Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Pelhřimov, Nemocnice Pelhřimov

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Pelhřimov, p.o.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko – porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Slovanského bratrství 710
Www stránky: www.hospital-pe.cz
E-mail: hospital@hospital-pe.cz
Primář: MUDr. Tomáš Svoboda
Předporodní příprava: p. Hlaváčková, p. Davidová - porodní asistentky, Bc. Plášilová - vrchní sestra
Telefon: 565 355 530
E-mail: jplasilova@hospital-pe.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

 • Přednáška č. 1 se týká těhotných do 20. týdne těhotenství. Koná se každou druhou středu v měsíci - zabývá se výživou v těhotenství, životosprávou, hygienou v graviditě, škodlivými vlivy pro plod i matku, vyšetřovacími metodami v graviditě a významem tělesné výchovy.
 • Přednáška č. 2 se zabývá problematikou kojení. Probíhá každý druhý čtvrtek v měsíci.
 • Přednáška č. 3 se koná každou čtvrtou středu v měsíci - zabývá se problematikou vlastního porodu a její součástí je i prohlídka porodního sálu a oddělení šestinedělí.
 • Tělesná výchova pro těhotné probíhá každé úterý pod vedením rehabilitačních pracovnic.

Jak se u nás rodí?

V klasické poloze na zádech, v polosedě, v sedě, ve vaně. 24 hodinová dostupnost epidurální analgezie. U porodu mohou být přítomny osoby blízké rodičce. Porodnice zprostředkovává odběr pupečníkové krve pro vlastní využití.

Jak probíhá poporodní péče?

Po porodu 2 hodiny sledování rodičky na porodním sále, může být přítomna osoba blízká po celou dobu pobytu na porodním sále. Následný pobyt na oddělení 4 - 5 dnů po spontánním porodu, po císařském řezu 6 - 7 dnů. Samozřejmě dle stavu rodičky a novorozence.

Jak probíhá péče o dítě?

První přiložení novorozence k prsu matky probíhá hned na porodním sále, při fyziologickém průběhu porodu a stavu novorozence je možný pobyt s matkou i na porodním sále. Na oddělení šestinedělí funguje systém rooming - in. Nemocnice je držitelem titulu Baby friendly hospital.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

 • pobyt blízké osoby při porodu - bez absolvování kurzu - 500 Kč, s kurzem 300 Kč
 • pobyt na nadstandartním pokoji 200 Kč/den

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Prohlídka porodního sálu je možná i po telefonické domluvě s vrchní sestrou. V prosinci 2007 bude instalován v naší nemocnici BABY BOX.

4. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.83)
Porod:
(4.75)
Poporodní gynekologická péče:
(4.83)
Poporodní péče o miminko:
(5.00)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

5. Zkušenosti pacientek z porodnice Pelhřimov - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Příště zase!
  Pelhřimovskou porodnici mohu jen doporučit! Mohli jsme být s manželem celou I. dobu porodní spolu na pokoji s manželskou postelí, sprchou, záchodem atd., monitor vždycky přivezli a když by čas, tak jsme si přešli asi 20 metrů na porodní sál. MuDr. Písecká naprosto fantasticky vedla porod, vůbec jsem se s ní jako prvorodička nebála a na 4 kontrakce byla malá na světě. Dostala jsem ji hned na břicho, pak šla placenta a šití, to už si jí držel manžel a pak jsme byli všichni 3 společně asi 2 hodiny, než nás převezli na šestinedělí. Tam bla péče také fantastická, milé a ochotné sestry, poradily, ukázaly několik technik kojení, trpělivě odpovídaly na moje dotazy. Za mě 100%, příště zase :)
  LeonaS   | 17.01.2017 12:16:44
  Reagovat | URL příspěvku
 • doporučuji
  V pelhřimovské porodnici se mi narodila holčička v srpnu 2015 byla jsem na vyvolaní porodu a naší Terezce se první den ven stejně nechtělo takze jsem dole na sálech byla dva dny, měla jsem pokoj s manželskou postelí,sprchou,televizi,radiem a nafukovacím balonem,partnerovi nabídli že tam semnou může přespat pokud chce,všichni od setřiček přes doktory až po paní uklizečku byli velmi příjemní a ochotní.Druhý den se nás na porod sešlo 5 maminek během dvou hodin paní doktorka která měla končit ve tři odpoledne zůstala s panem doktorem v práci dokud jsme všechny neodrodili-nevím jestli všechny ale rodila jsem 4.v pořadí :)

  Porod byl porod, ale z profesionální stránky se nedá vubec nic vytknout všechno proběhlo i v tom shonu co tam byl perfektně.

  Na oddělení šestinedělí byly sympatické sestřičky které trpělivě zodpovídaly všechny mé dotazy, které občas musely znít až legračně když naše Terezka byla první miminko které jsem držela v rukách déle než pět minut.

  Proto mi nezbývá než vřele doporučit tuto porodnici
  whafik   | 26.01.2016 09:59:13
  Reagovat | URL příspěvku
 • Perfektní porodnice
  Dobrý den, v Pelhřimovské porodnici jsem rodila již 2x (v roce 2009 a 2013) a pokaždé jsem byla maximálně spokojená. Velmi mě potěšil vstřícný a profesionální přístup všech lékařů a sestřiček.
  Můj VELKÝ dík patří panu primáři Svobodovi   U porodu byl skvělý, jeho zkušenosti, klidný přístup a úsměv na tváři mi dodával pocit jistoty. Vše mi dokázal moc hezky vysvětlit a v pravou chvíli dobře poradit   Pan primář byl skvělý i 3 týdny před mým porodem, když mi ošetřil poranění způsobená úrazem.
  Dále bych chtěla poděkovat sestřičkám na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém. Všechny byly velmi milé, ochotné   a přímo vzorně se staraly o mě i o miminko  
  Pelhřimovskou porodnici jednoznačně a ráda doporučuji!!!  
  Starmisek   | 28.03.2013 16:39:35
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×