Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Mladá Boleslav, Oblastní nemocnice - Klaudiánova nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Oblastní nemocnice, a.s. - Klaudiánova nemocnice
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: V. Klementa 147
Www stránky: www.klaudianovanemocnice.cz
E-mail: sekretariat@szzmb.cz
Primář: MUDr. Martin Pán

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Informaci najdete na našich webových stránkách

Jak se u nás rodí?

Bezpečně.

Jak probíhá poporodní péče?

Poporodní péče probíhá v souladu s doporučeními Sekce perinatální medicíny České gynekologické a porodnické společnosti. Na oddělení šestinedělí je péče organizovaná v systému rooming in.

Jak probíhá péče o dítě?

O novorozence pečuje matka, za odborné pomoci dětských sester a pediatrů.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Oblastní nemocnice, a.s. - Klaudiánova nemocnice a rozhovor s panem MUDr. Martinem Pánem, primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2010.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.47)
Porod:
(4.52)
Poporodní gynekologická péče:
(4.38)
Poporodní péče o miminko:
(4.45)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Mladá Boleslav - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Porod skvělý, následná péče katastrofa
  S ročním odstupem si troufám veřejně ohodnotit porod v Klaudiánově nemocnici. Nějak jsem doufala, že časem mé rozhořčení ustoupí, některé věci ale nejsem ochotná přehlednout...
  Jako prvorodička jsem kontrakce ve 2 ráno považovala za poslíčky. Když se po dvou hodinách bolesti stávaly pravidelnými, budila jsem muže že pojedeme do porodnice - kontrakce po 5ti minutách už mi přišly jako dostatečný důvod. Přesto mě manžel ještě nahnal pod teplou vodu - co kdyby to opravdu porod ještě nebyl... Ve sprše mi ale praskla voda (alespoň jsem si to myslela, přeci jen se to pod tekoucí sprchou špatně poznává). Vzala jsem si dle instrukcí z předporodního kurzu vložku a vyrazili jsme. Když jsme přijeli po 5. hodině ráno do porodnice, samozřejmě mě kontrakce začínaly přecházet. Přesto byl personál relativně milý a dočkala jsem se vyšetření. Při nálezu 1 cm mne chtěli poslat domů a odmítli otestovat vložku na plodovou vodu - že je prý čistá. Vážně se mi to nezdálo tak jsem paní doktorku přesvědčila, že chci zůstat v porodnici. Moc se jim do toho nechtělo, já byla zmatená z chování sestřičky, navíc kontrakce nebyly z neznámého důvodu na monitoru vidět. Nakonec tedy vyhodili manžela se slovy, že "paní tady chce zůstat tak si běžte" a ubytovali mne na pokoji - tašku s věcmi jsem si nesla přes celé oddělení sama, kontrakce nekontrakce. Jakmile se ale vyměnily směny, byla to paráda! Před vizitou mne na pokoji našla sestřička a když viděla, jak se tiše svíjím kolem železného madla postele, slitovala se a ukázala mi sprchu kde si lze masírovat záda a přinesla mi čípek na odblokování... Popohnala paní doktorku, která si mě vyžádala na prohlídku a když se mi povedlo se přes dlouhou chodbu došourat k vyšetřovně a "vyhopnout" se na lehátko, paní doktorka jen s podivem zaječela, že se půjde na sál, že už mám nález 7 cm... Ona hodná sestřička mne odvedla za porodní asistentkou, cestou mi vysvětlila, že u některých maminek se prostě stává že kontrakce nejsou vidět, ať se nestresuji.
  Na porodní asistentku jsem měla neuvěřitelné štěstí - znala jsem ji z předporodního kurzu a věděla, že v porodnici na tomto postu končí (takže jsem měla vážně radost že jsem ji stihla!). Udělala mi klystýr a podrobně vyslechla všechna moje přání ohledně porodu. Chtěla jsem takový poloviční bonding - takže aby malou vyšetřili a pak mi jí zpět vrátili kůži na kůži. Za mými přáními stála a obhájila je před personálem... Jakmile to šlo a bylo to na místě, masírovala mi hráz a úžasně mne podporovala! Jen mne mrzelo že kvůli papírování nebyla možnost trávit s pacientkou více času. Úžasná byla i možnost celou dobu trávit ve sprše, teplá voda mi ohromně pomáhala. Legrace přišla v momentě, kdy mi chtěli píchnout vodu a zjistili, že už jí prasklou mám a není co píchat... No co na to říct... důležité je, že celý porod proběhl bez komplikací i přesto, že malá měla nadvakrát omotanou pupeční šňůru kolem krku a ještě měla na šňůře opravdový uzel... měli jsme velké štěstí. Malá byla v 9:45 na světě - docela fofr na to, že mě chtěli posílat domů...
  Z celého porodu mám ale opravdu jen pozitivní zkušenost, odcházela jsem po svých a s úsměvem! Nebyla jsem nastřižena, měla jsem jen 3 vnitřní stehy.
  Pobyt na oddělení šestinedělí byl ale skutečně hrozný... Krom obrovského rozdílu ve vybavení oproti nádherným moderním sálům jsem měla hlavně smůlu na spolubydlící - což je jen můj problém. Malá dostávala rozhodně skvělou péči, pravidelně byla kontrolována, vše bylo v pořádku až do dne předpokládaného propuštění. Malá si nad ránem skutečně vyprázdnila střeva, navíc přišla paní doktorka před kojením a malá neměla správnou hmotnost. Nešikovné bylo, že měl přijet manžel na 9 hodinu (dle přání pí doktorky) a oni teprve po 9. hodině zjistili, že nás nepustí... Problémy s volnem v práci mého muže zde nebudu popisovat. Problém nastal v reakci paní doktorky z dětského oddělení, která na mě začala ječet, že takový úbytek váhy není možný z mnou popisovaných důvodů. Že jsem zase jedna z matek, která myslí jen na své pohodlí a ani jsem si určitě nevšimla že malá nejí. Z ničeho nic mi vysoukala košili a začala mačkat bradavky, že v nich určitě ani mléko nemám - ups, měla... Z tohoto výstupu jsem se sesypala, nemohla jsem několik hodin přestat brečet, ach ty hormony! Musela jsem začít chodit s malou na kontrolní vážení k sestřičkám na druhý konec oddělení. Byly v šoku když jsem jim po kojení přivezla spokojené spící miminko... Přesto se jí snažili nacpat umělé mléko, které ale malá nechtěla. Když tohle zjistil manžel, vyrazil si s paní doktorkou popovídat... Dodnes netuším co se tam stalo, ale malá už žádné UM nedostala, od dalšího dne normálně přibírala jako do té doby a všechny sestřičky mne před doktorkou bránily - že malá skutečně to mléko nechtěla, že jí stačí málo a techniku kojení mi zkontrolovaly všechny... Naštěstí nás tedy další den pustili, doma jsem se rozkojila až běda a vše dobře dopadlo - bývala bych podepsala asi revers, byla jsem tam vážně na nervy...

  Celkově bych tedy porodnici a odd. šestinedělí hodnotila průměrně. Jsem ráda že to máme za sebou a vracet se tam nebudu.

  Je ale jistě pár drobností, které mi nejdou na rozum... Neotestovat vložku na plodovou vodu a tím pádem pustit domů rozjetý porod?! Podotýkám, že jsem za celý porod neměla napíchlou ani kanylu... Po opuštění porodního sálu mne jen 2x zkontrolovala sestra pohmatem na břicho, jestli se děloha stahuje - nikdo mne nijak jinak nevyšetřoval, na krvácení se neptal, stolici neřešil... Pořád jen všcihni opakovali jak jsem bezproblémová mladá rodička... Naštěstí to tak opravdu bylo...

  Velice kladně hodnotím předporodní kurz, díky kterému ma partner předem zaplaceno a i sepsání porodopisu předem! To byla skutečně paráda :). Jen mne zarazilo, že jsem byla sledována na hematologii kvůli předchozím problémům, které se v těhotenství uklidily, leč gynekoložka i hematolog mi sepsali důležité zprávy do průkazky, abych byla sledována jako riziková rodička a při sepisování porodopisu mi sestřička tyto zprávy vyhodila, že teď jsem v pořádku a nejsou už potřeba... No naštěstí bylo opravdu vše v pořádku...

  Takže závěrem pro porod jako takový doporučuji, ale kvůli všemu ostatnímu hybaj jinam!
  BeeGrey   | 17.10.2018 23:33:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • spokojenost
  Před pár měsíci, jako hodně ostatních prvorodiček, jsem si vyhledávala různé informace o porodnici v Mladé Boleslavi. Musím přiznat, že moc těch pozitivních nebylo.
  V tuto chvíli už jsem více než měsíc (rodila jsem 07.2016) po porodu a mohu také přidat svůj názor na tuto porodnici a personál.
  Od samého začátku přijeti do porodnice a propuštění jsem byla velmi milé překvapená chováním sestřiček a lékařů. Všichni byli velmi vstřícní a snažili se mě maximálně podpořit a poradit (jelikož jsem prvorodička, byla jsem ze všeho vykulená). A i když jsme přijeli předčasně do porodnice, poté jsme jeli ještě domů, nikdo nebyl naštvaný, že plaším apod.,i když jsem je vzbudila ve 4 hod. ráno. Vyšetřili mě a uklidnili s tím, že nic se zatím neděje. Když nastala ta práva chvíle, měla jsem u sebe fakt super tým.
  A tímto chci poděkovat personálu za profesionalitu, lidskost a trpělivost (měla jsem rizikový porod) hlavně p. doktorce: Marie Zimmermannová, porodní asistentka: Dana Stuchlíková a dalším, bohužel neznám jejich jména.
  Také touto cestou chci poděkovat personálu na oddělení šestinedělí. Všichni byli velmi ochotní a trpělivé.
  Prostě musí člověk počítat s tím, že tam pracují také lidí a někdy nemají svůj den a nemůžou vyhovět každému. Ano je to tak, člověk se musí na všechno zeptat ale je to, podle mě, normální věc.
  Tuto porodnici určitě doporučuji.
  JC   | 13.09.2016 11:04:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v porodnici v květnu 2016 a byla jsem naprosto spokojená. Během porodu o mě bylo postaráno, na sále, kde přišly menší komplikace, mi bylo vše s klidem vysvětleno a během operace po porodu se krásně postarali o dceru. Všechen personál nemocnice byl ke mně po celou dobu pobytu neuvěřitelně milý, pořád se ujišťovali zda je vše v pořádku, jestli potřebuji s něčím pomoct, poradili s kojením a pěkně se chovali k miminku.
  Nemůžu porodnici nic vytknout.
  Ubytovaná jsem byla na jednolůžkovém apartmánu, hezky vybaveném, uklizeném a s výběrem ze tří jídel, která překvapivě chutnala!!!
  Určitě všem rodičkám tuto porodnici doporučuji!!!
  Luciepos   | 06.06.2016 18:30:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v Mladé Boleslavi 12. 4. a moje zkušenost je nanejvýš pozitivní! Porodnici všemi deseti doporučuji, zvláště narazíte-li na personál, jako jsem měla tu čest poznat já.

  Děkuji gynekologicko-porodnickému oddělení za perfektní přístup, péči a vysokou profesionalitu veškerého personálu. Jmenovitě bych vyzdvihla primáře MUDr. Martina Pána, porodní asistentku Martinu Pickovou, staniční sestru Solničkovou, dětskou lékařku MUDr. Soukupovou a staniční sestru z novorozeneckého oddělení. Bohužel neznám jména všech těch zlatých sestřiček, ať už na odd. šestinedělí, tak z odd. novorozenců. Těm děkuji za každodenní úsměv, vlídnost a starostlivost. Také pomoc s kojením a psychickou podporu, než se rozběhla laktace. Jedna starší laskavá sestřička se mě ujala, pomáhala s kojením a uklidňovala mě, že na mléko je ještě čas. Hladový a neklidný syn dostal ode mě dvakrát dokrm alternativní cestou (stříkačkou po prstu) a pak se opravdu utvořilo mléko a třetí den po porodu sestřičky navážily 80-gramový váhový přírůstek :-)

  Panu primáři a paní asistentce Pickové patří veliký dík za umožnění krásného přirozeného porodu bez jakýchkoli umělých zásahů. V průběhu porodu i bezprostředně po něm jsem se cítila dobře a po povinných 2 hodinách na sále bych mohla jít domů. Zejména jsem vděčná za splnění mého přání ohledně bondingu. Jako druhorodička jsem si pro své dítě přála co nejpřívětivější start do života, což se díky respektu porodního týmu podařilo. Ihned po porodu byl syn položen na mé tělo, kde zůstal celé dvě hodiny, co jsem byla na sále. Veškerá ošetření včetně vážení a měření proběhla v souladu s mým přáním až v době, kdy jsem se šla osprchovat.
  Syna jsem si vykoupala sama na pokoji pár hodin po porodu. Vše tedy proběhlo v souladu s mým porodním plánem, který jsem odevzdala při příjmu na porodní sál.

  Nadstandardní pokoj č. 201 je komfortní a nespornou výhodou je možnost ubytování partnera, čehož jsem také využila. Strava byla pestrá a velmi chutná, snad jen škoda, že není možnost stravování doprovodu (byť za příplatek). Manžel musel vyjíždět z porodnice do města nebo chodit do kiosku, aby si opatřil jídlo. Společné stolování s manželem by bylo velmi příjemné :-) Jinak se mi v porodnici velmi líbilo a má spokojenost a pozitivita se odrazila na děťátku. Syn je spokojený, pohodový, téměř nepláče. Díky podpoře sestřiček se rozběhla laktace, syn je plně kojen a od propuštění z porodnice, což bylo v pátek 15. 4., přibral úctyhodných 220 g. Přesně na týdnu života tak předehnal svou porodní hmotnost, což není obvyklé. Já jsem byla fit hned po porodu a dosud se cítím skvěle.

  Laskavý přístup veškerého personálu byl balzámem pro mou duši a já se cítila ne jako pacientka v podřízené roli, ale jako vážená klientka a respektovaná bytost.

