Inzerce
Inzerce
Inzerce

Adventní věnec - postup krok za krokem

Jestli si chcete zútulnit Váš dům či byt a připravit se na nadcházející adventní a vánoční svátky, budete k tomu určitě potřebovat adventní věnec.

Adventní věnec je tradiční ozdobu vánočních interiérů, tak proč si ho nevyrobit?

Co budeme potřebovat:

- korpus věnce (slaměný nebo polystyrénový)
- chvojí (nejlepší je z tisu nebo z túje, to neopadá, ale použít lze jakékoliv)
- lepící (tavnou) pistoli
- náplně do lepící (tavné) pistole
- zahradnické nůžky na větvičky
- nůžky
- vázací drát
- zelenou šicí nit
- 4x kovové kalíšky pod svíčky
- 4x svíčka
- stuhu, vánoční ozdoby, dekorace, skořici, pomerančovou kůru, šišky a jiné ...

Postup krok za krokem:

1. krok

Příprava korpusu věnce

Chvojí si nastříháme zahradnickými nůžkami na jednotlivé větývky o délce cca 15 cm. Dále si připravíme vázací drát a na dokončení zelenou šicí nit, která by měla mít podobnou barvu jako chvojí.

Drát si připevníme ke korpusu věnce.

Postupně na korpus klademe jednotlivé větvičky v hustých vrstvách, tak abychom pokryli celý korpus z vrchní strany a boků a nikde nevykukoval. Ze spodní strany větvičky být nemusí. Vrstvu ovineme vázacím drátem a pokaždé utáhneme. Snažíme se zakrýt předchozí smyčku z drátu. Není cílem na poprvé vázacím drátem vytvořit ideální tvar věnce, je nutné korpus dostatečně pokrýt chvojím a připevnit. Jakmile dokončíme omotávání vázacím drátem, uděláme na něm smyčku a zajistíme.

Inzerce

Inzerce

Nyní již korpus připomíná věnec z chvojí, ale ještě je potřeba ho „učesat“. Vezmeme si šicí nit, která by měla mít barvu podobnou chvojí, aby nebyla vidět a nerušila výsledný dojem. Nit přichytíme ke korpusu a postupně jí začneme korpus omotávat, hustěji než v případě vázacího drátu, nyní už musíme přichytit trčící větvičky a dát věnci výsledný tvar.

Věnec by měl působit souměrně a nikde by neměl vykukovat vázací drát.

2. krok

Na věnec připevníme kovové kalíšky na svíčky (některé mají bodce, ty zapíchneme do korpusu). Kalíšek přilepíme tavnou pistolí. Dbáme na to, aby byly kalíšky na svíčky rozmístěny souměrně.

Připravíme si čtyři mašle. Ze stuhy si ustřihneme čtyři stejné díly cca 30 cm a uvážeme z nich mašle.

Mašle opět připevníme tavnou pistolí pod kalíšky na svíčky. Ze zadní strany na uzlík dáme malé množství tavného lepidla a přitiskneme na věnec, několik vteřin přitlačíme.

3. krok

A nyní máme věnec připravený na finální zdobení. K tomu můžeme použít jakékoliv vánoční ozdoby, řetězy, sušené plody, skořici, šišky a jiné. Lze tvořit z toho, co najdete doma anebo můžete vyrazit na nákup do květinářství, ale i do hobbymarketů a řetězců jako je KIK, IKEA a jiné.

Před samotným zdobením byste si měli rozmyslet, jakou barvu bude Váš věnec mít. Já jsem se rozhodla pro vánoční nadčasovou klasiku červené a zlaté, ale kreativitě se meze nekladou. Vhodné je použít vánoční ozdoby, kterými budete zdobit Váš Vánoční stromeček, dekorace s ním pak bude krásně ladit.

Dekorační předměty na věnec opět připevňujeme tavnou pistolí, stačí použít malé množství lepidla. Pokud se stane, že přilepíte např. kouličku tam, kam jste nechtěli. Počkejte, až lepidlo vychladne (ať se nespálíte) a kouličku odtrhněte. Studené tavné lepidlo jde z dekorace sloupnout.

Tak a je hotovo. Podařilo se nám vytvořit nádherný adventní věnec, který voní jehličím, zútulní náš domov a zkrátí nám čekání na Vánoce.

A tady je výsledek ...

Ještě upozornění nakonec! Do tvoření můžeme zapojit děti, určitě je to bude bavit, ale nenechte je manipulovat s tavnou pistolí. Pistole je sama o sobě nahřátá a lepidlo je horké, mohlo by dojít ke zranění.

Přejeme krásné tvoření!

Připravila Tereza Myšková,

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Adventní věnec - postup krok za krokem - diskuze

 • Vánoce
  Určitě stojí za to si jej vyrobit
  kendyna   | 28.11.2017 08:40:43
  Reagovat | URL příspěvku
 • Krásná práce!
  Kdo nesehnal korpus z polystyrenu, může si udělat z novin, to se dělá u nás (většinou na hroby) a nebo z proutí :-) Mám ráda když je jehličí různé, takže já beru všechno co najdu,kousek od nás je květinářství a tam je můj ráj,ale na tůje zase musím do lesa,kam vyhazují odřezky zahrádkáři.A letos zdobíme vizovickým, co dělaly děti :-) a svíčkami z včelího vosku co taky dělaly děti, včetně Štěpánka.
  veru-beru   | 28.11.2011 15:41:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • Je to moc hezke. Taky se ho chystam vyrobit. Dnes vyrazime na chvoji. Hezky advent vsem!
  Zuzka Kafka   | 27.11.2011 09:30:59
  Reagovat | URL příspěvku
 • ten je krásný 
  zanlena   | 25.11.2011 22:42:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • Mít taky tak šikovné ruce :-D Jinak ta tavná pistole není nutnost. Lze to tam naaranžovat i bez s pomocí vázacího drátu.
  moninif   | 25.11.2011 16:58:51
  Reagovat | URL příspěvku
 • To je krása.      
  nadule1   | 25.11.2011 12:05:15
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc se mi to líbí 
  danicka84   | 25.11.2011 10:23:30
  Reagovat | URL příspěvku
 • moc pekne,diky,urco budu letos zase delat 
  Andrea81   | 25.11.2011 07:16:33
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Zavírání se v pokoji

| Ada1215 | 18.10.2020, 16:29

Dobrý den, dceři je 12 let a v poslední době se neustále zavírá ve svém pokoji, nechce s námi moc komunikovat a dokonce jí i vadí, nechávat otevřené dveře do svého pokoje, i když ví, že tam bez jejího vědomí nebudeme vstupovat. Snažíme se její soukromí respektovat, vždy klepeme na dveře, pokud s ní chceme mluvit. Nevím, jestli je to puberlou nebo proč nám jako rodičům přestala věřit. Podotýkám, že se u nás doma nic nezměnilo, vše funguje jako dřív. Někdy mám pocit, že jí i vadí jen moje přítomnost. Přitom jsou ale dni, kdy se spolu normálně bavíme, dokonce se mi tu a tam s něčím svěří. Ale takových chvil je čím dál méně a bojím se, aby nevymizely úplně. Vím, že má nějaké problémy s kamarádkami, ale o tom vůbec nechce mluvit. Dále mě trápí její vztah s otcem . mým manželem. Ten je na ní poměrně přísný, což vůbec není na škodu, ale mám pocit, jako by se úplně vytratilo jakékoliv prřátelství mezi ní a otcem. Dokonce se i vyjádřila v tom smylsu, že by bylo lepší, kdyby s námi vůbec nebydlel. Všechno je mi to hrozně líto. Poradíte mi, prosím, jak vylepšit komunikaci a vztahy v rodině? Jak docílit toho, aby se situace ještě nezhoršovala? Dcera ví, že ji mám moc ráda a že mlže kdykoliv přijít, pokud ji bude něco trápit. Myslím, že ví, že mi může věřit.
Děkuji za radu.

Dobrý den, u vás doma se jak píšete, nic nezměnilo, ale jak to tak vypadá, tak se změnila vaše holčička. Vaše dcera podle popisovaných projevů evidentně vstoupila do období dospívání a chová se adekvátně svému věku a vývojovému období. Vy jako rodiče respektujte její potřebu většího soukromí a zavřené dveře jejího pokoje. Naopak pokud dcera přijde a bude si s vámí chtít povídat, pak tyto chvilky využijte na maximum a snažte se na ni udělat čas a vyslechnout ji. Příležitost si s ní popovídat, dozvědět se také nějaké informace o ní a o tom co prožívá se nemusí po delší dobu opakovat a to že byste na ni neměli čas může podkopat její důvěru ve vás. Nevyzvídejte nic o vztazích s kamarádkami, nepodsouvejte jí problémy, ale naslouchejte. V případě vyzvídání se dcera ještě více uzavře do sebe a neřekne vám nic. O období dospívání bylo napsáno mnoho literatury, stačí zapátrat na internetu, který se jen hemží radami jak komunikovat s dospívajícími dětmi. Lze také vyhledat některou z poraden pro rodinu a mezilidské vztahy, kde můžete pod vedením odborníka na komunikaci v rodině pracovat. Přesto všechno se připravte na to, že toto období je pro všechny zúčastněné členy náročné, ale také důležité. Vždyť z vaší holčičky se má stát sebevědomá mladá žena. Ohledně vztahu s otcem nejsou popisované projevy také nic neobvyklého, je ale potřeba i ze strany otce zapracovat na zlepšení komunikace  a přiblížení se dceři. Na tomto místě si níže dovolím vložit odkaz na článek, který jsem v létě četla na internetu a kde možná najdete některé odpovědi na vaše dotazy.

S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | dnes, 10:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce