banner
EvA02 25. 10. 2019

Dobrý den. Již zhruba půl roku beru hormonální antikoncepci Ebelya. MS dostávám 5. Den po dohrání HA, zhruba 3. Den jsem dostala angínu a pak právě 5. Den začala brát antibiotika. MS se nedostavila, pouze velmi slabé špinění, které bylo zhruba jen jeden den. Pohlavní styk jsem měla během posledního cyklu pouze jeden, přítel se udělal do mě. Má otázka zní, zda li zbytečně plaším a nedostavení MS je pouze důsledkem nemoci nebo je pravděpodobné těhotenství. Těhotenský test si udělám až za pár dní, teď není možnost se pro něj dostat. Chyby užívání HA si nejsem vědoma.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, krvácení po dobrání platíčka ATB může být ve formě slabého špinění i bez nemoci či jiných důvodů, ale onemocnění či užívání jiných léků může mít na intenzitu také vliv. Nicméně pokud chcete mít jistotu, proveďte těhotenský test cca 14 dní po pohlavním styku. Žádná antikoncepce není 100%.

Sdílejte reakci

Vybraná anketa

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

25 %
17 hlasů

69 %
47 hlasů

6 %
4 hlasy

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Související články

Cesta Barči k miminku po zamlklém těhotenství

Cesta Barči k miminku po zamlklém těhotenství

Baru, certifikovaná poradkyně symptotermální metody a autorka projektu Za lepší menstruaci, otevřeně sdílí svou cestu k vytouženému těhotenství. Po zkušenosti se zamlklým těhotenstvím a dalších nelehkých chvílích se jí nyní plní sen, čeká miminko!

Mohlo by vás zajímat

Zodpovězené dotazy

Celkem 5 547 zodpovězených dotazů

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, 24. 11 jsem měla dostat menstruaci, ale nedostala, místo toho mám bílý výtok, který jsem před MS nikdy neměla a bolesti v podbřišku jiné než před příchodem MS. S přítelem se snažíme o miminko, tak bychom si moc přáli, kdyby to vyšlo, mám zkusit těhotenský test nebo je ještě brzy a je možné, že bych byla těhotná? Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, zpožděná menstruace může samozřejmě znamenat, že jste těhotná, s testem bych ještě tak cca 5 dní počkala. Pokud byste test dělala teď, mohl by být falešně negativní.

Dobrý den, už 5. den mám zpoždění MS, test jsem si dělala dnes ráno a byl negativní, už 2. den mám teplotu 36,9 - 37 stupňů. Příznaky nemám kromě bolesti v zádech, která trvá uz skoro 2 týdny. Můžu být těhotná?

Pokud máte zpoždění 5 dní a test je negativní, pak je těhotenství málo pravděpodobné a Vaše potíže mohou být způsobeny hormonální dysbalancí. Ale vyloučeno to není. Test zopakujte za pár dní znovu, pokud se menstruace nedostaví.

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Set 5 dětských knížek 0–8 let

Předškolní vzdělávání
Včetně jediné komplexní předškolní přípravy s mnoha praktickými aspekty pro život. Předejte svému dítěti jedinečné kvalitní know-how lékařky-vzdělavatelky s vysokými nároky na všeobecné vzdělání. „Na prvních 6 letech extrémně záleží,“ říká Jana Martincová, matka ADHD dítěte, díky kterému se stala autorkou a vydavatelkou, a své dítě tak posunula ve vývoji.
cena pouze u nás: 1 759 Kč
Set 5 dětských knížek 0–8 let