Stezka korunami stromů na Lipně
Stezka korunami stromů na Lipně
Dětský ráj plný zábavy! To je největší lesní hřiště na Šumavě Království lesa, a právě kousek od něj najdete unikátní Stezku korunami stromů Lipno.

Stezka korunami stromů vám umožní prozkoumat krásu šumavské přírody i krajiny a podívat se na ni z nové perspektivy. Projdete se po 675 metrů dlouhé stezce, která vás povede ve výšce 24 metrů nad zemí. Užijete si panoramatické výhledy na jezero Lipno a při dobré viditelnosti dohlédnete až na Alpy. Stezka korunami stromů na Lipně je zážitek, na který jen tak nezapomenete, protože vzpomínat na něho budete ještě dlouho.
Součástí Stezky jsou naučné didaktické prvky, které obohatí a rozšíří znalosti v oblasti přírody, její ochrany a funkce lesa. Nejen pro malé návštěvníky, ale i pro ty, kteří zůstali stále mladí, a neopustila je chuť po dobrodružství, jsou určeny tři zážitkové stanice s lanovými prvky.

Neopakovatelnou atmosféru na ní zažijete při letních koncertech, kdy řada známých interpretů vystoupí při západu slunce a užijete si hudební vystoupení s pořádným romantickým nádechem. Hudební žánry jsou zastoupené téměř všechny, od popu, folku a rocku až po trio, které interpretuje klasickou hudbu. Během prázdnin si tak každý vybere podle svého hudebního vkusu. Večerní hudební Stezka korunami stromů na Lipně Vás čeká v červenci a srpnu každé úterý od 20:00 a koncert je v ceně běžného vstupného, takže nezaplatíte ani o korunu navíc. Zažijte Stezku v jiném světle!

Stezka byla první svého druhu v celé České republice a v létě oslavila už jedenácté narozeniny.
Ke Stezce korunami stromů na Lipně Vás pohodlně vyveze Stezkabus nebo lanová dráha Lipno Express.
Více informací se dozvíte na webových stránkách www.stezkakorunamistromu.cz. Sledovat nás můžete na Facebooku či Instagramu.
Zpracováno podle podkladů dodaných areálem Stezka korunami stromů Lipno.
Další tipy na výlety najdete v kapitole Navštivte s dětmi.
Předchozí článek:
Kraj Vysočina, Jihlava: Zoo Jihlava
Následující článek:
Jihomoravský kraj, Brno: VIDA! science centrum
Poradna
Dobrý den, dceři (5 let) se udělal zubní váček na dásni u horní stoličky (vrtaná s plombou). Nijak zvlášť ji to nebolí, jen když jí to zmáčknu, nebo jí čistím zoubky, trošku vyjekne nebo sebou cukne. Paní zubařka mi sdělila, že pokud to dceru nebolí a nějak výrazně si na to nestěžuje, tak s tím zatím nemusíme nic dělat a necháme to tak... Dcerka má jít ale za měsíc na operaci (odstranění) krčních mandlí a mně vrtá hlavou, jestli ten váček nevadí a jestli ho může mít. Bude v celkové anestezii a na tu operaci čekáme už přes 4 měsíce, takže bych byla zklamaná, kdyby nás k vůli tomu poslali pryč. Děkuji
Dobrý den,
Vámi zmiňovaný „váček“ je zánětlivé ložisko plné bakterií. V dočasném chrupu se tento stav bohužel řeší extrakcí (vyndáním) postiženého zubu. Pokud by se takový zub ponechal, může dojít k rozvoji celkových komplikací infekce, případně k poškození stálého zubu (tzv. Turnerův zub).
Co se týče odstranění mandlí a celkové anestezie, přítomnost takového zubu v dutině ústní by teoreticky neměla být příčinou neprovedení výkonu. Ale vzhledem k tomu, že komplikace se obvykle objevují v nejméně vhodnou dobu, mohlo by se stát, že se stav dcerky zhorší těsně před výkonem a ten by se pak musel odložit. Navíc probíhající zánět vyčerpává organismus a zatěžuje imunitní systém, tedy ani hojení po odstranění mandlí by nemuselo být optimální.
Doporučuji tudíž daný zub nechat co nejdříve vyndat, aby se dceři rána do operace stihla zahojit a mohla výkon absolvovat bez obav z komplikací způsobených zaníceným zubem. Následně pak doporučuji nechat zhotovit mezerníček, ale to už je jiná záležitost.
Držím palce, ať vyndání zoubku i odstranění mandlí obě s dcerkou v pohodě zvládnete!
Srdečně zdravím,
MUDr. Irena Červená
Pro akci je nutné přihlášení
Související články
Vybraná anketa
Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?
26 %
32 hlasů
69 %
85 hlasů
5 %
6 hlasů
Celkem hlasovalo 123 unikátních návštěvníků