banner

Tenhle článek jsem psala již před velikonočními svátky, ale bohužel jsem měla nějaký problém a nešlo mi na blog vkládat fotky, tak jsem si říkala, zda ho vymazat, když už není aktuální, ale pak mi to přišlo líto. Třeba se někdo inspiruje na příští rok :-)

Letos se chystáme na velikonoční svátky za rodinou na Slovensko, takže čekejte ještě jeden článek s porovnáním, jaké byly Velikonoce v "zahraničí". Ale nyní pro vás máme s Nikolkou několik tipů, co si můžete s tříletým prďolou vyrobit a bude ho to dokonce bavit :-)   První tvořivá dílnička nás čekala ve školce. Vyrobili jsme (i s tátou) velikonočního zajíčka, do kterého měly přijít nazdobené perníčky, ale... ...jedno perníkové vajíčko snědla Nikča ještě před namalováním a druhé spořádali s tátou jako svačinku, když jsme ze školky odcházeli. 

225) velikonoční tvoření I
Nikčina první školková fotografie

 

Velikonoční zajíček

- čtvrtka - nalepovací očička - nebo se mohou jen namalovat - nalepovací ouška - také stačí jen pastelky, tady šlo o to, že děti měly více práce s výrobou - kytičky - travičku - nůžky, lepidlo, pastelky

226) velikonoční tvoření II

 

Velikonoční květináč s osivem

- květináč - ubrousky s velikonoční tematikou - herkules - štětec, nůžky + hlínu a osivo Ten jsme šli (i s ozdobeným vajíčkem níže) dát rovnou ze školky babičce, takže fotku dodám později.

Ozdobené vajíčko do květináče

- špejle - polystyrenové vajíčko - koupíme v lepším papírnictví - herkules, štětec - zbytky krepového papíry - mašle Na další tvoření jsme vyrazily (už bez tatínka) do Vikýře. Tam toho pro nás bylo připraveno spousta, ale my jsme si nakonec vybraly tři stanoviště (hlavně díky věnci, který jsem tvořila více já a zabral nejdéle času, ještěže tam Nikolka měla kamarády a vyřádily se společně).

Megarychlá slepička

Pokud máte doma dítě, které nevydrží u ničeho moc dlouho, tak si spolu vyrobte tuhle jednoduchou slepičku. Máte ji hotovou raz-dva. - papírový talířek - zbytky barevných papírů - lepidlo, tužku nebo fix

227) velikonoční tvoření III

 

Zajíčci na kolíčkách

- dřevěné kolíčky - tempery a štětec - papír nebo čtvrtku - popřípadě pastelky, třpytky, lepidlo, nalepovací očička

218) Velikonoce IV
Ti naši ještě nejsou hotový, takže inspirace odjinud :-)

 

 

Ovečkový věnec z vlny

- bílá vlna - šablona z tvrdého papíru (kulatá- ve tvaru sušenek "věnečky") - černá čtvrtka - nalepovací očička - my je jen nakreslily - drátek - mašle na ozdobu

230) velikonoční tvoření V
Hnědé - finále na dveřích, zelené - foceno ve Vikýři

No a poslední tvoření jsme absolvovali dnes. Jeli jsme se podívat na Krásnou.  

231) velikonoční tvoření VI

    Pohádka se dětem moc líbila. Občerstvení měli výborné a nakonec jsme si dovezli domů i tři výtvory. 

Rozkvetlý strom malovaný PET lahví

- tempery, štětec, čtvrtka, PET lahev + miska na barvu

232) velikonoční tvoření VII

 

Motýlci na břízu   

233) velikonoční tvoření VIII

 

Ozdobné kytičky

- barevné čtvrtky, - mašle - oboustrannou lepící pásku - přízdobičky

229) velikonoční tvoření IX

A dnes večer jsme upekly Vatikánský chléb, ale ten do Velikonoc nevydrží :-)

234) velikonoční tvoření X

 

A jak jste na tom vy? Pochlubte se! Budeme se těšit na vaše výtvory a třeba něco vyrobíme podle vás.  

Sdílejte stránku

Tipy na VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ - diskuze

Zatím zde nejsou žádné příspěvky.

Vybraná anketa

Kolik jste přibrala v prvním těhotenství?

17 %
4 hlasy

50 %
12 hlasů

13 %
3 hlasy

4 %
1 hlas

8 %
2 hlasy

8 %
2 hlasy

Celkem hlasovalo 24 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Zdravé těhotenství

těhotenství
Unikátní publikace pro těhotné i šestinedělky věnující se současně zdravé výživě, zdravému vaření krok za krokem a zdravému cvičení před, v průběhu těhotenství i po porodu. O tom nejdůležitějším, co rozhoduje o zdraví Vašeho miminka! Zkuste to!
cena pouze u nás: 199 Kč
Zdravé těhotenství