Otravy dětí: Rtuť z lékařského teploměru

V případě rozbití teploměru důkladně uklidit, vyvětrat, kuličky rtuti nasát do stříkačky, uzavřít do skleničky s vodou, kde rtuť klesne ke dnu a nemůže se dále vypařovat a odevzdat do lékárny. Větším nebezpečím jsou pro děti rozbité kousky skla.

Rtuť z lékařského teploměru NENÍ po požití JEDOVATÁ.

Zdroj: Dětské otravy, autor Mgr. Karolina Mrázová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Rtuť z lékařského teploměru - diskuze

Poradna

Dobrý den,
byla jsem na screeningu ve 20tt, vše bylo v pořádku a na konci mi doktorka řekla, že mě vůbec nechce znervózňovat, ale že v mozkových komorách by měly už být cestičky? A pozvala mě za 3 týdny. Ve zprávě mám 'nehomogenní chorid.plexus' co přesně to prosím znamená? Nervozní už samozřejmě jsem, přeci jen je to v hlavičce.
Děkuji.

Dobrý den, přítomnost cyst choroidálního plexu (to zřejmě měla lékařka na mysli) je u plodů ve 20. týdnu poměrně častým nálezem, respektive tento nález neznamená většinou přítomnost vrozené vady či poškození mozku. Mozková tkán je v tomto stádiu ještě nezralá a cystičky většinou během pár týdnu vymizí. Nemějte tedy obavy, pozvání na kontrolu za několik týdnů je správný postup a s velkou pravděpodobností bude již nález v normě.

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | dnes, 10:09
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Zavřít reklamu
Inzerce