Inzerce
Inzerce
Inzerce

O Baby on line

Co je Baby on line?

Baby on line je portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě, který Vám chce kvalitními a praktickými informacemi pomoci řešit některá úskalí, a informovaností pomoci ve Vašem každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování.

Na co jsme zvláště dbali?

V současné době - éře informačních technologií se nejvíce cení informace. A to ne ledajaká. Informace stručná, jasná, pravdivá, snadno vyhledatelná, která se k Vám dostane ve správnou chvíli, tj. kdy ji potřebujete. O informacích o zdraví toto platí dvojnásob.

Inzerce

Proto jsme kladli důraz na praktičnost informací, jejich logické a systematické uspořádání, které je nutno dodržet zvláště v informačně hutných oddílech těhotenství a péče o dítě. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm.

Proč jsme tady? Co je naším cílem?

Inzerce

Jak vyplývá z výše zmíněného, chceme, aby kvalitní informace z problematiky období těhotenství, porodu, ošetřování miminek a dětí a spousta dalších byly přístupny všem. Informace Vám však nevnucujeme, zda je zahrnete do svého rozhodování či ne, je již na Vás. Také je na Vás, jakou pomoc a u koho budete hledat. Ze všech sil se Vám pouze snažíme doporučit, abyste se pro každý problém snažili najít skutečného odborníka pro danou problematiku. Pokud jej nenaleznete napoprvé, v hledání neustávejte.

Jak zmiňuje i jedna z autorek, porodní asistentka, většina maminek se plných 9 měsíců těhotenství připravuje hlavně na jediné, porod. V době, kdy čeká miminko, maminku zajímá hlavně růst a vývoj miminka, těhotenská móda, výběr oblečení pro těhotné a také praktické záležitosti týkající se výbavy pro miminko, zvláště toho, jak kupovat kočárek, a také toho, co si vzít do porodnice. Největší neznámá, naprosto nová situace v rodině však nastává právě po porodu. Období plné radostí, ale i starostí. Otázky se rojí ze všech stran. Jak o miminko pečovat, jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět, jak často miminko koupat, je možné s ním cvičit a jak? A co porodné, mateřská a rodičovská dovolená, je nutno o ni žádat? A kde vám porodné vyplatí? Jak miminko nechat očkovat a jaká očkování jsou vhodná? Proč se vlastně očkování provádí, před čím očkování chrání, neuškodí očkování mému miminku? Právě proto problematice po porodu, tj. problematice péče, vývoje a nemocí dětí je věnována značná pozornost.

Inzerce

Pro zdárný vývoj dítěte je nesmírně důležité nejen, aby o něj bylo kvalitně pečováno po stránce medicínské, ale zejména, aby mu byl nabídnut co možná nejvhodnější výběr v oblasti aktivit a co možná nejkvalitnější vzdělání. Pro vzdělání dítěte je alfou a omegou první třída. Jaký vztah si v tomto roce ke škole vytvoří, takový bude ke vzdělání projevovat celý život. Proto rodičům, kterým na vzdělání dítěte záleží, nabízíme pár praktických rad, jak provádět výběr školy a jak s předškolákem pracovat.

Pro šťastný vývoj dítěte je důležitá rovněž psychická pohoda jeho rodičů. Po porodu dítěte se dva vzájemně milující lidé stávají rodiči. Rodiči se všemi úkoly, které do této role patří. Do role, kterou ne vždy můžeme nazývat snadnou. Pokud k těm nesnadným chvilkám, zvláště u maminek, přičteme současné společenské ohodnocení a prestiž, která vůbec neodpovídá náročnosti a vytíženosti jejich role - role maminky, manželky, manažerky domácnosti, taxikářky apod., není divu, že některé samy po 2 letech tzv. rodičovské dovolené prohlašují, že jejich sebevědomí je pod bodem mrazu. Což jistě pro dítě není dobře. I v tomto směru má Baby on line být maminkám (samozřejmě i dalším osobám pečujícím o dítě) nápomocen. Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Pokud by alespoň jedné z maminek Baby on line pomohlo udržet si své zdravé sebevědomí, pokud bychom alespoň jedné z Vás přinesli trochu radosti a spokojenosti, pak můžeme s nadšením říci, že smysl projektu byl naplněn.

Inzerce

Na naplnění smyslu projektu se můžete podílet i Vy, milé maminky, milí tatínkové. A to v diskuzním fóru a také svými četnými náměty zasílanými na naši adresu. Ač diskuzní fórum nepodléhá úpravám redakce (zatím jsme k tomu naštěstí neměli důvod) a nemusí vyjadřovat názor autorů, pak musíme objektivně a hlavně s uspokojením říci, že obsahuje spoustu hodnotných, zajímavých a inspirujících informací. Je také místem naší vzájemné podpory a povzbuzení, místem, kde sdílíme své tradiční i netradiční zážitky a zkušenosti.

Nesmírně si vážíme Vaší pozornosti a těšíme se na další Vaše náměty a příspěvky!

Vaše Baby on line

Baby on line, které žije každou minutu s Vámi a díky Vám!

 

Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×