Inzerce
Inzerce
Inzerce

3. Muž s velkým M

Rozhovor byl pořízen 3. srpna 2012

A Váš současný manžel je starší než Vy?
O dva roky.

Dle Vás je v životě nejdůležitější důkladná a správná volba partnera. Jak taková volba probíhala u Vás? Jak se asi shodneme, Vaše seznámení s báječným mužem by nikdo nevymyslel ani do filmu. :-) Můžete to prozradit našim čtenářkám, jak to probíhalo?
No, mně ho našla kamarádka… Té opravoval plot a ona jej pozvala jednoho rána na snídani společně se mnou a další kamarádkou. Prý přinese vlastnoručně upečenou bábovku. Já odmítla, přišla pouze kamarádka, mimochodem feministka jak hrom. Pak jsem měsíc neposlouchala nic jiného, než jak je úžasný. Bylo už mně to tak protivné, že jsem jim řekla, ať mě s ním seznámí, že jim ty chyby na něm ukážu. Když mně pak se synem stěhoval do bytu velkou sedačku, byli tak sehraní, tak si rozuměli, že jsem své předsevzetí usvědčit jej z nedokonalosti nenaplnila. Naopak, dnes s ním čekám čtvrté dítě…

Inzerce

Foto: Jef Kratochvíl

Inzerce

A nechtěla ho původně kamarádka pro sebe?
Ano, ale měla týdenního Petříčka na rukách, ale říkala, kdybys tak přišel před devíti desíti měsíci… Ona je taková srandovní, otevřená. Důkladný výběr partnera je samozřejmě krásný, jenomže co je důkladný výběr partnera? Když si vyberu důkladně hlavou, je to podle mě nanic. To musíte dokázat žít v životě otevřeně, aby to tak přišlo. Já jsem si ho vlastně důkladně vůbec nevybrala. Když to tak vezmu a představím si, že by tohle podstoupilo moje děcko… Ta moje maminka musí mít nervy ze železa, protože oni viděli Pepu poprvé až na svatbě. Zrovna žili v Kanadě a já byla po měsíci těhotná. A vůbec jsem neměla pocit, že je to rychle. Já bych se zbláznila, kdyby to moje dítě… Musím na tom ještě zapracovat. Beru to doteď jako takový dar. Někdo říká, že vztahy jsou právě od toho, aby nás někam posouvaly i s těmi problémy, že je to nejrychlejší duchovní a duševní práce. Tím, že se z toho nedá utéct, nás žene dopředu. U nás je to zatím tak a hrozně si toho vážím, že mám doma klidný přístav, žádné rozbouřené moře. Možná je to tím, že dokážu jít v některých věcech dál.

A jak reagoval manžel na tu veselou zprávu?
On si myslel, že už nebude mít děti. Je takový skromný, že ho to nikdy nenapadlo. Myslel si, že bude mít jenom Pepíka a byl z toho šťastný, navíc když to byla holčička. On je vůbec hrozně rodinný typ, s dětmi to moc umí a děti hrozně miluje. Říkal víckrát, že ho v životě nenapadlo, že bude mít ještě další třeba čtyři děti.

Inzerce

Aha, takže opačný případ, já jsem se právě chtěla zeptat, jestli si naopak nemyslel, že už to má za sebou a že už chtěl mít klid?
Ne, ne, to vůbec ne, co je klid? Je klid a klid. Jestli člověk bere klid jako to, že se nemusí běhat za dětmi, to pro mě není klid. A myslím si, že ani pro něj, že v tomhletom jsme stejní. Mít zdravé děti je v životě největší dar.

A syn z prvního manželství žije s Vámi?
Ano, ještě jsme pořád pohromadě. Oni byli, když jsem je potkala, kluci sami a jsem moc ráda, že to tak zvládl, protože mu bylo 14 a nebylo to asi pro něj jednoduché, jak si teď uvědomuju, ale zvládl to úplně bezvadně. Nyní už začal pracovat u manžela, právě se osamostatňuje a bude se stěhovat do svého bytečku. Jsem ráda, že je takový statečný, první výplata a už ji chce dát za nájem, což je výborné, že chce být samostatný, moc si toho vážím, protože by nemusel, mohl by být samozřejmě s námi. Já si toho vážím, že do toho jde, do toho života.

Inzerce

Protože většina mladých lidí je u té maminky v dnešní době až příliš dlouho.
No, a to bohužel někdy nedělá dobrotu.

A stará se třeba o mladší děti? Nebo nemá moc času?
Jenom, když to po něm chci, ale já ho tím moc nezatěžuju, to opravdu jen, když hoří. S přítelkyní, která s námi bydlí, nikdy neřekli ne.

Zastane Váš manžel doma nějaké ženské práce?
Výborně vaří, mnohem líp než já. Je fakt, že potom to po něm vypadá, jako kdyby u nás doma vypukla třetí světová, ale co?

A to uklízí taky on nebo ne?
Ne, ne, tyto věci musím já. Přesně vím, co ráno dělal. Kdy si dělal čaj – on nedá čaj do koše vedle, on ho nechá tam, kde ho dělal. Takže i to Vám můžu říct, co celý den u nás doma probíhalo. Ale co by to dělal, bože můj, však dělá plno jiných věcí …

Máte aspoň dělbu práce.
Manžel vaří moc rád a moc dobře. Za půl hodiny udělá takové jídlo, co já bych vůbec neuměla tak krásně naservírovat, on to všechno tak krásně nazdobí, že to vypadá úplně nádherně.

A vaří sám podle fantazie?
Ano, nezopakuje jídlo nebo uměl by, ale nebaví ho to.

Jste ráda, že manžel není z oboru?
Ano, jsem a jsem hlavně ráda, že to funguje, protože málokdy to funguje. Málokdo to pochopí.

Muži žárlí na ženy herečky?
Ano, ale to chápu. Já to taky někdy nechápu, jak je možné, když Zdeněk Junák hraje Othela a já Desdemonu, tak ho miluju nejvíc, co umím, to je vlastně jedno, kdo to hraje, tam dám největší lásku, co mám. Je to zvláštní, já tomu taky moc nerozumím.

A kdo uspává doma děti?
To se musím trochu naučit, protože ty naše děti jsou v tomto absolutně nesamostatné, ale zase si říkám, nemůžu jim říct ne, když oni chtějí, abych si s nimi lehla, když chtějí maminku.  Ale to mně trošku trápí, já bych chtěla – „dobře, pohádka a spinkejte“. Ale toto se u nás nedá, oni musí „ručičku držet a prosím Tě, maminko“.
Protože my spíme všichni v jedné ložnici, jeden drží ruku, druhá ručička musí tam, noha tam, tak říkám: „Ještě jednu nohu mám volnou…“ No, musíme na tom trošku popracovat. Teď už budou mít holky svůj pokojíček, protože Pepík se odstěhuje. Až přijde miminko, budeme v ložnici jenom s ním a Janíčkem. Nějak to už musíme vymyslet. Ale zase chápu, že je dětem líp, když někoho, buď mě, nebo tatínka vedle sebe mají.

Četla jsem, že skvělé pohádky na dobrou noc vymýšlí i Váš manžel. Jak byla ta pohádka o starém plotu, který potřeboval opravit?
Byl jednou jeden starý plot. A ten plot potřeboval opravit. Začal tedy přemýšlet. Dám tam vzpěry osmatřicítky, nebo dvaačtyřicítky? A jaké napínací dráty budou asi nejlepší? …

Rozhovor pořídila: Jana Martincová

Předchozí části rozhovoru:

1. Alenka a rodiče  
2. Život před Josefem

Další části rozhovoru:

4. Matkou na plný úvazek?
5. Kariéra a další radosti

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

3. Muž s velkým M - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×