Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Příbram, Oblastní nemocnice Příbram

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Oblastní nemocnice Příbram, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: U Nemocnice 84
Www stránky: www.nemocnicepribram.cz
E-mail: petr.chudacek@onp.cz
Primář: MUDr. Petr Chudáček
Předporodní příprava: por.as. Markéta Skurková, por.as. Tereza Kleinbauerová, DiS, as. Martina Hassová
Telefon: 318 641 302, 318 641 317
E-mail: tehulky.cviceni@seznam.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurz se koná vždy 1. a 2. úterý v měsíci ve 14.30 hodin v 5. patře - zasedací místnost gynekologicko - porodnického oddělení.

Skládá se ze 2 lekcí, kurzovné 200,- Kč za 1 lekci. V ceně nejsou zahrnuty ochranné pomůcky pro otce u porodu. Za vstup na porodní sál je vybírán poplatek  550,- Kč za osobu.

Prohlídka porodního sálu a oddělení poporodní péče probíhá každé pondělí, a to ve 14.30 hodin. Sraz účastníků je v čekárně porodního sálu v 1. patře

Jak se u nás rodí?

Poskytujeme jak klasické, tak alternativní porodnictví. Z alternativ: porodní stolička, žebřiny, porodní vak, závěsné lano, žíněnka. Akceptujeme porodní plány.

Umožňujeme doprovod duly, manžel, ev. rodinný příslušník je samozřejmostí. Možnost využití aromaterapie.

Jak probíhá poporodní péče?

V časném poporodním období (tj. třetí a čtvrtá doba porodní) může být doprovod s rodičkou neomezeně dlouho.

Po porodu se praktikovaný způsob navázání kontaktu mezi matkou a dítětem řídí aktuálním stavem dítěte a přáním matky. U poporodních vyšetření může být přítomen i doprovod rodičky. K přerušení pupečníku dochází dle porodního plánu a přání matky.

Podpora vytvoření vazby mezi matkou a dítětem, tzv. bonding, je uskutečňována pokládáním novorozence po porodu na hruď matky a přiložením dítěte k prsu. Pokud nastanou při porodu komplikace, dle stavu novorozence a matky. V případě, že je nutný převoz novorozence na nedonošenecké oddělení dle příslušné nedonošenecké jednotky, matka není automaticky převážena.

Jak probíhá péče o dítě?

Od dubna 2012 jsou maminky uloženy na nově zrekonstruovaném oddělení šestinedělí.
Po porodu jsou ženy umístěny na 2 lůžkových pokojích. Celkově je na oddělení šestinedělí 16 lůžek. Všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením a televizí.  Pokud to provoz umožní, může být každý pokoj využit jako nadstandardní pokoj s volným přístupem návštěv v době  od 10:00 do 20:00 hodin, kde může být s pacientkou ubytován i doprovod, pro něho je možné zajistit celodenní stravu.

Novorozenci jsou hned po porodu na pokoji s matkou (systém rooming-in). Pokud nemohou být z nejrůznějších důvodů stále s matkou, je jim k dispozici 7 lůžek na novorozeneckém oddělení, které je součástí oddělení šestinedělí.

Příbramská porodnice dodržuje deset bodů pro maximální podporu kojení, čímž splňuje podmínky pro označení „Baby Friendly Hospital“. S případnými problémy s kojením Vám ochotně poradí dětské sestry i porodní asistentky. Standardní doba hospitalizace po spontánním porodu jsou 4 dny, po císařském řezu 6 dnů.
Návštěvy na oddělení šestinedělí probíhají denně v době od 10:00 do 20:00, na pokojích po dohodě s ošetřujícím personálem v době od 15:00 do 18:00. Ženy po porodu mohou na samostatných pokojích navštěvovat i jejich starší děti. Návštěvy na oddělení šestinedělí jsou ve společných prostorách - jídelna, chodba, vestibul. Vzhledem k systému rooming-in si v 98% maminky nepřejí návštěvy na pokojích.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • Vstup na porodní sál: 1 osoba zdarma, každá další osoba 500,- Kč (v ceně i ochranné pomůcky)
 • Vstup na operační sál: 500,- Kč
 • Předporodní kurz pro rodičky: 230,- Kč (včetně partnera)
 • Nadstandardní pokoj pro matku po porodu: 700,- Kč/den (ceník ONP)
 • Pokoj pro nepřetržitý 24 hod. pobyt celé rodiny: 1.000,- Kč/den (dtto)
 • Celodenní strava pro doprovod: 160,- Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

 • Provádíme odběr pupečníkové krve pro 2 banky.
 • Epidurální analgezie zdarma. Možná přítomnost otce u císařského řezu.
 • Ošetření novorozence na porodním pokoji.
 • Hydromasážní vana pro první dobu porodní.
 • Vedení dokumentace v Hinz systému.
 • Televize na všech pokojích, na odděleních poporodní péče i videa.
 • V čekárnách pro pacientky máme též televize a videa pro osvětové filmy.
 • Díky vstřícnosti a vlídnosti celého ošetřujícího týmu se setkáváme s častým poděkováním v tisku a zájem o naší porodnici projevují i klientky mimoregionální.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice a rozhovor s vrchní sestrou Gynekologicko-porodnického oddělení Oblastní nemocnice Příbram Bc. Ludmilou Nováčkovou.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2011. Fotografie po rekonstrukci oddělení naleznete ve Fotogalerii výše.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.76)
Porod:
(4.72)
Poporodní gynekologická péče:
(4.67)
Poporodní péče o miminko:
(4.94)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Příbram - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • profesionalove s klidnou tvari
  Pribramskou porodnici doporucuji vsem. Prostredi ve kterem jsem rodila bylo skoro az domaci,porodni asistentka skvela,moc mila,vse mi vysvetlila a probirala se mnou kazdy krok.V zaveru me rodila pani doktorka Novotna,ktera s ledovym klidem zvladla vsechny komplikace ktere nastali a kdyz bylo treba prispechal na pomoc i pan primar.Porod nakonec dopadl moc dobrea velke dik, proto prave patri jim.Jinak celkove pristup vetsiny personalu byl velice kladny.
  irsta   | 10.05.2014 12:59:36
  Reagovat | URL příspěvku
 • Veliké díky!!!
  Do Příbramské porodnice jsme se vypravili již podruhé. Poprvé jsme si odváželi dcerku Olivii v srpnu 2010, nyní synka Vincenta, v prosinci 2013. Od roku 2010 se v porodnici mnohé změnilo, co do vybavení, nadstandardních pokojů, které jsou ve standardu, za který jinde platíte. Taktéž jedna osoba blízká u porodu je zdarma. To jsou milé, i když ne zcela podstatné novinky. Co se ale nezměnilo, je opravdu skvělý personál, milí lidé, kam se podíváte. Respektující lékaři, porodní asistentky, skvělá péče na oddělení šestinedělí. Obrovský dík profesionalitě MUDr. Novotné a primáři celého oddělení, MUDr. Petrovi Chudéčkovi, který má velmi nadstandardní přístup coby lékař a tolik se zasloužil o celou atmosféru, kterou lze u porodu právě v Příbrami zažít. Třetí děťátko už neplánujeme, nicméně pokud by si nás jako rodiče, ještě jeden človíček vybral, 70km pro nás ani v tom případě nebude problém.
  Mohu vzkázat všem rodičkám, že kontrakce po 3 minutách a hodina cesty v autě sice nebylo to pravé, ale s vědomím, že mi do porodu bude zasahováno absolutně minimálně, se to dalo snést :-) Zde se respektují porodní přání!!!

  Děkuji moc všem v příbramské porodnici, naše děti měli na tento svět velmi pěkný vstup a to je do života ten první správný krok.

  Monika P. s rodinou
  monkeylight   | 28.03.2014 17:09:03
  Reagovat | URL příspěvku
 • Maximální spokojenost
  Ahoj,
  12. ledna jsem v porodnici v Příbrami porodila krásného chlapečka Matýska a musím říct, že mohu mluvit jenom v superlativech.
  Porod probíhal naprosto profesionálně. Celou dobu o nás pečovala jenom jedna porodní asistentka, Terezka (příjmení jsem zapomněla), takže jsme měli opravdu soukromí a také paní doktorka Martina Novotná.
  Po porodu nás odvezli na pokoj, kam hned přišla paní ošetřovatelka, přinesla mi konvici s čajem (každá maminka má vlastní) a snídani. Chvilinku jsem se prospala a pak mi přinesli miminko a už bylo pořád se mnou.
  Všechny sestřičky se o nás krásně staraly, radily... Když jsem se rozbrečela kvůli kojení, tak mi sestřička znovu všechno vysvětlila. Na jídlo nás krásně volali, např. "maminky, pojďte si na oběd". Pořád se nás někdo chodil ptát, jestli něco nepotřebujeme, pořád nám doplňovali čas a nabádali k pití, prostě fakt jsem byla nadšená.
  V neděli ráno jsme porodili a ve středu dopoledne už nás pouštěli domů.
  Pokud se nám povede časem druhé miminko, určitě se do Příbramské porodnice vrátíme.
  Děkujeme za sebe i Matýska.
  Průža   | 05.02.2014 20:28:26
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×