banner

Upozornění pro kačery – fotografie mohou obsahovat spoilery.

Přiznám se, že už dávno mi několik přátel vyprávělo, jak skvělá zábava to je. Jenže dokud to člověk nevyzkouší na vlastní kůži, tak nepocítí, jaké to je najít POKLAD.

Přemluvil mě až manžel, kterého naočkovali jeho kolegové v práci – vzali ho jednou na odlov kešky s sebou. Vybral poklad schovaný v lese s příhodným názvem Perníková chaloupka. Jednalo se o tzv. multi-cache, což znamená, že máte souřadnice, na kterých musíte nalézt kešku, která neobsahuje poklad, ale jen indicie k dalšímu hledání. My museli navštívit tři mezi stanoviště, než jsme se dostali k finální kešce.

V podstatě celou dobu jsme šli lesem, což je terén pro děti poměrně náročný. Přeci jen jsme museli občas vylézt do kopce, pak z něj zase slézt a i to věčné překračování větví, pařezů a podobných nástrah, které dospělý člověk téměř nepostřehne, je pro malé děti zabíračka.

Tato keška, ale byla pro děti opravdovým zážitkem. Celou cestu nás totiž provázela pohádka o Perníkové chaloupce, ze které jsme čerpali indicie a pokyny, co máme hledat. Sranda byla, když jsme našli právě „Perníkovou chaloupku“. Kubík dlouho nechtěl uvěřit, že už tam opravdu ježibaba nebydlí a trvalo, než se k ní přiblížil, aby splnil úkol.
Odměnou za statečnost pak dětem bylo nalezení finální kešky s „pokladem“. Ten pocit, kdy hledáte a pořádně ani nevíteco a pak TO najdete... je to neskutečně vzrušující! Za odměnu si pak smíte vyměnit něco za něco. Jeden předmět si z kešky vyberete a za jiný, který s sebou nesete, ho vyměníte.

Na stránkách si pak kešku „zalogujete“ a máte tak přehled, kolik jste jich úspěšně našli či neúspěšně hledali.
Příjemné na celé hře je to, že vás donutí vnímat úplně jinak místa, kolem kterých denně chodíte. Najednou vidíte věci, které jste dřív neviděli.
Co potřebujete?
Abyste se mohli této hře věnovat, potřebujete se zaregistrovat na stránkách geocaching.com, znát pravidla a mít nějakou navigaci (GPSku, „chytrý“ telefon apod.). Ve městech je možné lovit kešky i jen s pomocí mapy např. na Seznamu – zadáte tam souřadnice a podíváte se, kam jít.
Ve městě je tu i ta výhoda, že se můžete v průběhu keškování občerstvovat.

Úspěšný lov vám přeje vaše Geomaminka :)

Uživatelce nadule1 děkujeme za článek a připisujeme jí kredit 100 Kč.

Inzerce

 

Sdílejte stránku

Geocaching – nová zábava pro celou rodinu (nadule1) - diskuze

1) V životě jsem nebloudila tolik, jako s GPSkou :oD
2) Jsem vysloveně šipkař, ale léčím se
3) A když kešovat, tak jedině s kabelkou

To jsou moje tři základní pravidla :o) - teda to mě tak nějak charakterizuje. Mám tam nick, jak jinak, Buik1 (protože světe div se, Buik už existoval - to je ale bordel, co??!!!)
A jaký že je ten váš?? Ať se mohu podívat a pokochat a zjistit, zda jsme nebyli třeba na nějakém společném eventu. Či zda se neznáme z logů.
Tohle je prostě úžasná zábava, už jen v tom, že se parádně zabaví děti, ale i rodiče.
to je super zábava, já jí sama ale provozovat nemůžu, já jak vlezu do lesa, už mě najde jedině vlk a myslivec
bezvadná zábava! taky máme v našem lese jednu kešku, našli jsme ji náhodou.. teď jsi mě tak navnadila, že to možná taky zkusíme - zaregistrovat se a hledat

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40