Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Písek, Nemocnice Písek

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Písek, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Karla Čapka 589
Www stránky: www.nemopisek.cz
E-mail: gynekologie@nemopisek.cz
Primář: MUDr. Michal Turek, MBA
Předporodní příprava: Mgr. Jitka Marková (vrchni-gynpor@nemopisek.cz)
E-mail: tehotenstvi@nemopisek.cz; vrchni-gynpor@nemopisek.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Písecká porodnice je moderní zařízení svého druhu po celkové rekonstrukci v r. 1995. Rodí se zde více jak 900 dětí ročně nejenom ze spádové oblasti, ale i ze širokého okolí. Porodnice patří mezi intermediární perinatologická centra, která soustřeďují riziková, či patologická těhotenství a předčasné porody od 32. týdne gravidity. Novorozenci jsou pak ošetřováni zkušenými pediatry, nebo jsou léčeni na nedonošenecké JIP pod vedením kvalifikovaných neonatologů. Na porodnickém odd.- části pro riziková těhotenství jsou hospitalizovány především těhotné ohrožené předčasným porodem, těhotné s hypertenzí, diabetem apod. Mají k dispozici 6 moderních dvoulůžkových pokojů se sprchou. V části tzv. šestinedělí jsou lůžka pro ženy po porodu, nebo těsně před ním. Je zde 5 třílůžkových prostorných pokojů se sprchou, samozřejmostí je rooming-in. Jsou zde také dva nadstandartní pokoje se samostatným sociálním zařízením a „pokoj pro otce“.

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Pro těhotné jsou organizovány obvykle každou středu předporodní kurzy (8 lekcí zahrnujících teorii a speciální cvičení pro těhotné - 600Kč). Bližší informace na tel. čísle 382 772 466 nebo e-mailové adrese: tehotenstvi@nemopisek.cz.

Jak se u nás rodí?

Porodní sál se nachází v těsné blízkosti porodnického oddělení. Základem jsou dva samostatné klimatizované porodní boxy vybavené elektrickým polohovatelným lůžkem, současnou technikou ke sledování matky a plodu a vyhřívaným lůžkem pro novorozence. Během první doby porodní je dovoleno rodičce zaujímat různé polohy, může využívat míč, sprchu, vanu, relaxační masážní prostředky a aromaterapii. Na porodních boxech je možný poslech hudby a to i z vlastních nosičů /CD, MP3/.

Při vhodném porodním nálezu a dostupnosti anesteziologa je možno provést epidurální analgesii nebo využít inhalační anestetikum Entonox. 

Porody vedou lékaři nebo porodní asistentky za účasti lékaře, v případě komplikovaných, předčasných nebo operativních porodů vždy lékař. V komplexu porodního sálu je k dispozici operační sál pro ukončení těhotenství císařským řezem.

K porodu jsou vítáni otcové nebo jiní rodinní příslušníci. Pro ně je k dispozici samostatný pokoj.

Jak probíhá poporodní péče?

Na oddělení šestinedělí je samozřejmostí rooming - in (matka zůstává 24 hodin s dítětem). Klientka po porodu dítěte zůstává 2 hodiny na porodním sále v přítomnosti blízké osoby, poté je převezena na oddělení šestinedělí. Klientka je poučena o péči o sebe a o cvičení po porodu. K dispozici máme 5 třílůžkových a 4 samostatné nadstandardní pokoje.

Domů propouštíme 5. den po spontánním porodu a 6. den po císařském řezu.

Jak probíhá péče o dítě?

První přiložení k prsu je u fyziologického novorozence ihned po porodu. Podporujeme bonding i u císařského řezu. Naše porodnice má titul Baby friendly hospital. Klientkám se dostává dostatek informací o péči o dítě a kojení. Při případných potížích vždy personál matce rád poradí a pomůže.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Nadstandardní pokoj s vlastním sociálním zařízením, televizí, telefonem, ledničkou a přebalovacím stolem za 500 Kč/700 Kč na den.

Školení otců nebo jiné osoby doprovázející maminku k porodu není nutné a účast otce u porodu a ošetření novorozence není zpoplatněna.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Zavedení bondingu během a po porodu císařským řezem 

Pro maminky jejichž miminko přichází na svět porodem císařským řezem, je zavedená možnost kontaktu skin to skin maminky s miminkem po porodu i během probíhajícího císařského řezu. Tento tzv. bonding se nyní nově v případě zájmu maminky provádí i bezprostředně po vybavení miminka z dělohy při porodu císařským řezem. Jde o proces navázání kontaktu maminky s miminkem, který začíná už v prvních vteřinách po porodu a jehož zásadním krokem je docílit nepřerušeného kontaktu maminky s novorozeným miminkem. 

Maminkám po porodu nabízíme konzultace a cvičení s fyzioterapeutkou zaměřené na cvičení v době po porodu (zejména cviky k posilování svalů dna pánevního, atd.).

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice Písek, a.s. a rozhovor s primářem Gynekologicko - porodnického oddělení panem MUDr. Václavem Vláškem

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2015.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.75)
Porod:
(4.83)
Poporodní gynekologická péče:
(4.75)
Poporodní péče o miminko:
(4.58)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Písek - diskuze
 • Naprostá spokojenost
  Dobry den, rada bych chtela jeste touto cestou moc podekovat za uzasny pristup personalu porodnickeho a novorozeneckeho oddeleni Pisecke nemocnice. Obvykle recenze nepisi, ale s tak ochotnym a vrelym pristupem jsem se jeste nikdy nesetkala a potrebuji se o nej podelit. Jakykoli muj pozadavek nebo problem byl okamzite resen. Pracuji zde lide s neutuchajici trpelivosti, kteri delaji svou praci na 110% i presto, ze si pacientky rady vymysleji, ani ja nebyla vyjimkou.. Pochvalit bych chtela i metody vedeni porodu, kdy vse probehlo naprosto podle mych predstav bez toho, aniz bych musela predkladat porodni plan. Tatinek u porodu, okamzity bonding miminka a podpora kojeni prilozenim hned na sale, dotepani pupecniku, soukroma a prijemna atmosfera na sale, plna informovanost v prubehu porodu, empatie, doporuceni ruznych alternativ k porodu vc. uziti prirodnich homeopatik. Sestricky na novorozeneckem oddeleni mi zase velice pomohly s rozkojenim a hledaly ruzne cesty, jak pomoci a ulevit od bolesti. V prubehu pobytu me na pokoji navstivila a fyzioterapeutka a provedla me cviky na posileni panevniho dna po porodu. Tesilo me, ze i navstevy nemely omezeny pristup a mohly dorazit dle svych moznosti. Chvalim i vybaveni a doplnky pro maminku i miminko, kterych bylo dostatek (poporodni vlozky a kalhotky, kojici caj, krem na osetreni bradavek) pro miminko olejicek, sprchovy gel, dezinfekce na pupik, kremy na opruzeniny, vlhcene ubrousky, stouratka, latkove pleny a perlan, vanicka, hezke oblecky a decky, monitor dechu. Jsem opravdu stastna, ze jsem mohla tuto pro mne vyznamnou udalost jako je narozeni me dcerky prozit v tak skvelem prostredi! Jeste tedy jednou MOC vsem DEKUJI a preji, aby tak skvely kolektiv a pristup poznavaly v budoucnu i dalsi maminky a odchazely jako ja v uzasu, ze neco takoveho vubec nekde existuje. Rodila jsem zde i pred skoro 5ti lety syna, zkusenost take pozitivni, ale tentokrat jeste o několik hvězdiček více.
  MonikaMina   | 24.12.2022 16:42:38
  Reagovat | URL příspěvku
 • Absolutně doporučuju!
  Nejprve jsme se ženou jeli do písecké porodnice v noci, pár týdnů před porodem, kdy se nám nezdála aktivita miminka. Pokud takto jedete někam pozdě večer, většinou vám probíhá hlavou, zda nejedete s něčím banálním, očekáváte nepříjemné chování apod. Nicméně zde to bylo úplně naopak. Sestřička i paní doktorka byly naprosto skvělé, ujistily nás, že je vše v pořádku a my si tak odnesli první pozitivní zkušenost. Nyní jsme po porodu, a tato zkušenost se jen potvrdila. Opět skvělý přístup veškerého personálu, který působil velmi profesionálně, a snažil se ženě z porodu udělat co možná nepříjemnější zážitek. Lidé mají tendenci psát recenze hlavně v případech, kdy jsou s něčím nespokojeni, a často se tak opomíjí někoho pochválit za skvělou práci. Ani já recenze moc nepíšu, nicméně v tomto případě zkrátka musím ocenit všechny, kdo se podílí na chodu písecké porodnice.
  Jelen91   | 14.07.2022 09:43:12
  Reagovat | URL příspěvku
 • Písek rozhodně ano!
  Mám potřebu se porodnice v Písku zastat. Rodila jsem tu 2x-ve 2013 a teď o 2 roky později. I před 2 roky to bylo fajn. Teď to bylo ještě lepší -respektovali můj porodní plán, vše se mnou konzultovali a absolutně nikomu jsem nebyla se svými požadavky na obtíž. Dokonce mi přeložili malého na bříško, což minule nebylo, bonding opravdu podporují. Celý tým u porodu postupoval maximálně profi a s citem pro situaci. Prostě nemám si na co stěžovat. Na změně k lepšímu jsme se shodly i s maminkou,která tu rodila své 4 dítě a měla také co srovnávat. Za sebe píšu Písku 1 s *.!
  adriena89   | 22.11.2015 17:10:54
  Reagovat | URL příspěvku
 • Hodnocení
  Rodila jsem zde třetí dítko, předchozí se narodila ve Vyškově. Už nikdy více v Písku. Pan doktor byl mladý a nepříjemný, možná to bylo tím, že byl silvestr. Kdybych neměla nadstandart, tak nevím, kde by manžel v první době se mnou byl. Miminko mi po porodu ani neukázali a už ho šli měřít, vážit apod. Pak mu nacpali rychle bradavku do úst a odnesli mi ho. Já jsem ještě tři hodiny ležela na sále a malou viděla až 4 hodiny po porodu, kdy jsem si ji nechala v O.3O donést. Takže dojem s porodního špatný. Na oddělení mimi už to bylo lepší, sestry byly příjemné a upovídané. Ale maminy si v porodnici neodpočinou. Už od půl šesté to tam na chodbě rachotí a hučí. Nikdy jsem nevěděla, kdy přijde sestra, chodily nepravidelně a tak jsem z toho byla celá nesvá a rozhozená. Škoda, že nepouštějí z nemocnice dříve.
  kackadonald   | 02.12.2009 22:43:30
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×