Inzerce
Inzerce
Inzerce

Těhotenství po ZT

Komplikace v těhotenství | KajaS1 | 13.01.2021, 08:00

Dobrý den,

Měla bych na Vás dotaz ohledně otěhotnění po prodělaném ZT (v 10tt, plod odpovídal 6+2, v 7t srdíčko bilo), jelikož jsem dostala již třetí názor.
V nemocnici mi nabídli namísto revize 1,5tab Mispregnolu. Po týdnu na kontrole UTZ zjištěno 10mm koagulem, aplikována injekce MEM 0,2mg a vydány na 3dny tablety Ergotaminu na dočištění.
Do kolika týdnů mohu očekávat první MS? Je nutné i v tom případě (bez revize) dodržovat šestinedělí a kdy je možné se žačít opět pokoušet o těhotenství?
Děkuji za Váš názor.

Dobrý den, první menstruace se obvykle dostaví za 4-6 týdnů, po odkrvácení těhotenství je vhodné cca 3-4 týdny se nekoupat, pouze sprchovat, bez pohlavního styku. Dále je vhodné počkat cca 3 menstruační cykly, aby se znovu správně obnovila děložní sliznice, vše se dobře zahojilo, děložní sliznice byla "v dobré kondici" a dostatečně kvalitní pro další těhotenství. V té době již můžete nasadit těhotenské vitaminy včetně kyseliny listové. Hezký den

MUDr. Andrea Liszková | Babyonline | 18.01.2021, 10:46
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce