Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zvýšené CRP a kolísavá horečka

Dobrý den, mám 15měsíčního chlapečka a už 14 dní laborujeme s teplotami. První týden to začalo nejspíš běžnou virózou - Kubík měl vodnatou rýmu a horečku naměřenou v zadečku max. 38,5 °C. Tak jsem odsávala, stříkala mořskou sůl a případně jsem dala nosní kapky Nasivin. Poté můj manžel také onemocněl - měl virózu, teplotu 38 °C, krev a výtěry byly dobré. Od té doby má syn vysoké horečky (39,2), které kolísají, ráno mívá také 37,5. Rýmu nemá, možná zadní, protože trošku chrčí. Jí, průjem nemá, nezvrací, jen už další týden má teploty (kolem 39 °C). Dr. naměřila zvýšené CRP, moč, krevní obraz jsou v pořádku. Podle dr. to bude nějaký zánět v těle nebo viróza. Mohu Vás poprosit o radu, jak dál postupovat? Čekáme ještě na výsledky výtěru z krku a nosu. Pokud budou negativní a budou stálé teploty, jaká vyšetření je nutné ještě podstoupit? Co by mohlo způsobovat teploty? Děkuji, Jednotová (martina2312)

Odpověď

Pokud mělo dítě zvýšené CRP, doporučila bych jeho kontrolu, zda se jedná o zánět - potom se nasazují antibiotika, pokud budou výtěry pozitivní, tak podle citlivosti.
Pokud se nic nenajde, jde většinou o virosu, která trvá delší dobu - v poslední době jsem se setkala v ordinaci s těmito stavy často. Pokud teploty nepřestanou, doporučuji ORL vyšetření nebo interní vyšetření.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Zvýšené CRP a kolísavá horečka - diskuze

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×