Dobrý den, byla jsem na prvním screeningu ve 12. týdnu těhotenství. Lékař mi doporučil další konzultaci ... Mám však dva zcela odlišné názory odborníků a zajímal by mě další názor. Ultrazvuk dopadl relativně dobře až na abnormální trojcípou chlopeň a výsledky na T21 1:757. Jedna lékařka doporučuje odběr plodové vody a druhá mě uklidňuje, že je důležitý UZ, který je v pořádku a že jsem se nevešla do “tabulek” z důvodu věku (32 let, první těhotenství) a že ta chlopeň se většinou dá do pořádku sama, že se uvidí na dalším UZ ve 20tt. Ráda bych věřila tomu, že je vše v pořádku, ale raději bych znala i jiné názory. Děkuji za odpověď
Odpověď odborníka:

Dobrý den, oba názory jsou variantou, jak se rozhodnout dál. Nic není povinné a Vy se můžete sama rozhodnout, jaký postup byste zvolila. Odběr plodové vody je jediná metoda, která poskytne 100% informaci o genetické výbavě plodu. Pokud byste chtěla mít jistotu, je variantou amniocentéza. S velkou přesností pracuje také superkonziliární ultrazvuk v období kolem 20. týdne. Váš výsledek T21 je hraniční riziko (buď může být negativní, hraniční nebo pozitivní). Lze také provést neinvazivní screeningové vyšetření z Vaší krve (není hrazeno pojišťovnou, cena se pohybuje cca 10 000-12 000 Kč) - tzv. NIPT. V krvi těhotné se nachází DNA plodu, kterou lze vyšetřit a detekovat u plodu nejčastější chromozomální vady (mezi které patří Downova choroba) - a to s přesností >99 %. Hezký den
Pro akci je nutné přihlášení
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Těhotenská kalkulačka
Vypočtěte si v naší těhotenské kalkulačce, kdy Vás čekají ultrazvuky, kdy obdržíte těhotenskou průkazku, kdy se podrobíte triple testu, kdy se vyšetřuje streptokok, kdy se provádí amniocentéza, kdy byste si měla nachystat věci do porodnice, kdy nastupujete mateřskou dovolenou.
TĚHOTENSKÉ E‑MAILY
Zaregistrujte se na Babyonline.cz, uveďte termín porodu a každý týden vám automaticky přijde e-mail s informacemi o vašem těhotenství týden po týdnu a vývoji miminka!
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků
Související články

Chtějte kvalitní informace, aby vaše dítě prospívalo!
Mohlo by vás zajímat
Zodpovězené dotazy
Celkem 5 495 zodpovězených dotazů
Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď paní doktorko. Ještě jeden dotaz, prosím Vás. Má vliv na miminko náhodné užívání antikoncepce? Pokud jsem již byla těhotná a brala antikoncepci? Děkuji mnohokrát.
Dobrý den, krátkodobé užívání antikoncepce vliv na vývoj plodu nemá.
Pro akci je nutné přihlášení
Dobrý den, syn nemá ve 33. týdnu těhotenství sestouplé varlata. Je možné, že ještě do porodu sestoupí? Má to nějaký vliv na vývoj dítěte?
Dobrý den. Varlátka by ještě mohla sestoupit, na vývoj dítěte to nemá vliv.

Pro akci je nutné přihlášení