
Pro tuto akci musíte být přihlášení
- Vlákna
- Času
- Líbí se mi
Porodnice a personál v ní je až neuvěřitelně báječná. Sestřičky a PA milé, ochotné a jejich péče rozhodně překračuje rámec základu, který se od zdr. pracovníků očekává.
Jenže to, co mi nedošlo, byl fakt, že po porodu nastupuje další druh doktorů – pediatři a ženská už není sama – má miminko.
A tady nastává kámen úrazu – tato nemocnice, honosící se nálepkou Baby friendly hospital, za určitých okolností, které rozhodně nenastávají výjimečně, naprosto neumožňuje matkám být v kontaktu s dítětem, a to i několik dní po porodu!!!
Problém spočívá v tom, že pediatrie a oddělení patologických novorozenců se nalézá v úplně jiné budově, cca 200m od gynekologicko- porodnického oddělení, bez výtahu pro běžné smrtelníky.
Pokud má dítě žloutenku, je nedonošené, infekční atp. a je nutná speciální péče, matce se odebírá a odnáší na zmíněné oddělení. Matka zůstává v péči gynekologů a své dítě může navštěvovat dle svého stavu a můžou se spolu učit kojení (což např. po císařském řezu či komplikovaném, vyčerpávajícím porodu dost dobře nelze a navíc vsedě na tvrdé židli, zkroucená jak paragraf, vyprodukuje taková prvorodička víc potu než mléka a děti jsou dokrmovány Nutrilonem). Jakmile se matka vzpamatuje a je z porodnice oficiálně propuštěna, končí lékařská péče o ni a dostává se na oddělení pediatrie, kde je však velmi omezená kapacita lůžek, takže žádný rooming in, ale bydlení na pokoji s jinou maminkou a pravidelné docházení na kojení za zamčené dveře na „patologických novorozencích.“ Přímo tam lze také bydlet, ale opět – rooming in je umožněn pouze když to dovolí kapacita.
Chodbou kojeneckého oddělení, které již 50 let nedoznalo zásadní změny (vím od příbuzné, která tam zhruba před touto dobou ležela s nedonošenou dcerou) se musí chodit v županu či plášti, který se před „patologickými novorozenci“ odkládá (což je sice běžné hygienické opatření, ale opět zde vyvstává otázka praktičnosti umístění daného oddělení, na něž se chodí dlouhou chodbou kolem pokojů s kojenci, kteří mají různé choroby, včetně nakažlivých… )
Pokud se nám zadaří a budeme moci děťátku pořídit sourozence, budu skutečně velmi nešťastná z výběru porodnice. Porodnickou péči bych nevyměnila a v okolních okresních městech se v porodnicích nevyznám, ale co mé dítě?
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků