Inzerce
Inzerce
Inzerce

Svatební účesy

Svatba je výjimečnou událostí, při které chce každá nevěsta vypadat co nejlépe. Svatební líčení a účes pro tuto příležitost jsou rovněž výjimečné a je třeba jim věnovat mimořádnou pozornost. Svatební líčení a účes musí vypadat na první pohled přirozeně a svěže, ale zároveň být výrazné na fotkách. Dalším specifikem je potřeba vysoké trvanlivosti líčení i účesu, které musejí přestát často extrémní počasí a shon celého svatebního dne. Příprava nevěsty ve svatební den je velmi odlišná od té, kterou si každá žena dělá ráno doma před zrcadlem. Doporučuji proto svěřit se do rukou odborníků, kteří vědí, jak na to. Návštěvou kadeřnice a vizážistky si ušetříte také stres, že se vám kvůli nervozitě make-up nebo účes zrovna nepovede. Pokud se přece jen rozhodnete upravovat se ve svatební den sama, zajděte se poradit k odborníkům a nakupte kvalitní výrobky a pomůcky, které vám prací usnadní a zajistí perfektní výsledek.

Kadeřnice nebo hairstylistka - koho zvolit?

Při výběru svatebního účesu je třeba zohlednit mnoho faktorů, a proto může být jeho volba poněkud náročná. Zhotovení a pomoc s volbou vhodného účesu vám poskytne zkušená kadeřnice nebo hairstylistka. Na účesu se můžete domluvit se svoji kadeřnicí, kde máte výhodu, že se již znáte a víte, co se komu líbí. Můžete však také narazit na problém, kdy kadeřnice, která vás umí báječně ostříhat a obarvit, tak bohužel již tak skvěle česat neumí. Na tvorbu účesů bez stříhání a barvení se naopak specializují hairstylisti, na které se rovněž můžete obrátit. Ideální je, pokud seženete vizážistku a hairstylistku v jedné osobě, protože tak ve svatební den ušetříte čas z přejíždění. Výběr a rezervaci kadeřníka nepodceňte a zamluvte si tyto služby cca půl roku předem. Termíny se samozřejmě dají dohodnout i později (v závislosti na vytíženosti konkrétního člověka), ale včasnou rezervací předejte problémům.

Podle čeho vybírat účes?

Svatební účes je korunou krásy každé nevěsty a měl by tedy ladit také se stylem šatů a celkovým rázem svatby. Dnes tolik oblíbený korzetový střih šatů s odhaleným dekoltem a rameny má tu výhodu, že v něm dobře vyniknou jak drdoly, tak účesy z rozpuštěných vlasů. Pokud však zvolíte střih šatů, který zasahuje na krk či ramena, rozhodně lépe vyniknete, pokud budou vaše vlasy svázané. Rozhodnutí, zda vybrat účes zdobený a vrstvený nebo spíše jednoduchý, záleží na vkusu každé nevěsty, ale i zde platí staré dobré pravidlo, že méně je někdy více. Pokud jsou vaše šaty bohatě zdobené, volte raději jednoduchý účes a doplňky, který nebude šaty přebíjet. Pokud jste si naopak vybrala jednoduché šaty v čistých liniích, můžete je dozdobit propracovanějším účesem nebo naopak zvýraznit jednoduchost stejně jednoduchým účesem.

Ozdoby, květiny

Svatební účesy se často dotváří pomocí nejrůznějších ozdob, které účesu dodají ten pravý slavnostní nádech. Pokud si přejete mít závoj, je nutné tomu uzpůsobit účes. Závoje vypadají nejlépe ke klasickým jednoduchým drdolům, případně k rozpuštěným vlasům. U složitějších nebo asymetrických účesů může závoj působit rušivě a nadbytečně. Velmi populární jsou v současné době i živé květiny, které váš účes nádherně nazdobí, ale přitom vše vypadá svěže a lehce. Myslete ovšem na to, že živé květiny málokdy vydrží celý den. Vybírat můžete také ze široké nabídky látkových, korálkových či štrasových ozdob. Všechny použité ozdoby by vždy měly ladit se stylem šatů a dalších doplňků. Při výběru šatů, doplňků a účesu se snažte představit si vše dohromady a předejít tak tomu, abyste působila přeplácaně.

Inzerce

Tvar obličeje a k němu hodící se účes

Výraznou roli při výběru účesu hraje tvar obličeje, kdy je třeba účesem vyzvednout jeho přednosti a potlačit případné nedostatky. Majitelky oválného obličeje mají výhodu, že si mohou dovolit v podstatě jakýkoliv účes, protože jejich tvář má ideální tvar a nepotřebuje korekce. Ženy s kulatým obličejem potřebují tvář opticky prodloužit a zúžit, čemuž pomůže vytvoření objemu v partii nad čelem. Rozbít velkou plochu obličeje pomohou i vlasy spuštěné podél tváře nebo vhodně střižená ofina. Rozhodně se vyvarujte účesů příliš bohatých po stranách obličeje, zejména menších kudrlin, které by vaši tvář udělaly ještě plnější. Pro ženy s hranatým obličejem jsou vhodné účesy z vlnitých vlasů, které zjemní ostré rysy. Pokud vytváříte v účesu pěšinku, vždy ji směřujte na stranu. Podlouhlý obličej nejlépe zkorigujete vytvořením objemu po stranách  - ideálně se hodí všechny druhy vln či kudrlin. Tvar obličeje vylepšíte i načesáním patky či ofiny, která skryje vysoké čelo. V praxi se můžete setkat i s dalšími tvary obličeje, které je pak třeba opticky korigovat dle konkrétních dispozic. Mějte také na paměti, že významnou roli může hrát nejen tvar obličeje, ale i jeho proporce  - tedy rovnováha mezi velikostí očí, nosu a rtů.

Typ účesu je třeba volit také s ohledem na kvalitu a vlastnosti vlasů, které mají vliv na to, jak bude účes vypadat a také jaká bude jeho trvanlivost. Budoucí nevěsty často hledají inspiraci na internetu a neuvědomují si, že řada účesů je dělána pouze pro účely fotografování a v praxi jsou v podstatě nepoužitelné. Tyto účesy jsou vytvářeny „na efekt“ a na fotce vypadají úžasně, ale na skutečnou svatbu nikoliv. U těchto účesů bývá problémem i trvanlivost, kdy pro focení postačí, aby účes vydržel půl hodiny, kdežto u skutečného svatebního účesu jsou nároky mnohem vyšší.

Inzerce

Nejproblematičtějším účesem z hlediska trvanlivosti jsou navlněné rozpuštěné vlasy. Tento typ účesu je velmi krásný a ženský, ale hodí se pouze pro kvalitní vlasy, které dobře drží tvar. U méně hustých, velmi dlouhých nebo špatně držících vlasů se vlny v průběhu dne mohou narovnávat, vlasy se pramínkují, plihnou a účes již nepůsobí upraveně. Značný vliv může mít i extrémně teplé počasí nebo naopak vlhký vzduch a tak dále. V tomto směru jsou drdoly nebo alespoň částečně sepnuté vlasy velmi dobrou alternativou. Drdoly s pomocí různých vycpávek či nadstavených vlasů dokážou také zakrýt velmi poškozené či řídké vlasy. Téměř všechny drdoly jsou schopny vydržet beze změny celý dlouhý svatební den a zajistit tak, že budete i večer vypadat stále báječně. I v tomto směru je však třeba mít realistická očekávání a brát v potaz omezení vašich vlasů z hlediska délky, hustoty a celkové kvality. Pokud máte málo vlasů nevhodné délky, určitě z nich nepůjde udělat obří vyčesaný drdol. Nechte si tedy od své kadeřnice poradit, jaký typ účesu by doporučovala vzhledem k možnostem vašich vlasů.

Inzerce

Nejdůležitějším kritériem ve výběru účesu je (i přes všechno výše popsané) váš dobrý pocit a to, abyste se cítila opravdu krásná a sebejistá. Často se může stát, že ačkoliv vám některý účes sluší a hodí se k vašemu typu obličeje a šatů, zkrátka se v něm necítíte svá a nelíbíte se sama sobě. V takovém případě je třeba hledat další varianty až do doby, než najdete ten pravý účes pro vás.

Inzerce

Článek připravila Hana Čihánková, které moc děkujeme!

Hana Čihánková
Make-up Artist & Hair Stylist
tel.:  +420 731 106 226
e-mail: hana@cihankova.com
web: www.cihankova.com

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Svatební účesy - diskuze

 • Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
  Baby on line   | 08.02.2012 06:39:50 | Reakcí: 13, poslední: 11.02.2012 20:17:49
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   přišla za mnou kadeřnice až do domu a měla jsem drdol do kterého se zasunul závoj a pak když sem ho už neshtěla tak sem mohla závoj subdat a zbyla mi je ta korálková čelenka 
   Gigi   | 08.02.2012 08:25:38
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   vyžehlila jsem si vlasy a ani jsem si to nestihla natužit lakem. Nebyl čas, spěchali jsme na MHD   Takže ne. Ale na mých vlasech by ani nebylo co česat, z toho by kadeřnice neměla radost :)
   Gastrica   | 08.02.2012 08:28:49
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Měla jsem vyčesaný krásný drdol, který byl ozdobený poupátky růží. Česala mě kadeřnice a měla jsem i zkušební účes.
   Terouš   | 08.02.2012 12:17:38
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Česala mě kadeřnice a měla jsem i zkušební účes pár dní před svatbou, takže jsme obě mohly být v klidu :))
   Stejně tak na líčení jsem byla domluvená se svou kosmetičkou a měly jsme i zkoušku, kde jsme se domluvily co a jak.
   nadule1   | 08.02.2012 12:35:40
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   já měla takové motané pramínky a končilo to drdolem. Kadeřnice měla hotový účes za 15 minut. Byla jsem moc ráda, protože svatbu jsme měli v deset ráno, tak nebyl ani na nějaké velké přípravy čas.
   sweety77   | 08.02.2012 12:59:55
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Me cesaly kamaradky a moc krasne. Taky vecer pred ttim na zkousku.
   zajic   | 08.02.2012 13:34:23
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Hezky clanek...me se líbí takové ty přirozené, rozpuštěné vlasy, nějaká kyticka do toho...ja si dala skripec a tri růžičky s perlou.
   terulinek   | 08.02.2012 14:29:34
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Já mám zatím jen svou představu, jaký účes bych chtěla ..Takový drdol nadýchaný a od něj vlnitý pramen přehozený přes rameno dopředu, ještě nějaké ty lokýnky vepředu po stranách obličeje, ale chtěla bych tam někam nacpat i nějakou pěknou čelenku/korunku se závojíčkem, který ale pujde sundat potom (jen závoj, korunka aby zůstala)... Jen budu mít strach shánět nějakou tu kadeřnici, protože mám k nim šílenou nedůvěru a budu se bát, že to neudělá přesně tak podle mé vize  
   CAndy91   | 09.02.2012 01:16:06
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Chtěla jsem jednoduchý účes, ale ne zase až moc. Vlasy jsem měla polorozpuštěné a zdobené květy růží, stejné, jako jsem měla na svatební kytici.
   Evulik25   | 10.02.2012 08:33:11
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Česala mě kadeřnice, ke které jsem musela jít. Měla jsem drdol takový jakoby podtočený a podél tvře zpuštěných pár pramínků. Zážitek byl z rozčesáváním, moc mě to nešlo. Nejprve jsem musela povytahovat hromadu sponek a pak jsem pracně umývala natupírovaný a hodně nalakovaný vlasy.
   zanlena   | 11.02.2012 14:23:42
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Jaký účes jste měla Vy? Česala jste se sama?
   Česala mě kadeřnice. Žádnou zkoušku jsem neměla. Měla jsem takový jednoduchý drdol vytvořený jen schňoucáním navlněných vlasů a čelenku. Fotky ze svatby mám ve fotogalerii
   Udunka   | 11.02.2012 20:17:49
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×