Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Znojmo, Nemocnice Znojmo

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Znojmo, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: MUDr. Jana Janského 11
Www stránky: www.nemzn.cz
E-mail: info@nemzn.cz
Přednosta: MUDr. Radek Chvátal
Předporodní příprava: Leona Braunerová, Bc. Barbora Seďová
Telefon: 515 215 331
E-mail: miluse.kucerova@nemzn.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

1 kurz obsahuje 7 lekcí v ceně 1200 Kč. V rámci kurzu probíhá cvičení, plavání s porodní asistentkou v bazénu ZŠ Znojmo-Přímětice.

Jak se u nás rodí?

V porodnici jsou 3 porodní pokoje, průběžně se provádí u rodičky elektronický monitoring, rodička má možnost volného pohybu v I. době porodní, možnost výběru polohy ve II. době porodní, možnost epidurální analgezie, aromaterapie, homeopatie, Entonox, fyziologický porod vede porodní asistentka. Je možné u nás rodit do vody.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu rodička pobývá 2 hodiny na porodním sále, je snaha o včasné přikládání miminka k prsu.

Jak probíhá péče o dítě?

Na oddělení šestinedělí jsou 3lůžkové pokoje + možnost volby nadstandardu. Rodička je po samovolném porodu propuštěna 3. - 4. den, po operačním porodu 5. - 6. den. Po předchozí domluvě umožňujeme také ambulantní porody.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • UZV fotografie 4D - 100 Kč
 • samostatný pokoj s příslušenstvím - 800 Kč / den
 • další osoba na porodním sále - 400 Kč
 • poskytování individuální předporodní a porodní péče - 8 990 Kč

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Možnost odběru pupečníkové krve k pozdějšímu vlastnímu použití.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Znojmo, p.o. a rozhovor s panem MUDr. Radkem Chvátalem, primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009. Aktuální fotografie naleznete ve fotogalerii.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.54)
Porod:
(4.77)
Poporodní gynekologická péče:
(4.31)
Poporodní péče o miminko:
(4.31)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Znojmo - diskuze
 • Fantazie!
  Celý tým lidí pracující na gynekologicko -porodnickém oddělení v nemocnici Znojmo je fanatstický. Měl jsem tu čest být u porodu svého syna a být tedy jako nestranný pozorovatel toho všeho dění kolem moji manželky před porodem. Po celou dobu těhotenství manželku vyšetřoval MUDr. Kaliský, který vedl také samotný porod. Jeho přístup je více než profesionální! Je skvělý odborník a fantastický profesionál. K manželce se vždy choval skvěle a o vše vždy rád vysvětlil a objasnil.
  Dne 21.11.2012 jsem byli přijati na lůžkovou část a začalo vyvolávání porodu.
  Reakce se dostavila až 22.11.2012. Po celou dobu se k nám personál nemocnice choval velice pozorně a trpělivě. Vyšetřování na porodním sále se ujal MUDr.Doubek. Opět skvělá profesionální práce a také díky němu došlo nakonec k reakci na vyvolávání.
  Celý porod trval 1,5 hod. Odrodil MUDr.Kaliský, asistovala paní Štěpániková (její přístup bych opět rád vyzdvihl-byla to ona kdo vedl manželku krok po kroku celým porodem, udržovala ji klidnou a naváděla ji co se bude dít a jak na to reagovat, aby byl porod takový jaký byl = rychlý a hladký) s panem Kaliským byly skvěle sehraní a rodička neměla sebemenší důvod k nějakému zbrklému činu, nebo reakci.
  Moc všem děkuji a všem tuto porodnici se skvělým zázemím doporučuji!!!
  Porod byl (jak sama řekla) pěkným zážitkem. Děkujeme!
  Porodní tým:
  porodní:MUDr.Kaliský,vyšetřující lékař: MUDr.Doubek, porodní asistence: Štepániková, asistence: Pavlačková, dětský lékař: MUDr.Konvičková
  jaksig   | 28.11.2012 20:10:37
  Reagovat | URL příspěvku
 • Znojmo
  Na Znojemskou porodnici mám skvělé vzpomínky.U porodu jsem měla pana dr. Jurčíka a je to opravdu profesionál,který tu ženu podrží a dodává ji sílu k rození.Měla jsem sebou i manžela a byl pro mě podporou.Šestinedělí:sestřičky byly výborné,staraly se o nás perfektně.Jelikož jsem měla porod o 7 týdnů dřív,tudíž jsem měla Ríšu na jipce a tam se o něho staraly sestry parádně a doktoři jsou opravdu borci.Dokázali vypiplat toho mojeho broučka,při narození měl infekci a taky jsme skoro týden bojovali se žloutenkou,ale doktoři ho z toho dostali a teď má 5 měsíců a je z něho pořádný chlap.Znojemskou porodnici mohu doporučit,nemůžu si stěžovat na nic a jestli si někdo stěžuje na jídlo,tak Znojemská nemocnice vaří výborně.
  kiči   | 15.10.2010 23:36:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • 2. porod - nádhera
  Milé maminky. Ve Znojmě jsem rodila naši druhou holčičku v březnu 2008. Musím říct, že jsem byla s průběhem porodu i s následnou péčí maximálně spokojená. V mnohém jsem byla proti mému prvnímu porodu v jiné porodnici velmi příjemně překvapená. Malá se rodila do vody, lékařka i por. asistentka byly velmi milé a laskavé, s malou jsem se ani na chvilinku nemusela rozloučit a ve voňavých peřinách přímo na porodním sále a s miminkem, které se hned přisálo, nám s manželem bylo jako v nebi     Nelituju vzdálenosti, kterou jsme museli do Znojma dojet, a na můj třetí porod - pokud to stihnu - se tam chystám zase.   
  Radmilla   | 19.05.2010 12:43:11
  Reagovat | URL příspěvku
 • Byl to fofr
  Bylo to mé druhé těhotenství, takže jsem si myslela, že vím co mě čeká. Deset dnů před termínem porodu mě hospitalizovali kvůli špatným monitorům miminka,byl to čtvrtek. V pátek se rozhodli porod vyvolat, ale nepodařilo se. V sobotu se pokračovalo znovu, okolo desáté jsem dostala mírné bolesti v poledne mě poslali na oběd na polévku (kdyby se to protáhlo ať prý nemám hlad), o půl druhé mi pan doktor "píchnul" plod. vodu a ve 14:41 byla Terezka na světě. Byl to takový fofr, že tatínek ani nestihl přijet. Moje poděkování patří doktoru Jurčíkovi a por. asistentce Tomkové. Byli skvěli. Pobyt na šestinedělí byl taky bez problémů.Takže můžu všem maminkám Znojemskou porodnici jen doporučit. 
  Nadael   | 26.04.2010 12:00:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • Samuel 6.6.2009
  Ahoj maminky,pripojuji se ke kladnemu hodnocení znojemske porodnice,byla jsem mila prekvapena po tom vsem skaredem co jsem o znojemske porodnici slysela!Prijeli jsme spolu s tatinkem v 19hodin vecer.Samotny porod se rozebehl az v sobotu po 8 hodine rano.Vsichni se o nas hezky starali na kazdou odpoved mile a s usmevem odpovedeli a poradili...Samuel se nam narodil 6.6.2009 9.31hod meril 48cm a vazil 2.66kg.Touto formou bych moc chtela podekovat porodni asistence Sulerove.Byla prijemna a hrozne moc mi pri porodu pomohla.
  Nektere maminky mely vyhrady ke strave,ale bouhuzel se neda asi vyhovet vzdycky vsem.Ja jsem v jidle docela vybirava ale vsechno jsem vzdycky snedla a chutnalo mi to!Tem maminkam kterym to nechutna tak maji poprosit tatinky nebo babicky aby jim nosili jidlo z domu.
  Sestricky ktere se staraji o prcky to vubec nezavidim je to hodne narocna prace.Nemuzou se venovat kazde mamince zvlast ale kdykoliv jsem potrebovala s necim poradit ochotne a mile poradily.
  Jen k jednomu cloveku bych mela bohuzel vyhrady a to k panu primari Bloudickovi.. pochybuju o tom jestli se tendle clovek hodi do porodniho oddeleni k nasim prckum.Jeho styl jednani a chovani me nekolikrat rozbrecel.Mluvil se mnou tim tonem ze jsem mu nerozumela skoro ani slovo byl velice arogantni.Rekl mi jednu vetu kterou si budu pamatovat asi do konce zivota..cituji ,,Pripada vam,ze je vas malej normalni??,,na to jsem mu odpovedela ze bohuzel nevim protoze je to me prvni dite.
  Vsem maminkam mohu vrele doporucit aby rodili ve znojemske porodnici a jen vzkazat ze jeji personal na porodnim oddeleni jsou bohuzel taky jen lidi a proto se nemuzeme divit ze jsou nekdy prepracovni a unaveni...jeste jednou dekujeme se Samuelkem s pozdravem Petra
  diesel   | 29.07.2009 20:51:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porod ? super !
  Krásný den, jen se chci připojit k pozitivnímu hodnocení znojemské nemocnice-porodnice. Rodila jsem 2krát září 2005 bezva rychlej(10min)bezbolestnej porod i když po žlučníkovém záchvatu což byla síla. Dr. Kučera a por. as. Šulerová byli skvělí. PAn doktor zkontroloval udělal 1 steh a hotovo. Mezi tím jsem musela na gyn. operaci po které jsme měli malou šanci na druhé mimi. No a 28.4.2009 se narodila žabka, opět rychle i když s kapkou bolesti. Pan primář i por. as. Jánská byli opět super. Na nikoho si nemůžu stěžovat ani ze šestinedělí 
  cacorinka   | 22.05.2009 16:25:02
  Reagovat | URL příspěvku
 • Měla jsem obavy, ale byli skvělí
  Dobrý den všem, kteří jsou na těchto stránkách ze stejného důvodu, jako já před 10dny. Mým cílem bylo zjistit, co mě čeká a eliminovat obavy, které jsem nabyla po několika rozhoverech s ženami již rodícími ve znojmě. Takže zpráva pro budoucí maminky: Svěřte se do jejich péče, ví co dělají a hlavně jsou tam od toho, aby vám pomohli a ne vás trápili. Porod a vše co mu předbíhá není opravdu nic moc příjemného, ale zaručuji vám, že druhý den ráno už na vše zapomenete!
  Počítejte s tím, že i když rodíte poprvé a je pro vás vše nové-vyšetření,bolest,...jste na to samy. Všichni to berou jako rutinu a i když se snaží být empatiční, tak jde cítit, že jste jen další nařadě. Je to trochu zkličující, protože v takové chvíli, kdy člověk překonává sám sebe potřebuje víc upřímné empatie(mluvím o porodním odděl.)
  Dostávámme se k oddělí po porodu. Byla jsem mile překvapena ochotou a vervou s jakou mě sestřičky učily kojit,krmit z láhve, dokonce i oblékat malou...opravdu maximální individuální přístup, kde se mi i půhodiny věnovala sestra a trpělivě přikládala malou k prsu až se to naučila. Prosím nebojte se a nechte si poradit. Zvlášt děkuji takové starší sestřičce s tmavými krákými vlasy- ta byla super. A potom ještě další dvě. Nevím jména, ale jsou moc pěkné, mladé s dlouhými vlasy a výřečné -).  Samozřejmě dík patří i doktorům, bez těch to nejde. Ale dle mého názoru, doktor je hlava a sestry jsou krk, který s ní hýbe 
  katerrinka   | 25.10.2008 01:05:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • Maximální spokojenost
  Maminky,rodila jsem v roce 2004,jela jsem 130 km a rozhodně nelituji,vše co nemocnice nabízí a slibuje rodičkám dodržela-měla jsem fyziologický-spontánní porod,vše bezva,milé jednání,dítě přiloženo hned po porodu na mne.Mám pouze dobré zkušenosti a všem váhajícím doporučuji.       
  kasimo   | 07.10.2008 21:33:07
  Reagovat | URL příspěvku
 • listopad 2007
  ahojky.rodila jsem 10.11.2007,do porodnice mě přijali mě něco kolem půl šesté ranní.samotný porod nastal něco málo po 6 hodině večerní,za celou dobu se o mě staraly,radili a pomáhali.malynkej se mi narodil v 18:18 měřil 54cm a vážil 4090g.rodila jsem v krásném prostředí.  po porodu mě převezli na šestinedělí,kde byl taky vynikající personál,který se snažil čerstvým maminkám maximálně pomoc.lucka 
  cincila   | 30.04.2008 14:51:06
  Reagovat | URL příspěvku
 • Co oddělení, to jiný přístup
  V roce 2007 jsem ve zdejší nemocnici podsoupila plánovaný císařský řez. Přijetí na porodním oddělení proběhlo v příjemné atmosféře - sestřičky byly moc milé a na jakýkoliv dotaz vždy s úsměvem odpovídaly. Příprava byla také bez komplikací a císařský řez proběhl jak měl.
  Problémy ovšem nastaly při přijetí na šestinedělí. Na otázku, zda mi sestřička může donést ukázat mimčo mi jen bylo odseknuto, že teď nemá čas! Spousta maminek si asi umí představit, jak mi v té chvíli bylo a že to nezůstalo bez slz. Po 4 hodinách mi donesly mého vytouženého šmudlíka k nakouknutí a už s ním zase mazaly pryč - žádné přiložení se nekonalo! Ani jsem se nezmohla na nesouhlas a už mi zase tekly   Celou noc bylo z vedlejšího pokoje slyšet hrozný pláč, až ráno jsem se dozvěděla, že to bylo právě moje miminko, a to opět ne zrovna mile. Věřte mi, že dodneška slyším tu strašnou větu :"Je vzteklej!"
  Výhrady mám i ke zdejšímu primáři, který se celou dobu choval arogantně a povýšeně!
  Jaké štěstí, že ne každý lékař/ka jsou stejní  
  Moc milá byla paní doktorka Martina Černá i mudr. Půček. Těm bych tu také ráda poděkovala!
  Maminky, mím záměrem skutečně není vás od této nemocnice odradit, vždyť s tím malinký drobečkem v náručí se skutečně všechno zvládá snáz, jen si nenechte špatné jednání ze strany personálu líbit a včas se ozvěte.
  Přeji vám, aby váš porod proběhl co nejsnadněji, aby vaše miminko bylo zdravé a spolu s ním jste si užívaly ty krásné chvilky štěstí.
  Lásena   | 25.01.2008 11:14:58 | Reakcí: 2, poslední: 06.06.2009 07:51:27
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Co oddělení, to jiný přístup
   Milé maminky, kamarádka mě upozornila, že z hodnocení není jasné, kterého primaře myslím... Nerada bych do mého negativního hodnocení zařadila primaře gynekologycko-porodnického oddělení, tam bylo všechno v pořádku, tím arogantním přístupem k maminkám je známý právě primař dětského oddělení BLOUDÍČEK!
   Takže rodit kdykoliv, ale Bloudíčka už vážně ne!    
   Lásena   | 10.02.2008 14:54:25
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Co oddělení, to jiný přístup
   Primář Bloudíček je velmi schopným odborníkem. Možná jeho přístup je nekdy velmi realistický, ale přímé jednání je v zájmu zdraví pacientů či klientů. Nám se ve znojemsjké nomecnici, ať už v porodní části či šestinedelí dostalo nejlepší péče.
   Vzhledem k pacientkám s nimiž jsem měla možnost strávit několik dní na pokoji, vyjadřuji personálu nesmírný obdiv za jejich profesionální přístup a zachování chladné hlavy. Děkujeme všem.Věra a Honzík.
   veragh   | 06.06.2009 07:51:27
   Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×