  Porodnici tímto velké díky a doporučuji!
  lynka   | 20.04.2016 17:47:49
  Reagovat | URL příspěvku
 • Péče o dítě hrůza
  Chci se podělit o můj příběh co se týká gynekologie nemůžu si stěžovat. Porod atd byl pro mě první a měla jsem u sebe dobrého doktora a porodní asistenku chovali se kemně slušně, byli milý nemohu si stěžovat. Rodila jsem 2013 ale co se týká o sestry na šestinedělí hrůza!!! A to myslím sestry co se starají o děti. Moje zkušenost po porodu, mi podvou hodinách přinesli malého na pokoj to není nic špatného ale ty další dny, padala jsem tam na hubu syn plakal a mě ho od té doby nepohlidali co mi ho dali na pokoj, jednali semnou jako s retardovaním člověkem. Až den před propuštění zjistili že nemám dostatečné mléko, teprv pak se začli zajímat abslutně jsem neměla čas koupala jsem se a najedla jen v době náštěv ptž jinak jsem pořád byla u dítěte. Říkají jak podporují
  Kojení ale stím že když miminko brečí dají mu dudlíka zavřou dvěře a nechají je tam brečet. Opravdu takovej přístup jsem nečekala , v týto porodnici v Mladé Boleslavi v životě už rodit nechci!!!! :-I A to nemluvím o přístupu když jedete na dětskou pohotovost měli by se stydět jaký namachrovaný , hnusný doktoři tady zaměstnavají!!! Místo aby dělali svoji práce a prvorodičce pomohli tak na to kašlou!!!! Tak jen pro maminky pokud tam budete rodit tak vám doporučuju se na tohle připravit... :-( a pokud pojedete na pohotovost je to jak vyhrát první cenu když náhodou tam narazíte na normalní personál.
  darinalhotska@seznam.cz   | 20.02.2014 02:30:00
  Reagovat | URL příspěvku
 • Byli jsme překvapení :)
  20. 12. 2013 jsem v této porodnici porodila malého Maxíka.
  Když jsem do porodnice dorazila, tak nikdo nečekal, že o 3 hodiny později bude můj syn na světě. Přijela jsem s tím, že mam celý den podezřele mokro v kalhotkách, jestli mi neprosakuje plodovka. Temešváryho test vyšel jednou pozitivně, jednou negativně a amnioskopie byla bez nálezu, bylo mi teda řečeno, že zůstanu přes noc na pozorování a kdyžtak odfrčim ráno domů. Jenže chyba lávky, jen co jsem se po vyšetření oblékla, tak začaly první kontrakce po 8 minutách. Paní doktorka mi řekla, že to může být planý poplach vyvolaný vyšetřením, že se to stává a že až si na pokoji odpočinu, tak bolesti ustanou. Když jsem dorazila na pokoj, měla jsem kontrakce už po 5 minutách, pořád sem si říkala, je to planej poplach, brzo to přestane ... nepřestalo, po 20 minutách už byly kontrakce po 3 minutách, takže jsem se okamžitě vydala na sesternu, tam mě vrchní sestra prohlídla a řekla, že nález je pokročilý a, že brzo porodím a zavolala porodní asistentku, aby si mě odvedla do přípravny ... asistentka byla opravdu milá, a i když mi nebylo zrovna do zpěvu, tak jsme si dělali z mé situace příjemnou legraci a to mě absolutně uvolnilo, po klystýru se kontrakce zkrátily na po minutě a já už na krásném porodním pokoji prodýchávala cílovou rovinku, nález postupoval neuvěřitelně rychle, nikdo nepředpokládal, že porodím do půlnoci a já porodila už před 10. večer ... porod byl překotný, proto jsem měla trochu více šití a následná péče byla velmi komplikovaná, nechtěla se mi odloučit placenta už to vypadalo, že zavolají anesteziologa, ale naštěstí paní doktorka zachovala chladnou hlavu a za pomocí komprese a masáží jí ze mě dostala se zdravotní sestřičkou ven ... Ani po náročném porodu jsem neztrácela smysl pro humor a velmi bolestivé šití jsme s paní doktorkou provtipkovaly. Prostředí bylo příjemné, dvě hodinky po porodu jsme strávili s přítelem v příjemném přítmí a užívali si našeho syna. Po odchodu přítele se o mě postarala paní asistentka, protože jsem byla hodně vyčerpaná, na pokoj mě odvezla a informovala mne o tom, co bude následovat a kdy mi Maxíka přivezou. Bohužel jsem v noci byla neukázněná a nezazvonila na sestřičku a vydala jsem se sama do sprchy, tam jsem zkolabovala, probudila jsem se až na pokoji, kde se o mě starala sestřička, nikdo mi nic nevyčetl i když mohl. Péče na oddělení šestinedělí byla úplně v pohodě, pár sestřiček bylo sice neosobních, ale to se člověk nemůže divit, není to jednoduchá práce. Propuštění jsme byli na štědrý den, velmi mile jsme se rozloučili a popřáli si pěkné svátky.
  Tímto chci poděkovat PA Marcele Stádníkové za její optimismus a pohotovost, paní doktorce Zuzaně Strakové za její profesionalitu a lidský přístup, dětské sestře Ivaně Hozákové a dětské doktorce Zuzaně Andrýskové ... děkuji za krásného syna :)
  Kačí-stačí   | 30.01.2014 11:19:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnici v MB jsem si vybrala tak trochu z rodinné tradice, ale rozhodně to byl dobrý výběr. Rodila jsem v roce 2012. Přijela jsem po prasknutí plodovky a rodila jsem až za dva dny. Všechen personál byl velmi pohotový a profesionální. Veškeré dotazy mi byly trpělivě zodpovězeny. Na sálech je absolutní soukromí, je tam nové vybavení. Měla jsem velmi milou porodní asistentku, povzbuzovala, pomáhala, dokonce jsem ji ani nechtěla pustit na záchod :-) Tuto porodnici doporučuji, já jsem si tam připadala opečovaná a byla jsem moc spokojená.
  TinyTiger   | 08.01.2013 11:36:04
  Reagovat | URL příspěvku
 • V mladoboleslavské porodnici jsem rodila v roce 2009.Do porodnice jsem přijela asi hodinu před výměnou směny,to možná způsobilo,že paní doktorka(bohužel neznám jméno) která mě přijímala nebyla příliš přívětivá,nicméně naštěstí byla jediná.Po příjmu mě odvedly na podání klyzma,které jsem mohla samozřejmě odmítnout a poté i s manželem na porodní box,který poskytuje absolutní soukromí.Samostatné sociální zařízení.Porodní asistentka Jana Hrdličková byla velmi příjemná,ochotná,chodila mě pravidelně kontrolovat a i když jsem chvílemi byla hysterická,byla stále milá a přívětivá.
  Chvíli před samotným porodem přišla paní doktorka Jírovcová,která byla také velmi příjemná a velmi mě povzbuzovala.Po porodu malého ošetřili přímo na boxu pediatrička a dětská sestřička,a za chvíli mi ho dali k lůžku,kde jsme spolu strávili první dvě hodiny a potom mě odvezli na oddělení a malého si vzaly sestřičky abych si odpočinula,také si ho vzali na první noc k sobě.Péče dětských lékařek a sester byla naprosto parádní,mnohokrát mi sestřičky v noci poradili jak zvládat malého.Takže i když znám několik maminek co mají s touto porodnicí špatné zkušenosti,při dalším těhotenství si zase vyberu porodnici v MB,protože já jsem zde byla velmi spokojená.Lenka
  lenndy   | 03.10.2011 08:27:37 | Reakcí: 1, poslední: 03.10.2011 08:31:26
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Omlouvám se,spletla jsem jméno paní doktorky,není to Jírovcová,ale Jírová.
   lenndy   | 03.10.2011 08:31:26
   Reagovat | URL příspěvku
 • porod v MB
  S odstupem 11 měsíců bych také ráda přispěla svými zkušenostmi. Z MB pocházím, žila jsem tu 18 let a mám tu rodiče, takže třebaže jsem teď Pražačka a hlavní město má porodnice typu Apolinář atd. zvolila jsem právě Klaudiánku (i přes registraci právě u Apolináře) a pokud budu rodit znovu nebudu váhat ani minutu. Porodu jsem se děsně bála, hlavně když mi potvrdili, že mimi je chlapák a bude mít přes 4 kila. Od A do Z to byla paráda. No popravdě, hodně asi udělalo i to, že přesto, že jsem prvorodička a můj syn měl 4,060 kg a 54 cm porodila jsem za 5 hodin, bez epidurálu a bez nástřihu (dodnes nechápu  . Porodní asistentka byla zkrátka žena na svém místě, usměvavá, pohodová, prostě příjemná. Nikdo mi nic nevnucoval, do ničeho mě nenutili, porodní místnost je moderní, cítila jsem se tam dobře, manžel dostal kafe, měla jsem sprchu pro sebe, nikoho jsem neslyšela od vedle (jak popisují např. u pražských porodnic) a to jsem tam nebyla sama. Pokoje jsou sice starší, i sprchy u nich, ale to myslím vůbec nevadí, měla jsem veškerou péči, sestřičky i ochotně hlídaly mimina, když některá potřebovala a přicházely radit, když bylo třeba. Tomášek měl také svělý dohled, po porodu mi ho klasika nechali na sále, pak ho odvezli umýt a mě nechali chvíli spát. První noc je možné, dát miminko sestřičkám,aby mamina nabrala síly. Takže jednoznačně super. Je mi v takovém případě líto těch mamin, co stojí fronty před Apolinářem nebo v Podolí, když v dosahu po R10 mají tak skvělou porodnici, která to neseká jak Baťa cvičky! Přeji všem tak super porod jako jsem měla já!
  Jana
  zamysla   | 23.06.2010 11:46:48
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce