Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Pardubice, Pardubická krajská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Pardubická krajská nemocnice a.s.
Název oddělení/kliniky: Porodnicko-gynekologické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Kyjevská 44
Www stránky: www.nemocnice-pardubice.cz
E-mail: info@nemocnice-pardubice.cz
Primář: Doc. MUDr. M. Košťál, CSc.
Telefon: 466 015 505 - por. sál / 466 015 508 - odd. šestinedělí

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy probíhají ve formě přednášek vedených lékařkami porodnického a novorozeneckého oddělení a porodními asistentkami a laktačními poradkyněmi.

 • 1. lekce - porodnická. V této lekci si budeme povídat o tom, kdy jet do porodnice, co s sebou, příjem na porodní sál, průběh porodu, přítomnost partnera u porodu, pobyt na oddělení šestinedělí. Dle možností prohlídka porodního sálu.
 • 2. lekce - péče o novorozence. Zde dostanete informace o tom, jak správně pečovat o novorozence, o kojení, o celkové péči o dítě v průběhu 1 roku, o psychomotorickém vývoji dítěte.
 • 3. lekce - kojení: význam mleziva a mateřského mléka, kdy začít kojit, jak často a jak dlouho, odstříkávání mléka, nejčastější problémy
 • 4. lekce - šestinedělí

Cena předporodního kurzu: 720 Kč (4 x 1,5 hod)

Jak se u nás rodí?

Ženy v naší nemocnici rodí nejčastěji v  poloze na zádech (úlevové prostředky:  epidural analgezie analgetika v infuzi, inhalační analgezie – ENTONOX, aromaterapie, relaxační pomůcky, sprcha, vana, relaxační vak.,sprcha).
Poporodní péče: 2 hodiny po porodu maminka zůstává na porodním sále, kde zdrav. personál kontroluje stav maminky i stav děťátka. V tomto období probíhá bonding, pokud je novorozenec  i maminka v pořádku.
Na novorozeneckém oddělení jsou děti ošetřovány způsobem rooming-in, to znamená společně s matkou.
Dětská sestra  pravidelně  přikládá novorozence  matce ke kojení. Jakmile se matka cítí dobře a vstává z lůžka, pečuje o své dítě sama za pomoci sester.
Na našem oddělení klademe důraz na kojení, jako nejpřirozenější výživu novorozence. Pracují zde laktační poradkyně, na které se můžete obrátit v průběhu vašeho pobytu v porodnici i po propuštění domů na telefonní lince kojení.

Jak probíhá poporodní péče a péče o dítě?

Pobyt na oddělení šestinedělí z hlediska dětského lékaře a miminka trvá obvykle 4 dny. Miminko nemůžeme propustit před 72. hodinou po porodu. Samotné propuštění se v každém případě řídí zdravotním stavem maminky a děťátka. V naší porodnici máme tzv. rooming-in, to znamená, že maminky mají po porodu miminko 24 hodin u sebe.
Všechny pokoje jsou vybaveny moderními polohovacími lůžky, samostatným sociálním zařízením (WC, sprchový kout) a TV. Na celé Porodnicko-gynekologické klinice je možné bezdrátové připojení na internet.
Návštěvy jsou denně od 10:00 - 18:00 hod. nebo podle domluvy.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Otec u porodu: zdarma
 • Nadstandardní pokoj na stanici šestinedělí: 500,- Kč / den
 • Inhalační analgezie ENTONOX: 550 Kč
 • Nadstandardní porodní sál: 570 Kč/den
   

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Od roku 2003 máme titul Baby Friendly Hospital.

 • Poskytujeme intermediární péči (porody od 32. týdne gravidity).
 • Pracujeme s porodními plány.
 • Podporujeme poporodní bonding.
 • Provádíme aromaterapii.
 • Zajišťujeme odběry pupečníkové krve a placentární tkáně, tkáně pupečníku  (Cord Blood Center CZ, Národní centrum tkání a buněk, a.s.).
 • Nabízíme možnost pronájmu odsávačky mateřského mléka a vah na vážení miminka.

3. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.42)
Porod:
(4.20)
Poporodní gynekologická péče:
(4.52)
Poporodní péče o miminko:
(4.76)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

4. Zkušenosti pacientek z porodnice Pardubice - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Porod syna
  Rodila jsem v říjnu 2019 a po negativních ohlasech jsem se celkem dost bála. Na porodním sále jsem zažila 2 porodní asistentky a obě fajn. Vlastně všechen personál byl moc milý, anestezioložka se sestřičkou hrozně milé, akorát moje gynekoložka, která mě rodila byla v pohodě, ale vyloženě usměvavá nebyla. Rodila jsem vyvolávaně z čehož jsem moc radost neměla, porod trval 9 hod a na prvorodičku to bylo myslím si celkem rychlé díky píchnutí vody a po velkých dávkách oxytocinu, za to to byl porod extrémně bolestivý a dosti náročný, ale byla jsem ráda, že vše proběhlo celkem v pořádku a porodila jsme zdravého synka. Jediné co bych ocenila bylo, že ten nástřih bych byla radši kdyby nebyl nebo kdybych na to byla upozorněna, že mě jdou střihnout, hodně jsem byla potrhaná a tím hodně sešitá, takže poporodní hojení bylo velmi zdlouhavé :-( Příště bych nepodepsala, že můžou u mě asistovat medici, protože na můj porod se přišlo podívat asi 10 mediků, což jsem fakt nečekala a milé mi to nebylo, ale sílu na to je vyhánět jsem fakt neměla, takže manžel u mě nemohl ani stát, jak tam bylo narváno :-( Co se týče personálu, tak můžu jedině chválit, je fajn, když na tak citlivou záležitost, kterou žena zažije 1-2x za život, jsou všichni milí, protože psychika v tomto obodbí je hrozně důležitá a byla jsem i hodně přecitlivělá, takže za tohle fakt chválím!!!! 
  EvaBa   | 12.11.2019 16:23:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod synka
  V pardubické porodnici jsem rodila v listopadu 2017. I přes občasné negativní ohlasy na pardubickou porodnici jsem se rozhodla, že budu rodit zde. Docházela jsem do porodnice již před porodem na ctg a poté i do rizikové poradny z důvodu přenášení. Porod byl vyvolávaný. Jako druhorodička jsem doufala v rychlý a bezproblémový porod, přeci jen už jsem věděla, "do čeho jdu". V 7 ráno mi píchli vodu a porod se začal krásně rozbíhat, kontrakce se zpravidelňovali cca po 2-3 minutách, celou dobu mě měla na starosti porodní asistentka Petra, která byla úplně úžasná. Víc jsem ji brala jako kamarádku, vtipkovala, ulehčovala mi od bolestí, pracovala s aromaterapií, mazala mi břicho...no super. Vše tak nějak běželo, u porodu jsem měla manžela a mamku a oba byli super, personál je prakticky bral jako kolegy a vůbec neměl problém s tím, že jsem měla doprovod dvou lidí. Dostala jsem kapačku s oxytocinem, abychom otevírání trochu podpořili, bohužel to nepomohlo a já jsem se za celou dobu (od 7 hodin od rána do 17 hodin) otevřela na 4 prsty. Ještě mi byl nabídnut epidurál- ten jsem zpočátku odmítla, ale po konzultaci s Petrou a paní doktorkou jsem ho zkusila. Pomohl mi krásně od bolestí, ale s otevřením nic... No a najednou bylo 17.30 a ukázalo se, že je monitor nějaký špatný...miminko si zřejmě obmotalo pupeční šňůru kolem nožky a tím pádem má málo kyslíku. Pak už to šlo ráz naráz, přišel za mnou pan primář, že by to chtělo císařský řez, že nemůžeme riskovat...samozřejmě jsem hned souhlasila, i když to bylo stresující a zmítal mnou obrovský strach. Naštěstí vše dobře dopadlo a v 18.04 byl synek na světě a prý křičel, jak když ho na nože berou :) Takže to díky personálu, který mě monitoroval opravdu bedlivě, dopadlo dobře. Po své zkušenosti bych zakázala domácí porody, když by se takováto věc stala doma, tak nemá miminko šanci na přežití a maminka možná také ne. Takže já mohu pardubickou porodnici jedině doporučit. Za celou dobu pobytu jsem se nesetkala s jediným negativním člověkem, všichni milí a ochotní. Paní Petra mě dokonce přišla na oddělení šestinedělí obejmout. Takže kéž by všechny maminky měli štěstí na takový personál. Lidé na správném místě :)
  azeretta   | 01.12.2017 12:26:27
  Reagovat | URL příspěvku
 • porod druhého synka
  Můj druhý syn se narodil v této nemocnici. Zkušenost mě odradila rodit zde potřetí - 1. jediná poloha na zádech 2. - očekávala jsem velké miminko nad 4 kg a odmítli mě nastřihnout, tak jsem se roztrhla na 7 stehů... 3. - asi nejhorší bylo, že bylo plno, a tak jsem skončila na pooperačním, kam děti nesmí - syna jsem viděla jen každé 4 hodiny na kojení na 10 minut - většinou už byl nakrmený - nechtěli ho nechat řvát... Takže jsem se k miminku dostala až za 40 hodin po porodu a to jen proto, že jim nutrilin blinkal...
  maminka z hájovny   | 06.09.2015 14:20:19 | Reakcí: 1, poslední: 18.10.2016 14:01:04
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: porod druhého synka
   Já jsem zde rodila druhého syna, prvního v Chrudimi. Sestru jsem upzornila, že první porod byl bleskovka, takže počítám, že druhý bude taky fofr. Jen se na mě tak shovívavě usmála a nechala mě tam samotnou a pak jen koukala jak puk.. Taky mě nenastřihli, takže jsem se taky natrhla a paní doktorka nebo kdo to byl mi řekla, že si za to můžu sama, že jsem moc tlačila..
   Anna Holéci   | 18.10.2016 14:01:04
   Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost
  S porodnicí jsem byla velice spokojená. Porod byl trochu komplikovaný, ale přístup porodních asistentek i paní doktorky byl moc fajn. Chovaly se ke mě velice mile, snažily se mi vše vysvětlit. Poporodní péče byla taky velice fajn, o miminko se staraly výborně, naučily nás základům péče o novorozence a podporovaly nás i v kojení. Já jsem si pobyt kvůli kojení raději posunula o den navíc, neměla jsem pořád mléko a nechtěla jsem malou krmit umělou stravou. Nakonec se to vyplatilo. Mařenka prošla všemi vyšetřeními a rovněž jsem dostala rady, jak pečovat o její poporodní zranění - prasklá klíční kost. Také upřesňuji, ikdyž to není nakonec vůbec podstatné, že se za otce u porodu neplatí a na pokoji je televize zdarma. Pardubickou porodnici jednoznačně doporučuji, s kojením pomáhaly sestřičky všem, ty, co jim kojení nešlo, dostaly kloboučky a pak už je na každé matce, jak moc se sama snaží. Takže za mě palec nahoru   
  Mary.ka   | 05.04.2013 12:25:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • I v nejlepší nemocnici se mohou seknout!
  Rodila jsem loni v červnu formou vyvolání. Šlo to pěkně. Všechno vpohodě. Doktoří super a sestřičky super. Až na jednu, která mi ten pobyt pěkně znepříjemnila. Neochotná nic poradit ani pomoci. No nic, přenesla jsem se přez to.     Jenže za 6 týdnů při kontrole se zjistilo, že zapomněly vytáhnout celou placentu!!! Než se toto zjistilo, tak jsem 2x prodělala zánět v prsu a měla dvoje antibiotika. Tekla mi krev z bradavek, protože mně kluk první den v porodnici dost pokousal. Nikdo mě totiž nevarovat, že mám vpadlé bradavky. O košíčky jsem si musela říci sama. Bala jsem v porodnice častěji než je nutno. Musela jsem na vyčištění dělohy a od té doby jsem byla už 2x na Hysteroskopii.
  Jako prvorodička jsem absulutně znechucená Pardubickou porodnicí. Nevím jsetli tam podruhé půjdu. 
  Hadatko33   | 23.01.2013 12:31:55 | Reakcí: 1, poslední: 08.03.2013 13:35:36
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: I v nejlepší nemocnici se mohou seknout!
   Mám stejně ŠPATNOU zkušenost. Moje malá se narodila v 17:47 h, tj. těsně před koncem směny. Asi hooodně spěchali, tak mě nenechali placentu porodit, ale vyrvali mi ji. No, a přetrhli. Práce kvapná, málo platná! Takže místo odchodu ze směny mě pak ještě dlouho vyškrabovali kyretou, bylo to bolestivější než samotný porod. Hnus. Před propuštěním z porodnice mě poslali na kontrolní ultrazvuk, a ten umělec doktor tvrdil, že je vše vpořádku!

   Až při kontrole po šestinedělí mi moje doktorka objevila na ultrazvuku zbytek placenty. Takže jsem musela znovu na revizi dělohy. Vyžádala jsem si Gmed, protože do porodnice už nikdy. Ano celých šest týdnů jsem se cítila mizerně, měla jsem horečky, omdlévala jsem, ale coby prvorodička jsem to přičítala na konto vyčerpání z porodu.

   A o podpoře kojení v Pardubicích nemůže být řeč. Moji malou mi BEZ mého vědomí první noc krmili umělým mlékem. A v následujících dnech mě STRAŠILI klesající křivkou váhy, a že prý skončí na kapačkách, pokud jí nebudu přikrmovat. To že dítě ztrácí cca 10 % z porodní hmotnosti je naprosto vpořádku, a to by právě oni měli vědět, že?
   Hodně maminek jejich nátlaku podlehlo a bezmyšlenkovitě dokrmovaly.
   S kým má personál asi domluveno naučit maminky na umělé mléko a podsouvat jim, že kojení dítěti nestačí?

   (V den narození měla dcera váhu 3550 g a měřila 49 cm, takže žádný nedonošenec, ale naprosto učebnicové míry.)
   kvetasamkova   | 08.03.2013 13:35:36
   Reagovat | URL příspěvku
 • Naše supermanka
  V Pardubické porodnici jsem rodila 5.8.12...porod jsem měla velmi rychlý. Ve 23.30 mi praskla voda a v 1.33 byla naše kouzelnice na světě s mírami 3,780g a 50cm a s rukou vedle hlavičky tzv. na supermana:D Moc děkujeme MUDr. Sobotkové a porodním asistentkám:) po převozu na oddělení si malou nechali u sebe, protože jsem měla větší poporodní zranění. Druhý den, když už jsem byla lepší jsem jí měla od rána u sebe a už tam taky zůstala:) Cokoliv jsem za 4dny pobytu potřebovala nebo na cokoliv jsem se zeptala, tak mi bylo vždycky vyhověno nebo odpovězeno. Sestry milé, usměvavé. Nemůžu říct jedno jediné křivé slovo. Spokojenost byla velká:)
  Nikola643   | 09.08.2012 22:34:47
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod 19.7.2012 ve 4.33.
  Toho dne se mi narodila dcera Karolínka...moc děkuji porodním asistentkám a Mudr. Mullerovy za super vedení porodu...ochotu a porozumnění..porod trval celkově 5 hodin a byl přirozenou cestou..trochu jsem se bála zda to půjde po předešlém císařském řezu, ale šlo to...jsem ráda, že mě lékař nechal rodit normálně a stál si za tím, že to půjde..když už jsem mohla tlačit malá byla na tři čtyři zatlačení venku...úžasná úleva...ještě trochu šití a lékař se se mnou rozloučil..dvě hodiny ležení a pak převoz na šestinedělky..miminko ihned přiloženo a pak znovu a znovu..musela jsem poprosit aby si ji na chviličku vzali.potřebovala jsem si dvě tři hodinky odpočinout..usínala jsem za chůze a bála jsem se, že usnu u kojení..péče o miminko v pohodě..sestry na šestinedělkách..některé super..některé méně..a některé na pěst..ale většinou to šlo:-)nejhorší bylo asi jídlo..no ale doma jsem to dohnala:-)
  Takže si nemohu na Pardubickou porodnici vůbec stěžovat..vše v pohodě a příště určitě opět sem..moc všem děkuji  
  Lenka01   | 30.07.2012 13:13:20
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×