je pro rodičku velice důležitá, proto jsem i já pěčlivě vybírala místo.
  Strávila jsem spoustu času pátráním po nejlepších recenzích porodnic a krnovská nemocnice jedoznačně vévodila pomyslnému žebříčku porodnic "okolí" cca.70ti km od bydliště.
  Můj gynekolog mě na moje přání předal do péče Prim.MUDr.Studeného ve 34.týdnu těhotenství. Jako správný zdravotník jsem nemohla mít všechno v naprostém pořádku... 2týdny před termínem porodu mi v krvi začala stoupat k.močová, otoky nohou se horšily a já se taky necítila už moc dobře. Domluvili jsme se tedy, že následující pondělí ráno nastoupím k přijetí a vyvolání porodu. Tak se i stalo. Vřelé přijetí mně i manželovi odlehčilo už při přivítání. Velice slušné jednání, ochota a samý úsměv na nás zapůsobilo. Po nezbytných administrativních úkonech nám sestra ukázala oddělení šestinedělí a novorozenecké a odvedla nás na pokoj.
  Měli jsem absolutní soukromí. V pravidelných intervalech jsem chodila na tokografické záznamy. Všechno probíhalo naprosto dokonale-kontrakce jsem necítila skoro vůbec a přitom se skvěle otevírala, analgetika jsem odmítala, nebyl důvod je vyžadovat, i když byly nabízeny. Po přesunutí z pokoje na porodní sál panovalo opět naprosté soukromí, byla mi nabídnuta sprcha, balony i vana, žebřiny i stolička, no prostě všechno. Jediné, co mi nepadlo do noty byla "moje" porodní asistentka. Jelikož do porodnictví vidím, jsem zastánce aktivního vedení porodu a asistentka byla docela alternativního rázu. Brza jsme si to vysvětlily a "byl klid" 
  Ale jak říkám, jako správný zdravotník jsme nemohla mít vše OK, takže se mi malinká položila na rameno pánevní kosti a v ten moment jsem začala "lozit po zdi" bolestmi. Asistentka se mnou ještě zkusila rozmlouvat, ale zbytečně. Primář mě vyštřil a dostala jsem na výběr anestezii celkovou nebo spinální a šlo se na sál.
  Maminky, to vám povím, spinální nestezie, to je něco  Maličkou jsem hned slyšela plakat a manželovi ji dali na nahou hruď ještě neošetřenou. Ta byla tak spokojená a manžel neskutečně šťastný. Nabídli mu, aby šel se mnou na sál, ale po půlhodinovém zážitku s mými bolestmi raději zůstal v předsálí. Malinkou mi během chvilinky přišla novor.sestra přiložit k prsu.
  I když můj porod zrovna nedopadl podle mých představ a přání, jsem ráda, že proběhla zrovna v krnovské porodnici. Máme krásnou zdravou holčičku a brzy plánujeme pořídit Bellince sourozence, kterého bychom chtěli přivést na svět opět tam a nikde jinde.
  Za nás absolutní spokojenost a vřele doporučujeme!!!!                         
  Všem těhulkám mnoho štěstí a ať vám vše dopadne jak jen to nejlíp půjde!!!
  Lucie.86   | 03.05.2014 20:49:28
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×