Inzerce
Inzerce
Inzerce

Genitální herpes

Dobrý den, mám na Vás otázku ohledně gynekologie. Už 6 dnů mám na pysku puchýř, tedy už prasklý, ale bolí to, hlavně když se o to otírám. Je z toho kolečko ohraničené tvrdou kůží, asi tak 2 cm v průměru, tělové barvy, na okrajích do červena. Předevčírem se mi objevil malý puchýřek na spodu hýždě, ten jsem si praskla, vytekla z něj čirá, nezapáchající tekutina. Teď je puchýřek červený, nijak se nerozšiřuje, nebolí. Včera se mi objevily další tři, maličké, hned vedle sebe. Mám podezření na genitální opar, jenže příznaky tomu moc neodpovídají a příčiny taktéž ne. Například: poslední dobou jsem nebyla ani nemocná, ani nachlazená, s přítelem jsme sex neměli asi 2 týdny a další "hrátky" taky ne. Nikdy jsem opar neměla, na ústech jednou v životě, a to bylo asi minulý rok. Osláblá se necítím, pálení při močení také ne.
Pokud by to nebyl genitální opar, mohlo by jít také o podrážděnou kůži, což nevyvracím, jelikož jsem měla od pondělí do dneška menstruaci. První puchýřek se mi objevil až v úterý. Podrážděná kůže by mohla být z vložek, tedy spíše z toho lepidla, které je na nich, jelikož vždy mě místa okolo toho svědí. Používám vložky Always a Naturella, pořád jedny a ty samé, co se týče křidélek, a teď jsem měla jen Always. Puchýřky se vytvořily tam, kde jsem cítila odírání.
Prosím vás o radu, alespoň dočasnou, plánuji jít i ke gynekoložce. Děkuji.

Dobrý den, těžko Váš stav posoudit jen z popisu. Mohlo být jít o genitální herpes s větší pravděpodobností, než o podrážděnou pokožku - to byste puchýřky mít neměla. Ale může jít o alergii na nějaký materiál. Prosté podráždění by to být ale nemělo. Pokud se stav spíše zlepšuje, tak i v případě genitálního herpesu by přeléčení již nebylo nutné. Pokud by ale stav přetrvával či se projevy zhoršovaly, ke gynekologovi zajděte.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 12.12.2016, 10:26
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce