Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Mělník, Nemocnice Mělník

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Nemocnice Mělník, a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Pražská 528
Www stránky: www.nemocnice-melnik.cz
Primář: MUDr. Radek Havlas
Předporodní příprava: Bc. Linda Zítová, DiS.
Telefon: 603 880 479
E-mail: linda.zitova@nemocnicemelnik.cz

2. Podrobná informace z porodnice

Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Kurzy probíhají v nadstandardních podmínkách, jejich součástí je:

 • cvičení
 • cvičení v bazénu
 • psychoprofylaxe porodu

Ve 36. týdnu doporučujeme (není povinné) registrovat se v registrační poradně - tel.: 315 639 418

Jak se u nás rodí?

Klasicky i alternativně, s výjimkou porodů do vody. Volba polohy, žíněnky, ribstole, míče.

K dispozici jsou tři samostatné porodní boxy a jeden operační sál. Dva z porodních boxů mají vlastní masážní sprchu a WC.

Partner nebo jiná osoba blízká může být přítomen po celou odbu porodu, maximálně však 2 osoby.

Jak probíhá poporodní péče?

100% rooming-in, 8 2lůžkových standardníchpokojů, 4 jednolůžkové pokoje s vysokým nadstandardem.

Jak probíhá péče o dítě?

Novorozenecké oddělení je součástí porodnice, zajištěný turnus sester, primariát neonatologie s intermediární JIP.

Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Otec u porodu, možnost pobytu otce trvale na oddělení, návštěvy bez omezení, nadstandardní podmínky pobytu - ceny dle oficiálního ceníku NsP.

Dle aktuálního ceníku je rodičkách k dispozici např. porodnický gel, inhalační analgezie Entonox atd.

Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště

Nulová perinatální úmrtnost, nízká mateřská morbidita, možnost prohlídky oddělení i porodních sálů, další služby dle přání rodičky.

Naše odkazy: www.nejkrasnejsi-miminka.cz

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Nemocnice s poliklinikou Mělník a rozhovor s panem MUDr. Radkem Havlasem, primářem Gynekologicko-porodnického oddělení.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice byla pořízena v roce 2010, aktualizována v roce 2016.

Rozhovor byl pořízen v roce 2016.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.59)
Porod:
(4.47)
Poporodní gynekologická péče:
(4.82)
Poporodní péče o miminko:
(4.59)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Mělník - diskuze
Přidat textové hodnocení
 • Spokojenost
  V Mělníku jsem rodila v listopadu 2018. Už v registrační poradně byla velmi hodna a sympatická sestra a i doktorky.
  Jelikož jsem rodila plánovaně císařem nástup do nemocnice byl dříve, byly nějake komplikace s průtoky v hlavičce miminka tak jsem na lůžkové gynekologii strávila 3 dny před porodem. Večer před zákrokem byl proveden klystýr a oholení a byla jsem poučena co bude ráno následovat. Jelikož monitor před porodem byl špatný byla mi dána celková narkóza místo plánovaném místním umrtvení. Otec tedy nebyl u porodu, ale malou viděl následně při mytí atd.a ihned mohl malou pochovat. Na JIP kde jsem strávila 24 hodin mi byla dcera pravidelně vozena a dávána k prsu. Sestra na oddeleni byla úžasná. Vse probehlo v pořadku a po 5ti dnech jsme mohli jit domů. Pupíček krasne odstřihly a ošetřili. Již jsem zde rodila v dubnu 2003 a za mě velká spokojenost.  
  Anka83   | 07.03.2019 06:44:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • porodnice a neonatologie Mělník
  V Mělníce jsem rodila v květnu 2014 ve 37+4 tt. Doma došlo k předčasnému odtoku plodové vody a tak jsme tam jeli. Byla jsem tam na vyšetření asi 3 dny před tím, jelikož bylo miminko koncem pánevním, byla jsem se tam dohodnout na stylu porodu. I přes mou snahu, mi bohužel nebylo doporučeno rodit přirozeně, a tak jsem to tam ihned sestře nahlásila. Přijeli jsme v 22:00 hodin, jiné potíže než odtok plodové vody jsem neměla, a tak jsem byla i s manželem po předešlém vyšetření (monitorace ozev, odběr krve, vyšetření čípku) uložena na pokoj (nadstandard). Bylo mi řečeno , že se počká do rána, až přijede lékařský tým a provede se v klidu císařský řez-souhlasila jsem. Asi okolo 1:00 v noci jsem, ale začala mít bolesti břicha, které se sice daly snést, ale do rána bych je nevydržela. Ihned jsem byla vyzvána k nástupu na operační sál. A musím podotknout, že operační tým byl připraven během pěti minut. Lékařka z ARO byla úžasná, milá a strašně hodná. I lékařka z porodnického odd, a vůbec všechny ženy na sále :-) byly super. Vše proběhlo rychle a bez komplikací. Nestarali se jen o mojí fyzickou stránku, ale byly mi oporou i po psychické stránce. Usmívaly se, mluvily na mě, konejšily. Syn Richard se narodil v 02:56 a byl zcela v pořádku. Po tom jsem strávila asi 30 hodin na JIP na gynekologii, kam mi syna pokaždé když jsem chtěla donesly, ale vzhledem k operačnímu zákroku opravdu nešlo ho mít často u sebe. Ale po JIP jsem byla přemístěna na svůj pokoj na porodnici a tam jsme si start do života užívali plnými doušky. Měli jsme tam klid, komfort, prostě pohodu. Rušili nás sestry jen v nutných případech, se vším pomohly a byly milé. Nedirigovali jak mám kojit, kdy mám kojit, jak se starat a nestarat...prostě vše přirozeně, nenásilně a s úsměvem. Strava byla výborná, jen o snídani bych stála klidně o hodinu dříve, stalo se, že mi byla donesena klidně až v 8,30 hodin. Velkou výhodou této porodnice je neomezenost návštěv, de facto na nadstandardním pokoji může být návštěva neustále. Mělnickou porodnici mohu jen doporučit, rodila jsem již podruhé a mohu srovnávat! Za mě rozhodně ANO. Jen jedno negativum pokoj měl: bylo tam strašně moc komárů, nešly nijak vyhubit, přilétali skrz špatně těsnící okna, která rekonstruována ještě nebyla.
  masi   | 10.06.2014 14:22:09
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce