Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Opava, Slezská nemocnice v Opavě

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Slezská nemocnice v Opavě, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Olomoucká 86
Www stránky: www.nemocnice.opava.cz
E-mail: alfred.dorr@nemocnice.opava.cz
: MUDr. Alfréd Dörr, CSc.
Předporodní příprava: Baby klub Kačka, p. Quittková
Telefon: 723 391 163
E-mail: info@babyclub.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Těhotenské kurzy a cvičení zajišťuje Baby klub Kačka. Předporodní příprava probíhá každé liché úterý ve 14.00 hodin v čekárně ambulancí porodnického oddělení za přítomnosti porodníka, porodní asistentky pediatra . Informace jsou podávány nastávajícím rodičům zhruba od 35 týdne těhotenství ústní formou a virtuálně pomocí  aplikací porodnických situací z tabletu promítaných na velkou TV obrazovku.

Jak se u nás rodí?

Naše pracoviště nabízí 4 zcela samostatné a plně vybavené, moderní porodní sály s vlastním sociálním zařízením, rodička může sama zvolit polohu, kterou preferuje, je možné využít porodnickou stoličku, vanu, Combitrac, nabízíme nemedikamentozní i medikamentozní metody tišení bolesti včetně PEDA (peridurální analgezie) a paracervikálního bloku a Entonox 24 hodin denně. Snažíme se plně uspokojit všechna přání budoucích rodičů.

Jak probíhá poporodní péče?

Plně využíváme systém rooming-in, ještě na porodním sále přikládáme novorozence k prsu, tedy provádíme bonding. Na šestinedělí probíhá časná mobilizace rodičky. Rodičky propouštíme nejčastěji 72 - 96 hodin po spontánním porodu, 5. - 6. den po porodu císařským řezem.

Jak probíhá péče o dítě?

Maminky jsou na pokoji společně se svými dětmi, dětské sestry edukují maminky v péči o dítě, koupání, balení, technice kojení i odstříkávání. K dispozici jsou odsávačky, monitory dechu a další pomůcky v dostatečném množství. Během pobytu je provedeno mimo jiné vyšetření oftralmoskopem, ultrazvuk kyčlí a ledvin, vyšetření sluchu , screening vrozených,závažných srdečních vad a odběr krve z patičky novorozence na screening metabolických vad. Po propuštění je možnost konzultovat problematiku kojení pomocí Horké linky a laktační poradny.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • epidurální analgezie na vyžádání 900 Kč
 • nadstandardní pokoj 500 Kč/noc
 • doprovod 250 Kč/noc
 • partner u porodu neplatí
 • Entonox – analgezie u porodu – 750 Kč
 • Entonox  – analgezie při ošetření porodního poranění – 350 Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Vlastníme zařízení Combitrac německé firmy Febromed umožňující trávit první a event. i druhou dobu porodní v závěsu nad Dullsteinovou porodnickou stoličkou, preferujeme individuální přístup - akceptujeme porodní plány, jsme baby friendly hospital.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Slezské nemocnice v Opavě, p.o. a rozhovor s panem MUDr. Alfrédem Dörrem CSc., primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice a rozhovor byl pořízen v roce 2017.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.63)
Porod:
(4.48)
Poporodní gynekologická péče:
(4.81)
Poporodní péče o miminko:
(4.76)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Opava - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Poděkování opavské porodnici
  Můj porod v Opavské porodnici proběhl loni na podzim a můžu říct, že se jednalo o jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem mohla učinit.
  Již několik týdnů před porodem jsem chodila do prenatální poradny, kde jsem se setkala s vždy usměvavým personálem, který měl pochopení, trpělivost a odpovědi na všechny mé otázky. Rodila jsem poprvé a díky zkušenostem známých a z diskuzí na internetu, jak to tak bývá, jsem měla velký strach z toho, co mě čeká. Přesto všechno mě všichni lékaři, sestry i porodní asistentky uklidňovaly a připravovali na můj porod.
  Rodila jsem dva dny po termínu, chtěla jsem přirozený porod, což mi nakonec vyšlo, přesto jsem měla obavy z přenášení a možného vyvolání porodu.Nakonec jsem přišla do porodnice se samovolným odtokem vody a šla jsem přímo na porodní sál. Byly tři hodiny v noci a tak jsem nečekala, že bude na mě někdo zvědavý. I tak jsem se opět setkala s příjemným překvapením, když se o mě obětavě staral celý personál gynekologicko-porodnického oddělení.
  Celou dobu jsem dostávala informace o průběhu porodu a díky tomu jsem se cítila relativně v klidu. Přesto jsem se strachovala, aby vše dobře dopadlo.
  Když jsem byla otevřená na šesti centimetrech, kontrakce už byly celkem intenzivní, zažádala jsem si o epidurál, přestože jsem původně chtěla zvládnout porod bez toho. Bolesti ale byly opravdu k nevydržení a bylo mi řečeno, že epidural mě na chvíli zbaví bolestí a já tak budu mít dostatek sil na samotné tlačení na konci. Svolila jsem a zpětně jsem za své rozhodnutí ráda, protože během cca 15 minut nastoupilo toužebné uvolnění a bolesti jsem téměř necítila. Pouze pravidelné kontrakce, ale mnohem méně intenzivně.
  Samotný porod malé pak byl celkem bez komplikací, díky zlaté por. asistentce Gabce Klapuchové jsem věděla, kdy mám tlačit a přestože jsem musela působit jako hysterka, miminko jsme přivedli zcela zdravé na svět.
  Velký dík také patří lékaři dr. Smetanskemu, který byl velice fajn a vtipný.
  Následný pobyt na šestinedělí byl příjemný, staraly se o mě sestřičky z novorozeneckého a šestinedělí a neměla jsem jediný problém. Snad jen se stravou, ale to je v rámci nemocničního stravování to nejmenší. Domů jsem šla čtvrtý den, vše proběhlo bez komplikací.
  Chtěla bych tímto ještě jednou opravdu moc poděkovat celé Opavské porodnici a všem doporučit Opavu, protože se jedná o skvělý a profesionální tým velmi lidských a příjemných lidí. Na svůj porod (doufám, že ne poslední:) budu vzpomínat jen v tom nejlepším. Díky.
  petulka90   | 05.03.2018 20:48:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • PODĚKOVÁNÍ
  Dobrý den, rodila jsem v březnu 2017 a narodila se nám krásná zdravá holčička. Chtěla bych touto formou poděkovat za úžasný přístup jak ke mě tak i k malé. Děkuji všem jak panu doktorovi při příjmu, tak i porodním asistenkám, panu doktorovi, který přihlížel u porodu a pak taky sestřičkám na novorozeneckém a šestinedělce a taky paní doktorce. Vše proběhlo úžasně, milý personál, sestřičky vždy poradily kdykoliv jsem se na něco zeptala. Prostě nemůžu říct špatného slova, moc moc obě děkujeme a jsem ráda, že jste tak úžasní a hlavně žádný stres a bylo příjemné vidět jak se usmíváte, ikdyž máte za sebou perné směny . Ještě jednou děkuji a ať se daří s pozdravem Lucka S.
  Lucka1104   | 30.04.2017 17:36:20
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem minulý rok plánovanou sekcí.Z mé indikace. Těhozenství bez problémů, zdravé miminko.Rodila jsem podruhé, první přirozeně s těžkým průběhem.
  Od příjmu vše špatné. Cítila jsem averzi, bagatelizaci, nezájem.. Žádný klidný rozhovor s doktorem, který má operovat, o možnostech, průběhu atd. Termín posouván ledabyle dle volna, školení doktorů..nikoliv podle vyzrálosti, stavu dítěte, mého stavu...Vždyť jde přeci o "bezvýznamnou" věc, nějaké datum, dítě už je "hotové"..tedy o pět dnů dřív než plánovali, navzdory mé nemoci a ATB...žádné upozornění na riziko nezralosti plic apod., ve zdrav. dokumentaci lživý údaj - ukončený 39. týden. Nebylo tomu tak. Při příjmu asi hodinové sono.." zaškoloval se na mně nějaký mladý doktor". Pořád jsem čekala na rozhovor s mým operatérem, aspoň se představit..Nic.
  Operovat mne měl jiný lékař, kterému jsem věřila, nakonec mně operoval někdo úplně jiný. Dva lékaři, které bych si určitě nezvolila. Operaci prováděl nezkušený zahraniční doktor. Druhý "zkušený" zatím přihlížel... Takhle jsem to určitě nechtěla a neměla domluveno. Spinál. Před operací se nikdo neujistil o poloze plodu. Při otevření dělohy komplikace, dítě v příčné poloze, chaos, zmatek, výměna lékařů, volání primáře..doktor, který mne operoval stojíce nad mým rozřezaným břichem se na mne obořil "Jak to že nevím, že se mi přetočil do příčné polohy??"..Jááá?..myslela jsem, že ví, co dělají...děs, panika...vložila jsem důvěru do rukou lékaře...šílený strach o malého...hadrová panenka...nedýchal...neplakal...dlouho...
  Jak je možné, že se lékař neujistil o poloze plodu před tím, než řezal? Jak je možné, že se v průběhu operace na mne takto obořil? Jak je možné, že lékaři nebyli připraveni na možné komplikace a nastala panika? Jak je možné, že se změní plánovaný lékař těsně před výkonem a bez souhlasu pacienta? Vložila jsem důvěru, zdraví a život svůj a hlavně svého dítěte do rukou lékařů...Byla to chyba. Můj syn ZBYTEČNĚ prošel velmi traumatizujícím porodem, dlouhým a bolestným obtížným vybavováním z dělohy, kdy nemohl prožívat nic než šok, strach, děs ze smrti, bolest... Je mi velmi těžko z toho, čím musel malinký projít, co musel prožívat... To vše pro laxnost, nedbalost a nezájem lékaře. Pro něj jsme byli jen rutina, další kus na běžícím páse...proč se snažit. Zodpovědnost a vinu kladu na lékaře, který porod vedl a vše zavinil. Negativně a hlavně zbytečně poznamenal život syna, život můj a celé naší rodiny. A to stačilo jen "málo"..před operací se ujistit o poloze dítěte, nahmatat hlavičku než se řízne...( a lidský přístup..)tak jak to má být a stanovuje správný postup..Jak to udělá každý dobrý lékař.
  My jsme však bohužel nechtěně "kápli" na dr. Fabiána a spol.
  Nyní, ani rok po tom nás to nenechává chladnými, naopak..
  kmb   | 06.08.2015 10:51:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v červenci 2010 a porodnicko-gynekologické oddělení v opavské nemocnici si nemůžu vynachválit.Skvělý přístup porodních asistentek,paní doktorky,která mě rodila z větší části (na konec přišel jiný dr.na další směnu).Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém výborné  Jen ZMĚNA: primářem už bohužel není MUDr.Hermann (mimochodem skvělý doktor),má svou soukromou ordinaci.
  http://www.nemocnice.opava.cz/index.php?menu=4&id=15
  veverka77   | 30.12.2012 16:35:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice Opava
  Rodila jsem v červenci 2012 a byla jsem velmi spokojená. Můj porod probíhal naštěstí rychle a bez komplikací, porodní asistentka byla velice příjemná, ochotná, prostě profesionálka. Poporodní péče na jedničku. Co se týče sestřiček starajících se o miminka, tak asi jako všude, co sestřička to jiný názor. A taky bylo zrovna hodně porodů, tak měly fofr. Co bylo hlavní, jejich cílem je rozkojit každou maminku, to byl aspoň můj pocit.
  Takže pokud budu příště rodit, tak rozhodně v Opavě.
  chepsoe   | 01.09.2012 11:12:09
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce