Inzerce
Inzerce
Inzerce

mateřská

Dobry den,
p.doktorko cetla jste tento email viz nize?
dekuji za odpoved

dobry den p.doktorko,
mela bych na vas prosim dotaz,ukoncila jsem dnes pracovni pomer,protoze se zamestnavatelem nebyla rec ohledne zruseni te dohody o neplacenem volnu ten ctvrty rok,a neschopenka a materska se mi bude pocitat se mzdy jak jsem pracovala,nez jsem nastoupila na rodicak pred tremi roky?
dekuji Vam za odpoved

Dobrý den,

omlouvám se, odpověď se nevložila na web. Kopíruji:

Vyměřovací základ pro výpočet výše nemocenského i peněžité pomoci v mateřství se bude zjišťovat z prvního předchozího kalendářního roku, ve kterém jste měla započitatelný příjem ze zaměstnání a bylo v něm alespoň 30 kalendářních dní, kterými lze dělit vyměřovací základ. Reálně se tedy může jednat o kalendářní rok, ve kterém jste čerpala dovolenou mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou nebo se bude jednat o období ještě před nástupem na mateřskou dovolenou. Neplacené volno a mateřská a rodičovská dovolená patří mezi vyloučené dny. Na nemocenské budete mít nárok, pokud pracovní neschopnost vznikne nejpozději sedmý den po skončení pracovního poměru. Nemocenské od OSSZ je vypláceno od 15. dne trvání pracovní neschopnosti.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 14.10.2020, 18:15
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce