Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Rychnov nad Kněžnou, Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Jiráskova 506
Www stránky: www.nemocnicerk.cz
Primář: MUDr. Ján Šándor
Předporodní příprava: p.as. Monika Kovářová, Bc. Jana Diblíková
Telefon: 494 502 421 - porodní sál
E-mail: gynpor@nemocnicerk.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Porodnice pořádá kurzy předporodní přípravy pro těhotné ženy a cvičení v těhotenství v krytém bazénu hotelu Panorama. Kurz trvá 6 hodin a je rozdělen do 3 lekcí. Vede jej porodní asistentka.

1. a 3. čtvrtek v měsíci ve 14.30 hod. pořádáme semináře pro těhotné o průběhu porodu s účastí porodníka a neonatologa, spojené s prohlídkou oddělení a porodního sálu.

Jak se u nás rodí?

Předporodní pokoj je vybaven vířivou vanou, ribstolem a žíněnkou, rehabilitačními balóny, relaxačními pomůckami.

tlumení bolesti využíváme hydroterapií, medikamentózního tlumení bolesti, aromaterapií, audioterapií, epidurálních analgezií. Preferujeme lékařské vedení porodu, ale s možností alternativních postupů.

Na sále máme 2 porodní boxy (vizuálně oddělené), vybavené polohovatelnými lůžky, moderními kardiotokografy s telemetrií, infuzními pumpami. Součástí traktu je operační sál pro provádění císařských řezů.
Rodička tráví na porodním sále 2 hodiny po porodu. Umožňujeme odběr pupečníkové krve.

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělí máme 6 standardních pokojů s vlastním sociálním zařízením, televizí a internetem
1 nadstandardní pokoj s televizí, Hi-Fi, lednicí, telefonem, internetem, vlastním sociálním zařízením, možným výběrem stravy a s neomezenými návštěvními hodinami.

Jak probíhá péče o dítě?

Naše nemocnice je držitelem prestižního titulu „Baby friendly hospital“. Na pokojích je zaveden systém rooming – in. K prsu matky dítě přikládáme na porodním sále.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Doprovod rodičky k porodu:  300,- Kč
 • Epidurální analgezie: 750,- Kč
 • Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 350,- Kč/den
 • Pokoj pro nepřetržitý 24 hod. pobyt obou partnerů: 500,- Kč/den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Další informace jsou k dispozici na: www.nemocnicerk.cz

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Oblastní nemocnice Rychnov nad Kněžnou a. s. a rozhovor s panem MUDr. Jánem Šándorem, primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.39)
Porod:
(4.33)
Poporodní gynekologická péče:
(4.67)
Poporodní péče o miminko:
(4.22)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Rychnov nad Kněžnou - diskuze
 • obrovská pochvala
  Porodnici v Rychnově nad Kněžnou můžu jen a jen chválil. Krásné prostředí, milá a profesionální péče všech pracovníků novorozeneckého oddělení, porodnice a détského oddělení, naprostá spokojenost, byla jsem nadšená a rozhodně všem doporučuji. Severýnová
  aknelka16   | 01.03.2016 10:26:19
  Reagovat | URL příspěvku
 • přirozený porod
  28.července tohoto roku se nám narodil prvorozený syn Jan a rodili jsme v Rychnovské porodnici. Po předchozích doporučení mi každý radil at jdu radši do Ústí nad Orl., byla jsem velmi ráda, že jsme se oba s mužem rozhodli pro tuto porodnici, protože jsme měli velmi příjemný personál a nic z toho, co jsem slyšela, se neodehrávalo. U příjmu nám vše vysvětlila paní vrchní setra Tobišková, která mě připravila na porod. Ukázala mi uvolňovací polohy, napustila mi výřivku, no prostě velká vstřícnost. U porodu byla pí. Němcová a taky byla velmi dobrá.Velkou oporou pro mě byl i můj muž, jemu taky ukazovali jak mi má pomáhat. Po porodu mě přiložili malého hned na břicho a posléze i k prsu. A nechali nás v klidu dvě hodinky, at si tuto chvilku s malým po porodu všichni užijeme, jen mě chodili kontrolovat zda je vše v pořádku. Měla jsem sebou porodní plán a péči v šestinedělí a vše dodržovali jak bylo sepsáno. Vše se mnou konzultovali. Příjemné byli i sestry pro nás matky a sestry z novorozeneckého oddělení. Ze své zkušenosti mohu jen doporučit. Je to pouze v nás lidech, na co jsme zvyklí a čemu dáváme přednost. Pokud nebudou zrovna malovat, tak chci rodit znovu v Rychnově  
  Sokolíci   | 28.08.2013 14:42:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • přirozený porod
  dne 16.2.2013 jsem v Rychnovské porodnici porodila svou druhou dceru Lucinku. První porod proběhl, bohužel, císařem (v Jičínské nemocnici) a protože jsem chtěla druhý porod zkusit vaginálně, rodila jsem zde, v Rychn. porodnici. Tu jsem si vybrala na doporučení, protože provádí spontánní porody po císaři. (v Jičíně mě dost „tlačili“ do opakování císaře).
  Ráda bych všem maminkám doporučila tuto nemocnici hned z několika důvodů: *přijde mi, že porody berou jako přirozenou věc, zbytečně do něj nezasahují a zdá se mi, že není příliš „medicínský * akceptují doprovod duly a jsou k nim přátelské (některé nemocnice jsou k dulám velice nepříjemné), * akceptují a skutečně dodržují por. plán (dnes skoro každá maminka má s sebou por. plán, ale většinou to skončí tak, že si doktoři stejně jedou po svém a pak akorát řeknou „no ono to jinak nešlo“). Mám hodně kamarádek, které už rodily a tak znám spoustu příběhů o porodech a většinou je z por. plánu akceptováno minimum.
  Zde plán splnili do posledního bodu, chtěla jsem dítě hned po porodu k prsu, bez přestřižení pup. sňůry, vyšetřit mimi až později, zvolit si polohu porodu, zeptat se na jakýkoliv medikament, jestli s ním souhlasím, atd….. no, jsem asi hodně náročná mamina… a asistentky a doktorky vše splnily! Připadala jsem si jako ve snu, vůbec jsem nepředpokládala, že by se mi splnilo vše, co jsem si přála! * personál je velice příjemný - při i po porodu, myslím v násled. dnech jsem se nesetkala s jedinou negativní zkušeností, dětské sestřičky byly také naprosto skvělé (mám docela negativní zkušenosti s těmi Jičínskými), laskavé a chápající, no, nemám slov. Je mi jasné, že je práce v porodnicích fyz., ale hlavně psychicky velmi náročná, my maminky jsme přecitlivělé, uplakané, ustrašené,cloumají s námi hormony atd. a přesto se k nám všichni chovali velice empaticky a mile. Vybavení nemocnice je sice starší, ale vše čisté a funkční. Takže pokud mám shrnout hodnocení, je to 1 s*! Rychnov jako město vůbec neznám (jela jsem do porodnice hodinu a půl, ale vždy, když někdo toto město vysloví, mám úsměv na tváři – díky krásným vzpomínkám z porodnice. Všem zaměstnancům porodnice moc moc děkuji a přeji jen to nejlepší! Pokud chcete rodit trošku alternativně, přirozeně a bez stresu, mohu Vám tuto porodnici jen doporučit!
  JanaPetrašková   | 17.03.2013 18:23:28
  Reagovat | URL příspěvku
 • Bezva porod
  Rodila jsem v Rychnovské porodnici v říjnu 2009 císařským řezem a ve spinální anestezii. Byla jsem při vědomí, takže jsem miminko uviděla hned, jak ho vyndali. Bylo to perfektní. Všichni byli moc hodní a příjemní.Zdravotní sestřičky byly strašně moc milé a ochotné. Na novorozeneckém oddělení se o maličkou moc dobře starali a velice mi pomáhali při kojení. Byla jsem max. spokojená. Měla jsem nadstandartní pokoj, takže za mnou mohli návštěvy na pokoj, což bylo naprosto perfektní. Závěrem jsem byla naprosto spokojená.   
  lucka_g   | 14.01.2010 10:36:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • první porod
  Ahojda,
  rodili jsme 28.7.2009, po příjezdu do nemocnice nás uvítala příjemná porodní asisentka, přestože bylo půl jedné v noci, jen mne mrzí, že pí doktorka rozhodla, že se otevřu přirozeně a budeme rodit až ráno, manžela poslali domů,prý abych si odpočinula, sice nechápu jak si může někdo odpočinout, když má stahy po pěti minutách, byla jsem zklamaná, že jsem nebyla ani ve vířivce ani na míči, jen mě nechali ležet na pokoji. Pak jsem se trápila v bolestech ve sprše, jelikož se museli vystřídat sestry. Ale to jsou jen maličkosti,porod byl perfektní,mladá porodní asistentka příjemná a moc mi pomohla, pí doktorka byla také příjemná a a šití od ní jsem prakticky necítila. Po porodu se o nás perfektně všichni starali. Sestřičky byli milé a hodně nám pomáhali i při kojení, protože malá nechtěla moc jíst a naučili ji sát přes klobouček. Zejména pí. dokt.Trebichovská a pí.Chudá se o Lucinku moc dobře starali. Byla jsem moc spokojená a šla bych tam rodit znovu.   
  petfr   | 23.09.2009 08:54:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • AHOJKY,JÁ JSEM BYLA V PORODNICI V RK. NA VÁNOCE.VOJTÍŠEK SE NARODIL 24.12.BYLA JSEM MOC SPOKOJENA.U PORODU JSEM MĚLA DR.PALENČAROVOU A PANÍ ASISTENTKU MARTU WASSERBAUEROVOU.    PO PORODU O NÁS BYLO BEZVADNĚ POSTARÁNO.MILÉ SESTŘIČKY NA PORODNICI A PŘEDEVŠÍM NA NOVOROZENECKÉM ODDĚLENÍ.JEN PÁNI DOKTOŘI ŠÁNDOR A VORÁČEK BY MOHLI BÝT MILEJŠÍ.TAK MAČI,DRŽÍME VÁM PĚSTI.
  mihalka11   | 04.01.2009 20:04:21
  Reagovat | URL příspěvku
 • Bez kojení
  Rychnovskou porodnici jsem si vybrala protože jsem na gydě měsíc před porodem ležela a znala jsem doktory... U porodu byli všichni moc fain... ale když yl malý už na světě začala jsem hodně krvácet(přestřihli mi křečovou žílu na které jsem upozorňovala předem), bylo mi hodně zle a tak jsem si ani neužila malého... Pan doktor Dorko ale vše zvládal mě i další dva porody... ale pak se nade mě postavil doktor Voráček a tvářil se tak divně že jsem měla strach a manžel prý taky myslel že je to moc vážné...Pak už jsem byla v pořádku jen jsem se nemohla moc hýbat a byla jsem slabá, proto jsem Filipa ani nekoupala po třech dnech jsem si všimla že má eště krev za ušima(kdo ví jestli ho koupali)pak jsem měla problém s kojením malý nejprve nesál... tak mu přestřihli uzdičku pod jazykem pak jsem si všimla že nepolyká... šla jsem za sestrou ta neměla čas a tak řekla že příjde za chvíli... po půl hodině přišla a řekla ,,Vždyť je přisátej´´ a než jsem stačila něco říct tak byla pryč... druhý den jsem se psychicky zhroutila a ztratila mlíko(moc jsem si na kojení zakládala)... nakonec jsem chtěla tak rychle vypadnout že jsem se rozhodla že půjdu domů i přez vysoké horečky věděla jsem že doma mi bude líp...    kojila jsem ebo se spíš pokoušela ještě měsíc ale nakonec jsme zkončili u umělého mléka...
  celestiti   | 08.12.2008 22:53:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj.
  mela jsem termín v březnu 2007,ale mimi se ohlásilo dříve.Jela jsem do nemocnice v RK.Byla jsem spokojená, jen na pana Šandora ne. Ostatní mi říkali, že ordinuje dle nalady.Můj porod podceňovala říkal, ať si prodýchám stahy a řekl:teď stahy nemáte, nemusite hysterčit.Já měla hrozné křeče.Když jsem se po půlnoci rozhodla říct, že chci císaře,tak řekl,že to není porod,ale patolog.zákrok!To mamince mnoho nepřidá.Pak když ostatní doktoři přišli, brali to mnohem vážněji.Mám vrozenou vadu Uterus Bicornis, mám výrůstek,nemůžu rodit normálně.Kdybych si neprosadila císaře,tak by tu můj syn nebyl!!!Měl 2krát omotanou pupeční šňůru okolo krku a nedotažený uzlík u pupíku.Takže kdybych mohla rodit normálně, porodila bych mrtvé dítě.Proto radím.ŘIDTE SE PODLE SVEHO INSTINKTU!CÍSAŘ NECISAŘ,JEDNA JIZVA NEBO DVE JA MAM TRI-NEZHOUBNY NADOR,SLEPAK,CISAR A PAK ZAPOMENUTY STEH V PRSU,TAKZE DALSI REZ A VUBEC NICEMU TO NEVADI A KOMU ANO,TAK SI NEVAZI TOHO,ZE DIKY CISARI MUZE PORODIT SVE ZDRAVE MIMINKO,KTERE RYCHLE VSE DOHONI!!!A kteremu chlapu to vadi,tak nema cenu s nim byt.   
  PetulkaSusenka   | 07.08.2008 21:29:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • porod v Rychnově
  Musím napsat, že když jsem byla na těchto stránkách a hledala hodnocení, nebo zkušenosti rodiček , které v RYchnovské porodnici odrodily a žádné nenašla, byla jsem zklamaná. Jako prvorodička jsem si chtěla uchlácholit duši, nebo naopak zjistit, že bych měla hledat jinou porodnici. Škoda, že sem žádné příspěvky nejsou od maminek zapsány. Co se týče příjmu, tak o půl druhé ráno se mi sestra zdála dost nevrlá,ale to je asi po noční směně. No a pak když jí vystřídala druhá, bylo to mnohem lepší. Co mě vadilo, bylo, že v porodnici na sezení, které se tam pro rodičky koná bylo řečeno, že se rodička po první dobu porodní nechává v jiné místnosti, kde si může pustit hudbu, jakou by chtěla, přinést si cd, nebo si tam jen tak prožívat s partnerem ten čas, než bude třeba jít na sál, ale když bude porod probíhat normálně, může rodit klidně i na žíněnce , tak to tedy opravdu byla pohádka. Nic se nedělo, nikdo se na nic neptal, lékař řekl, že se to urychlí , do osmi hodin se otevřu, tak mi nasadili kapačku hned po klystýru a nikdo se na nic neptal, ani nevysvětloval. Ještě jsme se optali bojácně, jestli by nebylo možné pustit rádio, že je tam takové divné ticho a slyšíme jen tikat hodiny. No ještě , že tam byl přítel, protože tohle pro prvorodičku není podle mého vstřícné přijetí. MOžná si to maluju, ale přátelštější atmosféra by nebyla na škodu. Co se týče samotného konce porodu, ten jsem sice moc nevnímala, ale snažila jsem se spolupracovat a lékaři byli profesionální.
  Poporodní péče byla komfortní, každou chvíli během dne se mě chodili ptát, jestli je vše v pořádku. Vzala jsem si nadstandartní pokoj, což byla výhoda, když člověk večer nemůže usnout, nebo si při rozsvíceném světle , nikoho neruše, může číst, nebo se tulit k miminku.
  Z čeho jsem do dneška zklamaná je nedostatek sestřiček, které se vám mohou věnovat, když se nevede kojení.BYlo by potřeba, aby s maminkou, pokud jí to nevadí, byla každé kojení. A né třebas přijít, rychle juknout, a šup další práce. Asi to je i všude jinde, ale tohle mě zklamalo a musím to napsat. Já jsem ani nepoznala, jestli malá pije, nebo jen tak žužlá. :( Šli jsme domů bez mlíčka a hned na Nutrilon a doma jsem se taky nerozkojila. Péče o miminka je jinak dostatečná a vstřícná, ale ve spojení s maminkama máme myslím co dohánět.  
  medvídek   | 30.01.2008 20:59:24
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce