Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nemocnice Nový Jičín

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Nový Jičín
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: K Nemocnici 76
Www stránky: https://nemocnicenovyjicin.agel.cz/
E-mail: sekretariat@nnj.agel.cz
Primář: MUDr. Robert Bučko
Předporodní příprava: Bc. Marcela Bučko, vrchní sestra
Telefon: 556 773 418

2. Podrobná informace z porodnice

Naše porodnice – tj. lékaři a porodní asistentky, jsme si důležitosti a významné role porodu ve vašem životě a v životě vaší rodiny vědomi a jsme připraveni vám vytvořit plně vyhovující odborné i lidské zázemí a prostředí. Rozumíme tomu, že vztah nastávající maminky a porodnice musí být založen na vzájemné důvěře a poznání. Naše Porodnice je nositelem titulu „Baby friendly hospital“.  Udělení tohoto titulu znamená, že Porodnice nabízí mezinárodně certifikovaný a propracovaný systém na podporu kojení a nástupu laktace. Díky tomuto systému péče o čerstvé maminky dosahujeme vysoké úspěšnosti v nástupu laktace (kojení) u maminek opouštějících naše oddělení.

3. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.67)
Porod:
(4.67)
Poporodní gynekologická péče:
(4.67)
Poporodní péče o miminko:
(4.67)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

4. Zkušenosti pacientek z porodnice Nový Jičín - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • NAPROSTÁ SPOKOJENOST
  V Novém Jičíne jsem rodila celkem třikrát a vždy jsem byla naprosto spokojená! Předporodní péče byla skvělá, zvláště u prvního těhotenství jsem oceňovala milé a pozorné porodní asistentky i lékaře, kteří vždy vše trpělivě vysvětlili, místo toho aby ně jakkoliv strašili. První porod proběhl v roce 2002 a šlo o plánovaný císařský řez. K tomu jsme museli přistoupit poté, co se kluci (dvojčátka) otočili tak špatně, že jsem je přirozeně porodit nemohla. Je to sice už pár let ale mám jen krásné vzpomínky. Především po porodu jsem jako prvorodička ocenila velice zkušené, milé a šikovné sestřičky z novorozenců díky kterým jsem během týdne zvládala péči o kluky a jako bonus se nám podařilo se krásně rozkojit i přes to jací byli kluci drobci (2130g s 2240g). Po osmi letech jsem při výběru porodnice ani na vteřinu neváhala a jela zase do N.Jičína a udělala jsem dobře. I přes drobnou obměnu personálu byli všichni stejně úžasní jako prvně. Rodila jsem přirozeně a díky radám zkušených porodních asistentek se malá podívala na svět za necelé dvě hodiny od příjezdu. Stejně jako u kluků i s Edí se nám povedlo rozkojit a po absolvování všech vyšetření jsme byli propuštěni domů. Zatím poslední princeznu jsem rodila v roce 2018 a byla jsem nadšená! Po porodu jsem Leničku dostala ihned na břicho a aniž bych o to výslovně žádala přikryly ji sestřičky červenou dekou a počkaly až dotepe pupečník a teprve poté mohl manžel přestřihnout pupeční sňůru. Vše probíhalo v klidu a bez stresu. Sestřička poté co se mě zeptala maličkou osušila a zvážila. Manžel vše fotil, maličkou si popsal, sestřičky byly tak úžasné, že manžela s malou dokonce vyfotily. Dvě hodiny jsme si pak užívali klidu a kojení všichni tři spolu na porodním sále. Sestřičky z novorozenců chodily pravidelně kontrolovat Leničku, vždy přispěly radou, či pomocí a porodní asistentky zase chodily kontrolovat mě. Po dvou hodinách jsem se mohla vysprchovat a maličkou sestřičky vykoupaly a načesaly jí parádní číro :D. Cítila jsem se více než dobře a tak jsem si maličkou vzala hned k sobě ani to nebyl naprosto žádný problém. Byla jsem na nadstandartním pokoji a manžel i děti za mnou mohli chodit prakticky kdykoliv chtěli. Jako u předchozích dětí i teď jsem byla naprosto spokojená s péčí na oddělení šestinedělí. Sestřičky z novorozenců se mě na vše ptaly, o všem mě informovaly. Ani prosba o nestřižení pupečního pahýlu, nebyla problém i Kanavit jsme dostaly v kapičkách. Za celý pobyt jsme nepotřebovali jediný dokrm, naopak před odchodem jsem ostatním dětem ještě trochu "navařila".


  Závěrem bych chtěla poděkovat všem lékařům, sestřičkám i porodním asistentkám.
  Valbia   | 09.05.2019 16:59:05
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Rodila jsem v listopadu 2015. Byla jsem velmi spokojená s porodními asistentkami i s panem doktorem, který mi velmi pomohl v poslední fázi porodu. Na novorozeneckém oddělení se také velmi hezky starali. Musím pochválit i velmi chutné jídlo.
  svetluska_30   | 15.02.2016 13:36:52
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenost
  Vždy záleží na lidech!Rodila jsem v Novém Jičíně v roce 2008 a začátkem listopadu tohoto roku (2011)se tam chystám znovu.První porod byl v provizorních podmínkách z důvodu vytváření nového porodního oddělení.Vzhledem k tomu, že naštěstí zrovna nikdo akutně nerodil jsem měla sprchu pro sebe, k dispozici míč na ulevení a tatínka po ruce.I přestože mě ubezpečili, že budu rodit až další den, rodila jsem za 7 a půl hodiny.Porodní asistentka byla mladičká, ale velmi pohotová.Nikdo se nenechte odradit, protože nástřih jsem vůbec necítila a až to na mě přijde, chci rozhodně raději znovu nástřih (který se dělá ve chvíli, kdy je kůže napnutá a odkrvená a nebolí) než abych se potrhala.Následná péče opravdu pohodová.Vycházeli mi vstříc.Vařila jsem si vlastní čaj na podporu kojení.Rozhodně vám to tam mohou znepříjemnit jen špatně naladění lidé, ale to jsem zažila jen u jedné sestry a ta brzy odešla.Takže doporučuji a těším se až obkouknu ty nové prostory porodního oddělení  Držte se
  agnes.ch   | 30.07.2011 16:35:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • 2 porody v Novém Jičíně
  Ač nejsem z blízkého okolí a do Valašského Meziříčí to máme mnohem blíže rodila jsem v Novém Jičíně. Důvod, má gynekoložka, ke které chodím tam pracuje. Což mne uklidňovalo.
  Poprvé jsem tam rodila v roce 2005, vyvolávaný s nástřihem hráze. Bolestivé čekání celou noc a nepříjemné kontroly po zavedené tabletce nebolo příjemné a řeči doktora,že porodím nejdříve za 2 dva dny, a že to bolet bude, tak jako každou, byly spíče děsící. Prodila jsem již druhý den dopoledne po zavedení pilulky večer předtím a po té co přišla na směnu jiná paní doktorka a po vizitě mě okamžitě vezli na sál. Porod bolestivý, jako každý, ale zvládli jsme to po boku manžela, který to snad prožíval ještě hůř než já... Poporodní péče vynikající, sestřičky na dětském taktéž. Jedinou špatnou vzpomínku mám, že mě špatně sešili a tak 2dny po porodu po odporně bolestivých prohlídkách a velké ztrátě krve jsem musela opět na sál.
  Druhý porod 2007 to bylo velmi podobné. Opět vyvolávaný porod a zavedená tabletka. Tentokrát však mnohem delší čekání na samotný porod a mnohem bolestivější. Porodní asistentka však byla skvělá a empatická a malá se narodila o půl sedmé ráno. Manžel většinu noci tentokrát prospal na zemi vedle mě.... Poporodní péče opět výborná, sestřičky vstřícné, ochotné a milé. Na dětském to samé. Co dodat, snad jen jestli v budoucnu bude ještě další mimi, tak se do Nového Jičína ráda vrátím.  
  Janii   | 12.10.2010 11:17:07
  Reagovat | URL příspěvku
 • SPOKOJENOST
  Rodila jsem v NJ v breznu 2010 a byla jsem maximalne spokojena. Napred jsem se obavala tam jit (moc dobre zpravy o teto porodnici nikdy nekolovaly),ale nakonec jsem tam sla a nelituju.Personal jak na porodnim tak na novorozeneckem je moc mily,sestricky s miminkem pomahaji.Pokoje jsou sice trosku zastarale, ale clovek je tam jen par dni, tak se to da vydrzet :-) Urcite doporucuju!
  mos034   | 19.06.2010 16:31:46
  Reagovat | URL příspěvku
 • NIKDY VÍCE!!!
  Milé nastávající maminky, čekáme čerstvě s přítelem miminko a nemocnici v NJ oba odmítáme. Ke mě osobně-mé těhotenství bylo v pořádku, takže jsem očekávala, že i porod bude bez komplikací. V úterý ráno jsem se vzbudila s bolestmi, šla jsem tedy do nemocnice s tím, že se jedná zřejmě o poslíčky, ale kdyby se mi to nezdála a budu klidnější, mám přijít. Což se taky stalo, jelikož bolesti nejenže nepřestaly, ale sílily a tak mě můj tehdejší přítel odvezl znovu do nemocnice. Ve 22 hodin jsem byla přijata na jakýsi předpokoj. Měla jsem už tehdy bolesti co 5 minut a vyloženě jsem žádala o něco prozi bolesti. Sestra donesla nějakou injekci, píchla mi ji do zadku a šla. Bolesti zústaly a já celou noc probděla. Měla jsem celou dobu na bříšku ten přístroj, co monitoruje miminko a tak pokaždé, když jsem se chtěla projít nebo do sprchy, musela jsem požádat sestru. Moc příjemné mi to nebylo, měla jsem pocit, že jí tím obtěžuju. V 7 hodin ráno přišel jiný doktor. To jsem měla bolesti co minutu, ale neotvírala jsem se. Moc mě tím nepotěšil. Na hekárně se to mezitím střídalo jak na běžícím páse a já pořád nic. V poledne mi píchli vodu a až o půl 2 mi píchli epidurál. Jaká záchrana, na 2 hodiny jsem usnula, ale pak to začalo nanovo. Počítala jsem vteřiny a přád nic. Co chvíli ke mě chodily sestry a stříkly do mě infekci, studenou. Vdycky jsem nadskočila, jak to bylo nepříjemné.Bolesti strašné, naštěstí jsem v 19.hod porodila. Samozřejmě, že mě střihli, což taky bolelo, i šití. Nějské přiložení...vůbec. malého dali do inkubátoru, že se jim nezdá a mě strčili do pokoje s dalšími třemi maminami. Ani věci jsem si neměla dát. Dopoledne si mě zavolala doktorka a že nás odvezou s malým do nemocnici v Ostravě, že má malý špatný srdeční rytmus.V Ostravě zjistili, že má malý zápal plic, měl horečky a nadávali, že mě taky převezli, ani ne 24 hodin po porodu. Zrovna malovali a neměli mě kam dát. To,ale určitě v NJ věděli. Ale dost o Ostravě. Naštěstí jsme se z toho oba dostali a malý je relativně zdravý. Musím podotknout, že v NJ se mi nelíbilo proto, že jsem tam byla sama, můj se odmítl porodu účastnit a tak jsem neměla zastání. Připadala jsem si tam jak nicka. Nikdo mi pořádně nic neřekl, já byla prvorodička a teď už tuším, že se tak nějak rodilo za komunismu. Věřím tomu, že kdo tam rodí s partnerem, chovají se k němu lépe. Chceme rodit ve Valmezu, už nechci rodit s nohama nahoře a taky nástih hráze pouze v případě nouze. Můj nový přítel je mou oporou, utěšuje mě, že tam budem spolu a nedá mě. Pevně věřím, že to bude lepší a společně to zvládneme. Držte nám pěsti  Lucka
  SKROLANT   | 23.01.2010 21:35:33
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojená
  Rodila jsem v říjnu 2009 a byla jsem maximálně spokojená.Týden jsem přenášela,nezkracoval se mi čípek,takže mi porod vyvolávali.Byla jsem spokojená s péči před porodem,v době porodní i poporodní.Porodní boxy jsou velmi příjemné a útulné,nejvíce mi pomohla báječná sprcha :-). Poporodní péče sestřiček byla úžasná.Obdivuji sestřičky na kojeňáku,byly báječné.Pomohly a poradily se vším.Hlavně při kojení.Mají trpělivost. Když jsem si chtěla odpočinout, mohla jsem k nim malou dát i v noci.Pokoje jsou sice vybavené hrozně,žádná skříň,ale dá se to vydržet.Já po dvou dnech přešla na nadstandartní pokoj,kde jsem byla moc spokojená.Je útulnější a měla jsem tam větší klid a hlavně soukromí.Myslím si,že vše je v lidech a pokud se sestřička špatně vyspí,má špatnou náladu,dá vám to najevo.Já měla štěstí na personál.Vřele doporučuji tuto porodnici.
  fuanka   | 19.01.2010 17:03:07 | Reakcí: 1, poslední: 28.11.2014 07:06:17
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Spokojená
   Dobrý den,i já byla v NJ spokojená..ležela jsem tam 11 dní,takže mám pocit,že jsem zažila snad všechny sestřičky,ale jak říkáte...je to v lidech..mě moc nevyhovovalo předporodní,ta sestra opravdu nebyla příjemná a hlavně takové poznámky ve stylu..no no no paničko atd...asi nebude zrovna profesionální..a hlavně k prvorodičce,která ví o průběhu kulové...ale jak říkám,je to v lidech.jinak jsem byla spokojená.za nedlouho budu rodit druhé dítko a myslím,že Novojičínskou nemocnici už dám daleko s větším nadhledem..
    
   M.egina   | 28.11.2014 07:06:17
   Reagovat | URL příspěvku
 • Maximální spokojenost
  Rodila jsem v NJ v červenci 2009 a byla jsem maximálně spokojená...jsou tam moooc příjemné a milé sestřičky, které se vším ochotně poradí.
  katkawe   | 14.01.2010 10:53:18
  Reagovat | URL příspěvku
 • Spokojenáááá
  příjemný personál, žádný problé, vše co jsem chtěla bylo umožněno. péče o miminko skvělá!!Doporučuji. rodila jsem v říjnu 2009
  Kati   | 14.01.2010 09:37:59
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×