banner
Napadlo vás něco zajímavého nebo hledáte inspiraci? Řešíte právě problém s těhotenstvím, porodem, kojením nebo výživou? Pojďme společně sdílet své radosti, starosti, zkušenosti, tipy a triky a podporovat se.

Pro tuto akci musíte být přihlášení

Srneček v zahradě - diskuze

10 reakcí

Zobrazit příspěvky podle:
Holky přes zimu se nám ve vedlejší zahradě zabydlel srneček i se srnou, bohužel srna zimu nepřežila. Náhodně jsme na to přišly až teď, v lednu byly na zahradě stopy, ale nic nikde nebylo vidět, až teď co se oteplilo je vidět mladý srneček u plotu jak se pase, zahrady jsou neudržované a asi ho celou zimu dokrmoval jeden zahrádkář co má zahradu za těma neudržovanýma zahradama. Chtěla jsem mu pomoct a napsala řediteli zoo, zda by mohl provést odchyt a postarat se o něj nebo ho vypustit někam do lesa, no moje snaha asi marná, ředitel si mejl přečetl-došlo mi potvrzení, ale odpověď žádná. Asi se jim nevyplatí dávat do karantény před vypuštěním zpět do přírody nebo necháním v zoo jednoho mladého srnce. Je mi z toho dost smutno, mám obavy, že ho tam někdo objeví a upytlačí, což by byla škoda-je fakt krásný.
Já bych to asi moc neřešila, pokud je samostatný a dokáže se o sebe postarat tak on už do lesa trefí, to se jen asi naučil že tam vždy něco najde... A cynicky mě napadá, že se o něj myslivci stejně dřív nebo pozdějc postaraj - kulovnicí
@sarkaj Do lesa už netrefí, ty zarady jsou v městské části, před zahradou je dráha dost frekventovaná trasa Břeclav-Přerov, za naší zahradou jsou ještě 3 řady zahrad, některé s milionářskýma barákama a až za nima je teprve nějaká louka a za ní přes silnici je teprve les. Podle mě jsou někde z té louky a krutá zima je vyhnala k zahradám, aby měli co žrát. Nikdo o něj zájem nemá takže fakt asi skončí u někoho na talíři
@sarkaj přesně mě tohle taky napadlo, ale nechtěla jsem to psát.
Eriko,zkusila bych myslivce nebo Záchrannou stanici.
@tygřímáma Ta záchranná stanice právě funguje v zoo, navíc není hendikepovaný-zraněný,tam berou jen raněné nebo nesoběstačné zvířátka, takže se pořád motám jen u toho ředitele zoo.
@chirazka A co Městská policie?
Co takhle zkusit nějakého hajného.
@zanlena Jak jsem psala výše ředitel je v mysliveckém spolku, ale možná se jim fakt nevyplatí dávat ho do karantény, kdyby měl nějakou nemoc může všechny ostatní srnčí nakazit i když vypadá zdravě a bez karantény si ho řádný myslivec do rajonu nedá.
tak zkus na úřad na odbor životního prostředí..ze ZOO to je fakt blbý,že se ani neozval..
@lojzinek Navíc náš ředitel zoo je člen mysliveckého spolku, takže by určitě pomoct mohl. Srnečka dnes mamina vůbec neviděla tak uvidím co bude zítra.

Vybraná anketa

Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?

19 %
13 hlasů

0 %
0 hlasů

7 %
5 hlasů

56 %
38 hlasů

18 %
12 hlasů

Celkem hlasovalo 68 unikátních návštěvníků

Diskuze 0

Mohlo by vás zajímat

Knihy vysoce hodnocené odborníky i rodiči zaštiťuje matka-lékařka Jana Martincová.

Žena po 40 – sebevědomá a v kondici

Desatero péče po 40
Know-how od odborníků. Tradiční i progresivní oblasti péče o tělo i duši po 40. Pouze pro odvážné, přemýšlivé, schopné vytvořit si vlastní recept.
cena pouze u nás: 349 Kč
Žena po 40