banner

Něco se naučí a zároveň je to bude rozvíjet. 

Je dost pravděpodobné, že se u toho rozčílíte. Může se stát, že to budete chtít vzdát. Jenže nakonec je to opravdu něco naučí. Snažím se štěpovat opravdu od malička. Od té doby co holky stály mi nějak pomáhali. Vždycky je z toho bordel, trvá to déle, rozhodně to neprobíhá v klidu ale je tam ten společný čas. Ty děti si nejvíc pamatují, že dělají něco s námi.

 Teď je Any 7 let a Naty 5. Je to neuvěřitelné ale obě dvě sami od sebe začali říkat že chtějí vařit. Stejně tak se těší na uklízení. U nás dokonce probíhají hádky o to, které si to vytírání zkusí první. 

Stále platí věta, že se jim opravdu nechce uklízet pokoj. Ale taky platí výhružka co si neuklidíš to vyhodím. Případně varianta to vysaju a nevyndám. 

Někomu to přijde strašně špatně. Jenže ty děti ví, že stačí když si to uklidí do té krabice s hračkama. Ve finále jim ten úklid zabere 10-15 minut a mají hotovo. 

Jde mi hlavně o to, že pokud dětem nebudete ukazovat a dovolovat vám pomoct. Nejspíš vám nebudou mít chuť pomáhat. Ano, když jsou malinké, chtějí uklízet s vámi a nejde jim to. Časem už to prostě chce drobet zkušeností. Možná si i sami děti budou chtít udělat míchaná vajíčka, připravit svačinu do školky nebo vám prostě pomoct při obalování řízků. 

Když má manžel odpolední tak je u nás dámská jízda. V ten moment každý den vaříme teplé večeře. Holky mi pomáhají loupat mrkev, krájet pečivo nebo umývat ovoce a zeleninu. Občas míchají maso na pánvičce nebo vysypou těstoviny do vody. 

Jděte do toho s dětmi. Zapojte je do těhle úklidových a vařících kroků, které zvládnou. Všechno bude trvat dýl ale naučit je to spoustu věcí. 

 

Sdílejte stránku

Pomoc v domácnosti - diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky.

Vybrané ankety

Kolik jste přibrala v prvním těhotenství?

23 %
7 hlasů

40 %
12 hlasů

17 %
5 hlasů

3 %
1 hlas

7 %
2 hlasy

10 %
3 hlasy

Celkem hlasovalo 30 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Souhlasíte s omezením odkladů za současného zrušení přípravných tříd?

26 %
32 hlasů

69 %
84 hlasů

5 %
6 hlasů

Celkem hlasovalo 122 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

Výživa, recepty a cvičení
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč
Zdravé těhotenství