Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodnice Klatovy, Klatovská nemocnice

1. Adresa, kontakty porodnice

Název zařízení: Klatovská nemocnice a.s.
Název oddělení/kliniky: Gynekologicko - porodnické oddělení
Adresa, ulice, číslo: Plzeňská 929
Www stránky: www.klanem.cz
E-mail: info@nemkt.cz
Primář: MUDr. Bohumil Kuneš
Předporodní příprava: Vrchní sestra gyn.-por. oddělení: Mgr. Markéta Burešová
Telefon: 376 335 504
E-mail: marketa.buresova@klatovy.nemocnicepk.cz

2. Podrobná informace z porodnice

1. Jak u nás probíhají předporodní kurzy, cvičení pro těhotné?

Předporodní kurzy se skládají z hodiny cvičení a teoretické přípravy, která obsahuje informace od začátku těhotenství až po péči o dítě.

2. Jak se u nás rodí?

Respektujeme individuální přání rodičky i porodní plány, rodíme v klasické poloze, ale i v alternativní, dle přání rodičky. Máme tři porodní boxy, rodička může využít v první době porodní k úlevovým polohám gymbally, žíněnku, porodní stoličku, vanu s aromaterapií (nerodíme do vody), sprchu. Umožňujeme přítomnost maximálně dvou osob u porodu. Klyzma a holení neprovádíme rutinně. Rodička má možnost využít epidurální analgezii a entonox.

3. Jak probíhá poporodní péče?

Poporodní péče probíhá na oddělení šestinedělí, kde máme tři dvojlůžkové a dva třílůžkové pokoje, vybavených digitální váhou, přebalovacím pultem, vaničkou. Dále dva nadstandardní jednolůžkové pokoje, které jsou vybavené televizí, lednicí, rychlovarnou konvicí, kuchyňskou linkou, telefonem a mají vlastní sociální zařízení. Na těchto pokojích umožňujeme i pobyt otce. Na celém šestinedělí máme plný rooming-in. Doba hospitalizace po spontánním porodu závisí na zdravotním stavu matky a dítěte (3. - 4. den). Po císařském řezu je doba hospitalizace 6 – 7 dní.

4. Jak probíhá péče o dítě?

Naše porodnice má titul BABY – FRIENDLY HOSPITAL. První přiložení ke kojení probíhá již na porodním sále, nejdéle však do 30-ti minut po porodu. Dvě hodiny stráví miminko po porodu společně s matkou na porodním sále, poté je společně s maminkou převezeno na oddělení šestinedělí. V každé postýlce máme monitor dechu. Je zde stálá přítomnost novorozenecké sestry.
První koupání miminka probíhá za 2 hodiny po porodu, dále se miminka koupou jednou denně za pomoci novorozenecké sestry v čisté vodě bez mýdla. Používáme neparfemované ubrousky, bez použití kosmetiky. První vyšetření pediatrem u zdravého novorozence proběhne během několika hodin po porodu. Základní vyšetření novorozence se uskuteční již během pobytu na novorozeneckém oddělení.

5. Jaké nadstandardní služby poskytujeme a za jakou cenu?

Nadstandardní pokoj: 500,- Kč /den
Pobyt doprovodu na nadstandardním pokoji: 250,- Kč + možnost objednat stravu
Osoba doprovázející rodičku k porodu neplatí.

6. Další zajímavosti týkající se našeho pracoviště:

Umožňujeme prohlídku porodnice, prodej pomůcek ke kojení. Non stop poradenství o kojení, zapůjčení apnoe monitoru.

4. Fotoreportáž

Přinášíme Vám fotoreportáž z porodnice Klatovské nemocnice, a.s. a rozhovor s primářem Gynekologicko -porodnického oddělení panem MUDr. Miroslavem Vondrašem.

Ke zvětšení fotografií dojde po kliknutí v novém okně. Fotoreportáž z porodnice s rozhovorem byla pořízena v roce 2009.

Zobrazit fotoreportáž »

5. Hodnocení porodnice rodičkami

Celkové hodnocení péče v porodnici:
(4.92)
Porod:
(5.00)
Poporodní gynekologická péče:
(4.67)
Poporodní péče o miminko:
(5.00)
Chci hodnotitZobrazit podrobné hodnocení »

Celkové hodnocení porodnic počítáme metodou váženého aritmetického průměru. Největší váhu má hodnocení porodu 50%, poporodní péče gynekologická má váhu 25%, pediatrická péče rovněž 25%.

6. Zkušenosti pacientek z porodnice Klatovy - diskuze
 • Skvělá porodnice i nemocnice!
  V Klatovech jsem rodila v dubnu 2012 svou druhou holčičku, první se narodila v Motole po dlouhém porodu nakonec císařským řezem. Riskla jsem u druhého těhotenství pokus o spontánní porod a nelituji. Byl nakonec opět vyvolávaný, ale se snazším průběhem a za skvělé asistence celého personálu. Byla jsem na oddělení již dva dny předem a musím pochválit od primáře, přes doktory, porodní asistentky, sestry až po sanitářku všechny. Na takhle vstřícný přístup se zájmem o každou pacientku jsem z Motola rozhodně nebyla zvyklá. Rodila jsem bez manžela, ale celou dobu u mne někdo byl, mladé asistentky mě držely za ruku, všichni pomáhali, fandili :-) Prostě báječná péče, personál mladý, ale přesto kvalifikovaní odborníci, nebála jsem se.
  A ještě se chci vyjádřit k příspěvku Magggi: Moje holčička měla také žloutenku, takže ji hned druhý den odvezli na patologické nedonošence. Ale byla jsem se na ní hned ten den podívat, a další den tam přesunuli i mne. Přesto mě všichni z gynekologie ujišťovali, že kdyby cokoliv (měla jsem hodně šití), mám hned zaúkolovat sestry z pediatrie a někdo přiběhne, kdybych měla po porodu gynekologické potíže. A na samotné pediatrii jsem se cítila jak u maminky, báječné sestry, s andělem sestrou Monikou, byla jsem tam 11 dnů a prostě bezva. Skvělá péče, doktoři mě chodili informovat o všem, co se dělo a mělo dít, přišli i specialisté, malá měla oční zánět, všechno se hned řešilo, léčilo, prostě paráda.

  Takže za mně 1***** a vřele doporučuji!
  katerina.strykova@seznam.cz   | 09.08.2012 22:34:46 | Reakcí: 1, poslední: 25.06.2013 14:46:47
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Skvělá porodnice i nemocnice!
   Katerina - předpokládám, že jste rodila už v nové budově, soudě dle data.
   Pro mě bohužel bude porodnice sice stále báječná, ale tehdejší pediatrie dům hrůzy. Tetička, která tam ležela s nedonošencem před 50 lety, konstatovala, že se nic nezměnilo.
   Přístup některých lékařů byl mírně řečeno zvláštní.
   Druhé dítě jsem rodila plánovaným císařem v Motole, kde jde sice o fabriku na děti, ale všichni jsou zcela profesionální a milí, a to i dětské sestry.
   V Klatovech si na patologických novorozencích pamatuju jen jednu sestřičku, která byla sluníčko a oslovovala mého synka "Ty moje lásko" - bohužel si nevzpomenu na jméno...
   Na ostatní sestry si nemohu vyloženě stěžovat, ale to prostředí a organizace, to, jak nebylo místo pro maminku, která tam měla čerstvé miminko a nemohla tam s ním zůstat... Prostě zážitky dost otřesné.
   Věřím, že nová budova leccos vyřeší, i když by to v některých případech chtělo i výměnu jednotlivců...
   magggi   | 25.06.2013 14:46:47
   Reagovat | URL příspěvku
 • Podruhé a opět spokojená
  Tak holky, já jsem rodila v kt porodnici už podruhé(únor 2011) a vůbec si nemůžu stěžovat (první porod v březnu 2008)..Tenhle porod trval jenom tři hodinky. Malýho mi museli vyvolávat, nechtělo se mu ven..No jo, co mu taky chybělo, že jo...Jen vám můžu říct, že jsem si tam připadala jako prvorodička..poznat stahy po 5 minutách, byl pro mě nadlidský výkon, ale zaplať pánbůh, porodní asistenka měla se mnou velikánskou trpělivost, takže pohodička..personál byl opět skvělí až na pí dr. Tocháčkovou...na můj vkus až moc chytrá!!!ale zaplať pánbůh jsem tam dlouho neležela..takže opět píšu personál na VELIKÁNSKOU JEDNIČKU!!! Vřele doporučuji!!!!
  niikyy   | 12.06.2011 22:11:00
  Reagovat | URL příspěvku
 • Porodnice 1!, pediatrie otřes!
  Naše miminko se narodilo v Klatovech v létě 2009.
  Porodnice a personál v ní je až neuvěřitelně báječná. Sestřičky a PA milé, ochotné a jejich péče rozhodně překračuje rámec základu, který se od zdr. pracovníků očekává.
  Jenže to, co mi nedošlo, byl fakt, že po porodu nastupuje další druh doktorů – pediatři a ženská už není sama – má miminko.
  A tady nastává kámen úrazu – tato nemocnice, honosící se nálepkou Baby friendly hospital, za určitých okolností, které rozhodně nenastávají výjimečně, naprosto neumožňuje matkám být v kontaktu s dítětem, a to i několik dní po porodu!!!
  Problém spočívá v tom, že pediatrie a oddělení patologických novorozenců se nalézá v úplně jiné budově, cca 200m od gynekologicko- porodnického oddělení, bez výtahu pro běžné smrtelníky.
  Pokud má dítě žloutenku, je nedonošené, infekční atp. a je nutná speciální péče, matce se odebírá a odnáší na zmíněné oddělení. Matka zůstává v péči gynekologů a své dítě může navštěvovat dle svého stavu a můžou se spolu učit kojení (což např. po císařském řezu či komplikovaném, vyčerpávajícím porodu dost dobře nelze a navíc vsedě na tvrdé židli, zkroucená jak paragraf, vyprodukuje taková prvorodička víc potu než mléka a děti jsou dokrmovány Nutrilonem). Jakmile se matka vzpamatuje a je z porodnice oficiálně propuštěna, končí lékařská péče o ni a dostává se na oddělení pediatrie, kde je však velmi omezená kapacita lůžek, takže žádný rooming in, ale bydlení na pokoji s jinou maminkou a pravidelné docházení na kojení za zamčené dveře na „patologických novorozencích.“ Přímo tam lze také bydlet, ale opět – rooming in je umožněn pouze když to dovolí kapacita.
  Chodbou kojeneckého oddělení, které již 50 let nedoznalo zásadní změny (vím od příbuzné, která tam zhruba před touto dobou ležela s nedonošenou dcerou) se musí chodit v županu či plášti, který se před „patologickými novorozenci“ odkládá (což je sice běžné hygienické opatření, ale opět zde vyvstává otázka praktičnosti umístění daného oddělení, na něž se chodí dlouhou chodbou kolem pokojů s kojenci, kteří mají různé choroby, včetně nakažlivých… )
  Pokud se nám zadaří a budeme moci děťátku pořídit sourozence, budu skutečně velmi nešťastná z výběru porodnice. Porodnickou péči bych nevyměnila a v okolních okresních městech se v porodnicích nevyznám, ale co mé dítě?
     
  magggi   | 20.09.2009 22:51:00
  Reagovat | URL příspěvku
 • Něco dobře a něco ne
  Já mám s touto porodnicí špatné zkušenosti.Rodila jsem poprvé a bohužel císařským řezem.Nejblíže to máme právě do Klatov. Na příjmu sestřička i doktorka byly hodné a docela mi pomohly. Horší to bylo na oddělení šestinedělí. Dětské sestry s kojením neporadily jen mi bolestivě tahaly bradavku do malého pusinky, jen stresovaly, že musí třetí den přibírat, ale po sekci je nástup laktace až čtvrtý, patý den. Místo dokrmu do něj cpaly jen glukózu. Už jsem se cítila mít prcka u sebe,ale sestry se neptaly a odnesly ho k sobě. Syn měl žloutenku a zrovna sloužící dětská sestra mi "šetrně" oznámila, že si ho mám pochovat a pak jde na transfuzi. Naštěstí byl jen pod světlem. A to je další věc, která mi vadila. V jiných porodnicích mají tento inkubátor přímo na oddělení, tady musíte na dětské, kde bych, pokud bych nepodepsala revers, být nemohla. Pro mě Klatovská porodnice nikdy více!!!
  dzejchim   | 28.07.2009 22:41:24
  Reagovat | URL příspěvku
 • mohu jedině doporučit
  Klatovskou porodnici mihu jedině doporučit! Rodila jsem zde v květnu 2009 své první miminko a porod nebyl zrovna jednoduchý. Malá vážila 3850g a vůbec nešla ven. Po marném snažení mi musely pomáhat tlačit sestřičky a pan doktor Pulkert zase pomáhal zespoda. Tímto bych jim chtěla moc poděkovat. Také péče o miminko, kojení a ošetření šítí byly opravdu bezchybné. Sestřičky mi opravdu moc pomáhaly a protože mám lehký handicap, věnovaly se mi osobně při kojení nejen svou snahou pomoci mi vymyslet, jak by to pro mě bylo nejjednodušší. Pád dní po porodu se mi bolestivě nalila prsa, proto mi sestřičky dávaly studené obklady a zapůjčily na pokoj odsávačku mléka. Všem znova moc a moc za vše děkuji . jmenovitě panu dokoru Pulkertovi, sestřičce Brůhové a všem sestřičkám, kterých jména jsem si nestihla zapamatovat.
  dbigasova   | 03.06.2009 17:29:41
  Reagovat | URL příspěvku
 • Klatovy pro nás nemají konkurenci:-)
  Klatovskou porodnici mohu po dvojí zkušenosti jedině doporučit. Poprvé se nám zde dcera narodila zcela neplánovaně ve 37. týdnu, byli jsme na návštěvě a do porodnice jsem tehdy dorazila jen s kabelkou. Tentokrát se nám zde již zcela podle plánu narodil syn a já se jen celé těhotenství modlila, abychom to do Klatov stihli, protože to nemáme nejblíž a do velké porodnice u nás doma, kde jsem musela ve 30. týdnu absolvovat vyšetření a kde se chovali víc jak arogantně a necitelně, se mi vůbec nechtělo.
  Na klatovské porodnici si cením nejvíce skvělého přístupu veškerého personálu, a to po všech stránkách - jak profesní, tak i lidské. Ani jeden můj porod neprobíhal bohužel hladce, dcera byla koncem pánevním a syn na mě až moc velký, takže se v obou případech porod rozběhl skvěle, ale bohužel v obou případech po hodině marného snažení na porodním sále jsme jeli dolů na operační na sekci. Oceňuji hlavně to, že mi přítomní lékaři i asistentky vždy vše vysvětlili, radili, neměla jsem pocit, jako v té nejmenované porodnici, že jsem jen kus a vlastně všechny hrozně obtěžuju. U prvního porodu jsme se tu noc sešly tři rodičky, u druhého jsem byla sama a přesto nemohu napsat, že bych zažila rozdíl - v obou případech jsem byla naprosto klidná, měla dostatek informací, i jsme se docela nasmáli. Celková atmosféra byla skvělá a vděčíme za ni hlavně lékařům a sestřičkám.
  Poporodní péče je v Klatovech také na jedničku s hvězdičkou. Nikomu nevadilo, pokud přišla velká vizita a já zády k nim zrovna kojila. A samozřejmost to v mnoha porodnicích opravdu není. Jídlo se často haní, ale mě chutnalo. Samozřejmě, že pokud si uvědomíte, že jste v nemocnici, nemělo by vás napadnout kňourat po bifteku. Ale abych napsala, že mi nechutnalo, to už by muselo být opravdu nepoživatelné, a to nebylo, ani dieta, co jsem měla. Shrnuto - v Klatovech se o vás a o miminko postarají skvěle a s úsměvem od začáku až do konce. Až mi bylo líto, že odcházíme:-)
  grollova   | 20.04.2009 20:17:56
  Reagovat | URL příspěvku
 • Klatovy - raději než Plzeň
  V lednu jsem měla termín porodu svého druhého syna a byla jsem přesvědčená, že budu rodit v nové porodnici v Plzni.
  Bohužel jsem měla tu čest, nechat se v této porodnici vyšetřit, protože má paní doktorka zjistila nějaké menší nesrovnalosti. Na vyšetření jsem čekala téměř 5 hodin. A nikoho nezajímalo, že jsem těhotná a jedla jsem naposledy v půl sedmé ráno nebo že mám doma tříleté dítě, které mi musí někdo pohlídat ( manžel byl se mnou). Chování personálu bylo výborné, ale organizace naprosto selhávala. Tehdy jsem začala mít první pochybnosti. Když nastal den, respektive noc porodu, vyryzili jsme s manželem na Plzeň, ale bylo to rychlejší než my. :-))) Naštěstí jsme museli projíždět přes Klatovy ( jsme ze Šumavy). Porodila jsem zde svého druhého syna a byla jsem moc ráda, že to všechno tak dopadlo. Rodila jsem s paní doktorkou Tocháčkovou, která byla naprosto vynikající. Chválím i porodní asistentku a vůbec veškerý personál. Porod s lékařem jsem nezažila ani u prvního dítěte na Slovanech. Rovněž šití bylo na jedničku. Mohla jsem naprosto normálně sedět hned pár hodin po porodu. Pokud se některá maminka rozhoduje, doporučuji raději Klatovy než Plzeň. Vybavení je sice chudší, ale to nebrání osobnějšímu přístupu a dobré pohodě.
  míček73   | 26.01.2009 13:55:39
  Reagovat | URL příspěvku
 • Klatovy - za jedna!
  Do Klatovské porodnice jsem se dostala 3x,máme tři zdravé holčičky.Karolínku(2004),Adélku(2005) a Michaelku(2008).Tatínek byl přítomen u všech.
  První porod byl vyvolávaný,takže (jak jistě souhlasíte,vy co jste to zažily)nic moc,ale lékaři i asistentky dělali co bylo v jejich silách a všechno jsme zvládli.
  Z druhého porodu jsem měla po tom prvním trochu strach,ale vše proběhlo rychle, hladce a bez komplikací.
  No a ten třetí? Pohodička. :))
  Pokud se chystáte přivést na svět potomka,tak nedejte na nějaké povídačky a běžte (teda spíš jeďte) do Klatov.
  Tímto bych chtěla poděkovat za perfektní péči a přístup: Paní doktorce Tocháčkové,sestřičce Drobníčkové,panu doktorovi Suškovi,a samozdřejmě všem lékařům a sestřičkám z porodního odd.,odd.šestinedělí a dětského.DĚKUJI. 
  gwen999   | 09.01.2009 22:07:26
  Reagovat | URL příspěvku
 • Rodila jsem v Klatovské porodnici v roce 2005 a kromě jídla které mi tam fakt moc nechutnalo,jsem byla maximálně spokojená.Příjemné sestřičky,báječná porodní asistentka i doktoři,prostě můžu tuhle porodnici jen doporučit.Sice to není jedna z nejmodernějších nemocnic,ale vše je vynahrazeno pohodou a vstřícným a milým přístupem.V únoru čekáme 2 přírůstek do rodiny a jedno vím určitě a to,že rodit budu zase v Klatovské porodnici  .
  sopolonto   | 08.07.2008 19:30:10
  Reagovat | URL příspěvku
 • Klatovy?Klidně ještě jednou!
  ahojky,tak já se vám můžu pochlubit tím,že jsem porodila v klatovské porodnici.Všechny ty fámy,že je to tam strašný,nejsou vůbec pravdivé!!!!Na personál si vůbec nemůžu stěžovat!Ale abych začala od začátku.Termín porodu jsem měla naplánovaný na 20. března.Nevím proč,ale malýmu se u mě asi natolik líbilo,že nechtěl ven.Každým dnem jsme očekávali den porodu a pořád nic.Když jsem byla na posledním monitoru,pan primář řekl,že pokud se nenarodí do 27.,půjdu 28. na vyvolání.A taky se tak stalo!Ráno 28. mě odvezli do porodnice,vůbec jsem se necítila na to,že bych měla zrovna ten den rodit.Žádné bolesti,ani neodtekla plodová voda...V 9 hodin mi dali první čípek na vyvolání.Asi po půl hodině jsem začala mít první bolesti,byly mírné,ale mě už případalo,že to horší být nemůže.Mílila jsem se!Šla jsem za sestřičkou,že mi asi začali bolesti,dali mě na monitor a opravdu,už to začalo.Pak mi pan doktor píchl vodu (nečekala jsem,že jí bude tolik) a pro jistotu mi dal ještě další čípky,hned dva!Sestřička se divila,že tolik,prý to byla "koňská dávka",nu ale netrvalo dlouho a bolesti se začali stupňovat.Sestřička mi poradila,ať si vlezu do sprchy,bylo to "uvolňující"..Taky jsem zkoušela skákat na míči,ale to jsem myslela,že se z těch bolestí po.....,takže znova do sprchy.Okolo páté přijel přítel a to už mi sestři napustila plnou vanu horké vody.Nevím jak dlouho jsem tam byla,myslim si,že to bylo lepší než kdybych hopsala na míči nebo chodila...(jo mimochodem,to už jsem mezi kontrakcema usínala!A jestli můžu radit,při kontrakci nekřičte,jenom je vydejchávejte!Křičením se ještě víc unavíte a od bolestí to moc nepomůže)Pak mě odvedli do postele,aby mě pan doktor vyšetřil.Už jsem byla otevřená,ale ne dostatečně,tak jsme šli s přítelem ke koze.Bylo okolo půl desáté večer.Tam si přítel stoupl za mě,ohnul ruce v lokti a já se do něj zavěsila při každé kontrakci.Měla jsem trochu zatlačit,aby hlavička postoupila níž.Když už jsem nemohla vydržet na nohou,pomohli mi sestry na kozu a pak to začalo!Samotný porod,ze kterého jsem měla největší strach.K mému překvapení proběhl velice rychle!Kdybych měla spočítat,kolikrát jsem tlačila,spočítala bych to na prstech jedné ruky.Během 10 minut byl malej venku!!!Narodil se ve 21:48.Tak nádherný pocit bych přála zažít každé ženě!Když vám toho drobečka dají na porodním sále k prsu a pak ho nechají ještě v inkubátoru u vás...Slovy se to nedá vyjádřit..!!!Vidět to stvoření,co jsem v sobě nosila 9 měsíců,ty oči šťastného novopečeného otce...Malý vážil 3,50kg a měl 50cm.Byl to ten nejkrásnější okamžik v mém životě.Když bylo po všem,ještě mě pan doktor zašil.Nic příjemného to nebylo,ale dalo se to vydržet.Nejlepší bylo,že jakmile jsem porodila,někdo zazvonil,po chvilce přišla sestřička,že tu jsou něčí rodiče a ptají se na nás!Přišli budoucí tchán s tchýní,takže malýho ještě omyli,oblékli a už ho bral přítel ukázat:)Ty si to uměli načasovat:)než jsme odeslali smsky o té slávě,bylo už okolo jedenácté(ještě jsem musela ležet 2 hodiny na porodním sále) a na novopečeném otci už bylo patrné,že už by rád šel zapíjet.Tak jsem ho "propustila".Za to,co se mnou vydržel,si to koneckonců zasloužil!Okolo půl dvanácté mě převezli na pokoj,prcka si vzali k sobě,abych se vyspala(spala jsem asi 2 hodiny:))Na pokoji to bylo celkem super(nebyla jsem na nadstandartu),jedině mě mrzelo,že jsem tam byla sama,neměla si s kým popovídat...Ale to bylo to nejmenší,když vedle mě ležel ten malý uzlíček:)
  Takže na závěr:na personál si vůbec nemůžu stěžovat!!!Všichni byli velice ochotní,milí,i s paní uklízečkou jsme si pokecali:)Také bych chtěla velice poděkovat panu dr. Kožnarovi,který mě rodil.Nejenom že je to hezký chlap,ale i strašně šikovný!:)Sestřičky na sále říkali,že je to práce(šití) jako od plastického chirurga.Taky jsem mohla už druhý den po porodu sedět.Takže ještě jednou,STRAŠNĚ MOC VŠEM DĚKUJU,BYLI JSTE SKVĚLÍ.A když budu moci,půjdu rodit do Klatov znovu!!!Takže holky,nebojte se,dá se to vydržet!!!!!!!Držíme palečky

  niikyy   | 23.06.2008 16:46:48
  Reagovat | URL příspěvku
Přidat textové hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×