Inzerce
Inzerce
Inzerce

Porodné dotazy

Dobrý den, chci se zeptat: 1. Kde se žádá o porodné? 2. Z čeho se počítá porodné? 3. Potřebuji k tomu nějaké dokumenty o příjmu, popřídě kde mi udělají výpis z nemocenské a z mateřské? Poté se chci zeptat: 1. Jsem na mateřské, kdy a kde se přechází na rodičovský příspěvek? 2. Kolik je rodičovský příspěvek na 3 roky? Děkuji, Vlachová

Odpověď Mgr. Věra Tautová, DiS., mateřská a rodičovská dovolená:

Dobrý den, o porodné se žádá na Odboru státní sociální podpory při úřadu práce, pod který matka spadá svým trvalým bydlištěm. Porodné je jednorázová částka 13000,- na první dítě a nově 10000,- na druhé dítě, ale nárok na něj je podmíněn tím, že má rodina čistý příjem do 2,7násobku životního minima. Doklad o příjmech vám vydá zaměstnavatel nebo správa sociálního zabezpečení.
Mateřská trvá 28 týdnů, poté musíte požádat o rodičovský příspěvek (stejný úřad jako u porodného). Délku rodičovského příspěvku si volíte sama podle toho, na jak dlouho si rozložíte částku 220000,- pro rodičovský příspěvek určenou.
Více o o Porodném: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/porodne-vyse-a-vyplata
mateřské dovolené: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-dovolena
a rodičovské dovolené: https://www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska-dovolena

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Porodné dotazy - diskuze

  • Porodné 2018
    Dobrý den! Do porodného se počítá celá domáctnost? Bydlím v dvougeneračním domě, je nás tu pět dospělých a jedno dítě. Bohužel výdaje na celou domáctnost jsou společné a ostatní členové přispívají.
    Nebo se počítá otec dítě/dětí, matka a dítě? Děkuji ale mám v tom zmatek.
    leňule21   | 07.02.2018 15:25:03
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Inzerce
×