banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Taky spaní - diskuze

23 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Ahoj, mam holčičku 8 měsíců. Můžete mi někdo říct, jak vám dítko spí přes den a přes noc? Třeba včera spala přes den od 11 do 12:30, pak šla spát už v 18 (déle jsem ji neudržela), ale od 3 do 5 je hotovo, povídá, kříčí a pak začne brečet, když se vstávat nebude. Pak vstává před 7. Nedávno chodila spát přes den 2x na hodinku, ale to se taky v noci budila naprosto bdělá a odpočatá. No a dát ji spát déle, to jsem zkusila, ale to prostě nám nejde. Prostě se sekne a řve třeba i hodinu, dokud ji nedám spát.
Tak malou dávám spát přes den 2x, za noc je vzhůru i 8x, to opravdu budu muset asi vydržet. A to celej den někde leze, stoupá si a popochází podél nábytku. Děkuji všem za zkušenosti.
Hele, malému táhne na jj měsíc. A měli jsme různé etapy. Jeden čas jsme ho i budili, aby nespal tak dlouho a spal pak v noci. Ale to se opravdu neosvědčilo. Dávat spát déle to nám také moc nešlo. Malej byl jen ukňouranej, utahanej a pak přetaženej, takže pak nemohl vůbec usnout. Proto jsme tomu dali volný průchod. Malej vstává kolem sedmé. Nabaštíme se spolu, chvíli si pohraje, ale už kolem desáté začne být utahaný. Proto ho rychle dám do kombinézy a razíme ven. Většinou spí tak do dvanácti. Přijdem dom z venku (buď jsem s ním celou dobu venku a nebo jde hned po usnutí se vrátit dom - ale pozor, musím ho nechat spát na balkoně, jak ho dám do bytu, tak spí třeba jen půl hodiny) a dostane nabaštit. Pak si hraje zhruba do tří a jde zase spinkat (buď s ním jdu totiž zase ven a nebo padneme za vlast s tátou v postýlce :oD). To spí tak hodinku a půl. Svačinka, pak si zase hraje. Kolem sedmé je utahaný a začne pofňukávat, proto rychlá koupačka, bašta a během deseti minut spí. V noci se mi budí kolem třetí a nebo vůbec - podle chuti. U nás je výhoda, že malej už leze, on se tím tak neuvěřitelně utahá. Dávám mu volný prostor, může si lést opravdu po celém bytě (dobře, krom ložnice, protože je tam zima). Ničím ho neomezuju a spíš naopak, volám na něj, aby šel za mnou, když mi teda není v patách. Tudle část budete muset přečkat, ono se to časem podá. Taky jsme měli dny, kdy vstával v pět. A nebo se v noci probudí a od dvou do čtyř byl vzhůru. Někdy se nám to stane i teď. Pak roztáhnu gauč v obyváku, rozsvítím malou lampičku, já si lehnu na kraj a jeho nechám řádit. Dám mu klidně hračky. Vím, že nespadne, protože by musel přelíst mě. A on jak si hraje, tak se zase utahá, ráno pak spí klidně do devíti. Dokud bude utahanej, tak bude chodit spát dvakrát denně. A mám pocit, že dokud s ním budu jezdit kočárem ráno i odpoledne, tak bude spát dvakrát denně :oD.
nas zacal spat jednou denne na 9-10m, usnul kolem 11h a spal do 14-14:30, nekdy kdyz vstaval driv se vyjimecne vyspal jeste na chvilinku vecer, zatim bych ji nechala spat jak potrebuje ona. V noci se mi taky budil v tu dobu i 3x za noc...
no,nasi spali dopoledne 2 h a odpoledn emin 2 h...a chodili spat okolo 19.30 a vstavali kolem 6 na um a pak si klidne jeste lezeli a pospavali do 7.30...uz v noci nejedli,jen spali...a pres den se dost unavili,protoze oblezt celej byt a zkouset se stavet kde se da,bylo narocne
v te dobe spaval jeste 3x denne cca hodinu, 2x zacal spavat kolem 11.mesice a 1x az kolem 15. mesice..u nas doted plati, ze cim lip a vic spi pres den, tim lepsi je to v noci.
v 8 měsících 3x denně 30 minut. v noci dvě hodiny vzhůru, to byla každodenní realita
Po nějaké době přesvědčování se mi podařilo, že odpoledne podruhé usnula, hurá, tak teď jen aby to bylo v noci v pohu. Díky všem za zkušenosti a názory
Maruska v 8mi mesicich taky obcas spala jen jednou, a to bylo fakt blbe, jenze ona uz odpoledne po druhe neusla. A jak pises, o pul seste vecer byl konec. Pak se to nejak hodne dobre spravilo kolem roku.Anicka ta jeste spala 2x, a je to rozhodne lepsi. Jenze ono si to to dite dost urci samo, tezko ho presvedcit.
spal po pul hodce 2x denne a v noci se budil po 20ti munitach furt... ale my sme asi extrem.. ale tak kazdej to ma jinak... a budicky? ve 4-5 mame taky a jsou nam 2roky:(
Malý má 10m, vstává mezi 7-8, dopoledne spí 10.30-11.30,někdy i dýl, ale odpoledne spí méně. Pokud jdeme ven,tak se udrkotá v kočárku někdy kolem 15 hod., a pokud jsme doma,tak usne až kolem 16.30 ale to už ho nechávám jen půl hoďky,aby byl nachystaný a unavený na noční spaní nejpozději do 19.30. Takže to máme podobně. Se spaním měl problémy od mala, spával mi po dvaceti minutách, takže za tu hodinku dopoledne,někdy i víc jsem ráda. V noci máme taky rodeo,mezi 2-4 většinou
@Kajdda A na vaše noční rodeo nic nepomáhá? První měsíce u nás neplatilo nic, ale pak začala být po kojení později po čajíku v pohodě. Tyhle opětovné potíže se oběvili po zarděnkách.
@Hedis Ne,ho prostě trápí bříško od narození.Někdy je období klidu a pak to zas přijde.S každým dalším měsícem si říkám,že už se to musí zlepšit,no zatím nic

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

17 %
11 hlasů

0 %
0 hlasů

8 %
5 hlasů

58 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40