Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nárok na PPM

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mohu počítat s výplatou PPM v rámci druhého těhotenství. Jsem momentálně na rodičovské dovolené, pracovní smlouva stále trvá (je sice na dobu určitou do 31.8.2023 ale s největší pravděpodobností mi ji zaměstnavatel prodlouží), rodičovský příspěvek mám již vyčerpán (únor 2021), dítě má 2 roky. Mám v případě druhého těhotenství nárok na PPM, i když nebudu již pobírat delší dobu rodičovský příspěvek? Vím, že nárok na PPM je vázán na platbu sociálního pojištění a to nevím, zda někdo za mě platí, když už nepobírám rodičovský příspěvek a jsem pouze na rodičovské dovolené.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nárok na peněžitou pomoc v mateřství se váže na účast na nemocenském pojištění a ta trvá po dobu trvání pracovního poměru, a to i během rodičovské dovolené. Pokud tedy budete stále zaměstnaná, budete mít nárok na další PPM. Nárok byste měla i při nástupu na PPM v ochranné lhůtě, která je maximálně 180 dní od konce pracovního poměru. Rodičovský příspěvek s nárokem na PPM nijak nesouvisí.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | dnes, 12:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce