Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Roudnice nad Labem, Podřipská NsP Roudnice n. L.

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Podřipská NsP Roudnice n. L., s.r.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko-porodnické
Adresa, ulice, číslo: Alej 17. listopadu 1101
Www stránky: www.pnsp.cz
E-mail: pnsp@pnsp.cz
Primář: MUDr. Jan Havlík
Telefon: 416 858 319 - porodní sál

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurz se skládá ze 2 dvouhodinových lekcí. V první lekci, kterou povede porodní asistentka, je hlavním tématem příprava na porod a porod samotný. Tato lekce je zakončena prohlídkou porodnice včetně porodního sálu.

Druhá dvouhodinová lekce volně navazuje. Vede jí novorozenecká dětská sestra a náplní je příprava na kojení a péče o novorozence. Lekce je obohacena praktickými ukázkami.

Objednání na telefonním čísle +420 416 858 320.

Cena při účasti na obou lekcích je 600 Kč.

Cena při účasti na jedné lekci je 400,- Kč.

Cvičení pro těhotné probíhá v tělocvičně Rehabilitačního oddělení PNsP a je vedeno porodní asistentkou. Každá čtvrtek od 17 do 18 hodin mohou maminky využít protiskluzné podložky (karimatky), malé činky, Fitbally (velké nafouklé míče), Overbaly (malé polonafouklé míče). Po cvičení mají možnost relaxace v bazénu a k dispozici mají recepci s prodejem nápojů. 

2. Jak se u nás rodí?

Naše porodnice umožňuje prožít si porod od začátku až do konce jen v jedné, k tomu určené místnosti ,,porodní box“. Výhodou je intimní prostředí a zároveň výborná vybavenost a okamžitá dostupnost zdravotní péče v případě komplikací.

K dispozici máme vanu, míče, žíněnky.

Porodní boxy jsou vybaveny  polohovatelnými lůžky, které umožňují přizpůsobení polohy pohodlí a požadavkům rodičky ( lůžko umožňuje nastavení až 12 poloh ). 

http://www.borcad.cz/porodni-postel-ave/

3. Jak probíhá poporodní péče?

Bezprostředně po porodu zůstává maminka s miminkem a případně doprovodem na porodním boxu. Další poporodní péče probíhá na oddělení šestinedělí za přítomnosti kvalifikovaných porodních asistentek a lékařů, v úzké spolupráci s novorozeneckým oddělením. Poporodní péče je v systému rooming-in. Pokoje na šestinedělí jsou 2 – 3 lůžkové, nadstandardní pokoje jsou jednolůžkové s možností ubytování doprovodu.

http://www.pnsp.cz/cs/pro-pacienty/oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/fotogalerie/

4. Jak probíhá péče o dítě?

První ošetření novorozence se odehrává přímo na porodním boxu v přítomnosti maminky i jejího doprovodu. Další péče o novorozence probíhá v systému rooming – in ve spolupráci s novorozeneckou dětskou sestrou.

Aktivně podporujeme bonding, kojení včetně poradenství.

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Ceny nadstandardních služeb dle platného ceníku:

http://www.pnsp.cz/cs/pro-pacienty/oddeleni/gynekologie-a-porodnictvi/cenik/

6. Další zajímavosti z našeho pracoviště:

Možnost prohlédnout stránky nemocnice, resp. porodnice www.pnsp.cz

Využíváme 4D ultrazvuk.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Podřipské NsP, Roudnice n. Labem, s.r.o.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.36)
Porod:
(4.33)
Poporodní gynekologická péče:
(4.67)
Poporodní péče o miminko:
(4.11)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Roudnice nad Labem - diskuze
 • Naprostá spokojenost
  Naprostá spokojenost, rodinná nemocnice, veškerý personal ochotny, vstřícný, příjemné prostředí. Naprosto respektovali můj porodní plán , vse mi předem vysvětlili, zeptali se zda souhlasím. Měla jsem soukromí na predporodnim pokoji ,měla jsem k dispozici vanu, míč a jiné pomůcky. Při samotném porodu jsem si mohla vybrat polohu, manžel mi dával kyslík aby se mi lépe tlačilo, což doporučuji. Ihned po porodu mi malého dali kůži na kůži pouze zabaleného a otřeneho, jak jsem si přála. Kontrolu životních funkci udělali na me a se zbytkem jako vážení , měření atd počkali po dvou hodinách za doprovodu manžela, po porodu jsem se mohla najíst a napít, po dvou hodinách jsme šli na pokoj kde mohl se mnou být manžel, mohl i přespat. Péče dětských sester super ochotně pomohli s kojením , koupáním atd. Jídlo taky super. Jen asi jako všude hrotili, aby malý probíral uz dva dny po porodu, nez jsem se rozkojila a malý přibral trvalo to čtyři dny a pak nás pustili domu. Celkové velká spokojenost. Doporučuji.
  Danka1987   | 15.06.2014 13:40:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • DOPORUČUJI!
  Rodila jsem zde v červnu tohoto roku a byla jsem maximálně spokojená.Porodní asistentky super a dětské sestřičky tak též,až tedy na jednu vyjímku(myslím,že se do tohoto oddělení moc nehodí,buď nikdy nerodila a nebo si na nás maminkách,které mají problémy kojit vylévá vztek).Jinak všude doporučuji.A ještě jednou chci poděkovat MUDr.Hroudnému,ač tak nevypadá je s ním sranda a dokáže podpořit.
  Ještě jednou díky všem a přeji ještě hodně spokojených maminek.Káťa
  28kaculka   | 03.10.2011 11:56:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Vřele doporučuji!!!
  Ahoj, Roudnickou porodnici můžu vřele doporučit! Čekala jsem první mimi a doktoři i sestřičky byli maximálně super. Ze všeho jsem byla vystreslá a nevěděla jsem co a jak - všechno mi v klidu vysvětlili a připravili na porod. Nakonec jsem to měla za tři hodiny za sebou. I dětské sestry byly pohodové. Měli jsme trochu trable s kojením a v tom mi také pomohly. Fajn je i to, že na vás díky pár pokojům mají dostatek času. Jen to jídlo je jak ze školní jídelny a leckdy se to moc jíst nedá.
  Oggy   | 13.05.2011 18:30:31
  Reagovat | URL příspěvku
 • Doporučuji!!!
  Rodila jsem v této porodnici své první miminko v srpnu 2010 a všechno zde bylo perfektní. Užívala jsem nadstandartní pokoj a tak jsem měla veškerý komfort, na který si maminka i miminko můžou vzpomenout. Personál, který se o nás staral (od příjmu, přes porod a následnou péči) byl velice laskaví a profesionální. Neměli jsme s dcerou jediný problém. Celý den se u nás střídala jedna návštěva za druhou, a tak nám pobyt velmi rychle utekl. Já můžu roudnickou porodnici jen doporučit!   
  Lelula   | 09.01.2011 22:17:32
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mé hodnocení
  Rodila jsem v této nemocnici své druhé dítě, protože Litoměřická porodnice byla zavřená, mohu tedy porovnávat. Myslím, že Roudnice je jedna z nejlepších porodnic, chovali se ke mě báječně, sestry i lékaři byli moc hodní a snažili se mi ve všem pomoct. Všechno vysvětlili a s ničím nebyl problém. Doporučila bych jí všem co se rozhodují mezi Litoměřicemi a Roudnicí nad Labem.  
  beruška81   | 14.01.2010 07:49:10
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×