Inzerce
Inzerce
Inzerce

Monitor dechu

Novorozenci, jejichž příchod na svět byl provázen komplikacemi – děti předčasně narozené, děti s nízkou porodní váhou, děti špatně prospívající z důvodu jiného závažného onemocnění – ale i někteří zdraví novorozenci jsou do jednoho roku ohroženi syndromem náhlého selhání dechové funkce (SIDS). Jednou z možností sledování dechové funkce dítěte zejména v nočních hodinách jsou monitory dechu. Monitor dechu však není ochranou před SIDS, jestliže se užívá, je nutné dodržovat všechna další opatření a sledovat dítě.

Jak fungují?

Přístroj se skládá z kontrolní jednotky, která je propojena se senzorovou deskou, umístěnou mezi matraci a dno postýlky. Senzory nejsou v přímém kontaktu s dítětem, proto jeho pohyb není nijak omezen. Přístroj je nastaven na fyziologickou dechovou frekvenci kojence včetně přestávek mezi jednotlivými dechy (kojenci mají rychlejší dechovou frekvenci, dýchání je nepravidelné a povrchní). Klesne-li počet dechů pod určitou mez, nebo je-li pausa mezi dalším nadechnutím delší než nastavená hodnota, spustí se zvukový alarm.

Co dělat při spuštění alarmu?

Hlavně ihned jít zkontrolovat dítě (mohlo by jít výjimečně o falešný poplach) – při zástavě dechu ihned zahájit dýchání z úst do úst a volat RZP!

V současné době jsou na trhu: BANYSENSE II, pak český výrobek NANA II a přenosný monitor dechu RESPISENSE, který je vhodný do postýlky i do kočárku. Podrobnosti o obou výrobcích včetně nákresu najdete na internetových stránkách.

garant: prof. MUDr. Hana Hrstková, CSc.

Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Autor: MUDr. Květoslava Ludvíkovská
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Monitor dechu - diskuze

Poradna

Syn nekaká

| Mekynka93 | 17.06.2020, 11:42

Dobrý den,
Syn (9 týdnů) se sám vykalal naposledy v pondělí 8.června, asi po čtyřech dnech byl plačtivý a pořád se kroutil, nespal ani v nic (do té doby spinkal krásně). Na radu známé, dětské sestry, jsme v neděli 14. Června použili přípravek Easylax. Zabral asi do půl hodiny, syn se vykakal a byl spokojený. Ovšem v pondělí už se zase trápil, pořád pláče. Při každém přebalováni cvičíme s nožkama a masírujeme bříško, před kojením dáváme Espumisan a jednou denně probiotika. Po celou dobu prdí, ale nekaká.
Prosím o radu, děkuji

Dobrý den. V tomto věku se nejedná o zácpu, spíš se bude jednat o kvalitu mateřského mléka, doporučila bych mamince upravit stravu  pro zvýšení výživové hodnoty mateřského mléka - maso, mléko, mléčné výrobky. Espumisan a lactobacil ponechejte.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.06.2020, 12:37
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce