Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodičovská a mateřská dovolená

Dobrý den,

mám dotaz ohledně nástupu na MD - v současné chvíli pobírám RP na dítě a za cca 6 týdnů bych měla nastoupit na MD s dalším dítětem (při nástupu 6 týdnů před porodem). Jelikož nestihnu vyčerpat celý rodičovský příspěvek chci se zeptat zda je možnost nastoupit na MD déle jak 6 týdnů před porodem (např. 2 týdny před TP)?
Dále bych se chtěla pro jistou (i když tuším, že ne) zeptat zda neexistuje možnost podat žádost o dočerpání nevyčerpaného RP?

Děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den.

Dobrý den,
není to takto možné, nástup na peněžitou pomoc v mateřství (PPM) můžete zvolit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu. Pokud nástup v tomto rozmezí nezvolíte, bude za nástup na PPM a začátek podpůrčí doby považován počátek šestého týdne před termínem porodu. Při souběhu PPM a rodičovského příspěvku v jednom měsíci Vám bude náležet rodičovský příspěvek, jen je-li vyšší než PPM v daném měsíci, a to ve výši rozdílu mezi zvolenou částkou RP a PPM za daný měsíc. V měsíci narození mladšího dítěte již není nárok na rodičovský příspěvek na starší dítě a nevyčerpaná částka rodičovského příspěvku zůstane státu, není možné ji dočerpat.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 13.01.2021, 16:49
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce